Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam v Evropě za adventními trhy?

Publikováno: 28.11.2019

Všechna větší i menší města budou už za chvíli vyzdobena vánočním osvětlením a ulice provoní svařák, medovina a horké kaštany. To vše nám přinese nejen slavnostní náladu, ale i příležitost udělat si výlet za některými z krásných adventních trhů. Máme pro vás hned čtyři tipy-známé i méně známé, ale pořád stejně okouzlující.

Advent ve Vídni

Vídeň

O tom, že vídeňské vánoční trhy patří k jedněm z nejkrásnějších vám asi říkat nemusíme. ,,Vídeňský vánoční sen" na náměstí Rathausplatz s několika desítkami stánků, úžasnou výzdobou a kluzištěm je každý rok cílem nejednoho návštěvníka.


Máte ale raději klidnější a komornější atmosféru? Vydejte se na kulturní a vánoční trh před zámkem Schönbrunn. Čekají vás tradiční řemeslné výrobky, vánoční ozdoby, bohatý kulturní program a jedinečná atmosféra císařského zámku. Ujít byste si neměli nechat ani vánoční vesničku u zámku Belvedér s unikátním zámeckým parkem, ve kterém krom řemeslných stánků najdete i ty s kulinářskými specialitami.

Jestli jste umělecká duše, bude pro vás jako stvořený vánoční trh na Spittelbergu. Malebné uličky v biedermeierovské čtvrti vás překvapí stánky s uměleckými výrobky a bohatou inspirací pro vánoční dárky.

Krakov

Vánočně vyzdobený Krakov plný chutí, vůní, tradic a bohaté historie je jednoduše místo, kterým je velmi snadné se nechat okouzlit.

Na místních stáncích najdete opravdu jen tradiční polská jídla (bigos, žebírka, prejt) a výrobky (barevné broušené baňky, pletené košíky, šperky z jantaru, výrobky z vosku a z ovčí vlny).

Největší trhy s Adventním městečkem se nachází na hlavním náměstí jménem Rynek Główny. Zde také můžete vidět slavnostní výstavu ,,krakovských szopek", která se koná vždy první prosincový čtvrtek u sochy Adama Mickiewicze. ,,Szopky" jsou barevné dřevěné betlémy, vysoké až dva metry a široké i tři, které jsou nejčastěji inspirované chrámem Panny Marie anebo Wawelem.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Budapešť

Láká vás kombinace vánočních trhů na Náměstí sv. Štěpána a zahřátí se v Széchenyiho nebo Gellértových lázních? Přesně tohle vám nabízí ,,dáma na Dunaji" Budapešť.

Na vánočních gastro stáncích můžete zkusit tradiční maďarské pochoutky, klobásy, plněné papriky, langoše i guláš podávaný v chlebu, a na své si určitě přijdou i milovníci sladkého. Vždyť Maďarsko je přece domovem kürtőskalácse u nás známého jako trdelník.

Záhřeb

Pokud by vám nevadilo se za adventními trhy trochu víc projet anebo přímo ,,proletět", vyberte si jako cílovou destinaci hlavní město Chorvatska Záhřeb. V několika posledních letech se totiž zařadil mezi hlavní vánoční evropská města!

Na náměstí Bána Jelačiće najdete fontánu Manduševac s adventním věncem, trh zvaný ,,vánoční pohádka" i hlavní městský vánoční strom. Za vaši pozornost stojí ovšem i další, neméně okouzlující, městské části.

Věříme, že si čas na nějaký ten výlet před Vánoci určitě uděláte, a zpříjemníte si tak čekání na svátky v kruhu vašich nejbližších.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: Bára