Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cena elektromobilu

Publikováno: 11.09.2023

Elektromobily se staly horkým tématem v automobilovém průmyslu a pořizuje si je čím dál tím víc řidičů. Hlavním důvodem tohoto zvýšeného zájmu jsou obavy ohledně životního prostředí a snaha o snížení emisí skleníkových plynů. Předmětem tohoto článku je klíčový faktor, který brání některým zájemcům stát se součástí elektrické budoucnosti - cena elektromobilu. Čtěte dále.

cena elektromobilu

Nejlevnější elektromobil

Cena elektromobilu může být velmi variabilní. Existuje celá řada modelů od různých výrobců, které nabízejí různé cenové hladiny. Výhodou je, že na trhu jsou i cenově dostupnější elektromobily.

Pokud se podíváme na nejlevnější elektromobil, některé modely, jako je Nissan Leaf, Renault Zoe nebo Volkswagen e-Up, nabízejí cenově přijatelnou alternativu ke klasickým vozidlům se spalovacími motory. Tyto vozy jsou cenově dostupné a zároveň nabízejí ekologičtější a levnější provoz. Seřadili jsme pro vás 5 nejlevnějších elektromobilů.

Nicméně cena elektroauta může také dosahovat vyšších částek, zvláště pokud hledáte modely s pokročilými technologiemi, dlouhým dojezdem a vyšším výkonem. Modely jako Tesla Model S nebo BMW i8 jsou příkladem luxusních elektromobilů, které nabízejí špičkovou technologii za vyšší cenu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak vybrat správný elektromobil?

Pokud uvažujete o nákupu elektromobilu, je důležité vybrat ten správný model, který bude vyhovovat vašim potřebám a představám. Zde je několik klíčových kroků, které vám pomohou při výběru:

  • Zvažte, jak často a na jaké vzdálenosti budete elektromobil používat.
  • Určete si, kolik jste do elektromobilu ochotni investovat.
  • Porovnejte různé modely elektromobilů od různých výrobců mezi sebou.
  • Pokud je to možné, udělejte si zkoušku jízdy s elektromobilem, abyste zjistili, jak vám vyhovují jeho jízdní vlastnosti.
  • Zjistěte, jaká je dostupnost nabíjecích stanic v oblasti, kde budete jezdit.
  • Informujte se o zárukách na baterii a očekávané životnosti.

Nezapomeňte si také pro svůj elektromobil sjednat spolehlivé povinné ručení a havarijní pojištění. Pro srovnání i sjednání pojištění můžete využít naši kalkulačku povinného ručení a kalkulačku havarijního pojištění. Velkou výhodu elektromobilů představuje fakt, že nepotřebují dálniční známku.

Trvanlivost baterie

Dalším faktorem, který je třeba zohlednit při ceně elektromobilu, je trvanlivost baterie. Moderní elektromobily jsou vybaveny lithium-iontovými bateriemi, které mají omezenou životnost. Většina výrobců poskytuje záruku na baterie na určitý počet kilometrů nebo let.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Kdy očekávat pokles cen elektromobilů?

Mnoho lidí zajímá, kdy může očekávat pokles cen elektromobilů. Je pravdou, že s rozvojem technologie baterií a zvýšenou konkurencí na trhu se dá předvídat, že ceny elektromobilů budou klesat. Tento trend už byl vidět v posledních letech, a pokud bude pokračovat, elektromobily se stanou ještě více dostupnými pro širokou veřejnost.