Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

ONLINE SROVNÁNÍ CEN ELEKTŘINY 2024

Porovnejte si ceny elektřiny v kalkulačce online, zkontrolujte si cenu vašeho dodavatele a podívejte se kolik ušetříte už za 2 minuty.

Srovnat CENY ELEKTŘINY

Srovnání poskytuje Ušetřeno.cz

S Ušetřeno.cz jsme na jedné lodi - a společně se plavíme pod vlajkou ČSOB. Ušetřeno.cz se specializuje na oblast financí, energetiky a telekomunikací a nabízí online srovnání zdarma pro každého.

Srovnání cen elektřiny


3 důvody, proč si srovnat ceny elektřiny 

1. Je to jednoduché, nezávazné a zdarma. Za 2 minutky budete mít jasno, jestli platíte za elektřinu zbytečně moc.  

2. Po telefonu vám navíc můžeme nabídnout i neveřejné ceníky. Dostanete se tak i k cenám, které dodavatelé elektřiny schovávají v rukávu. Víme ale, že cena není všechno. Porovnáme vám proto i smluvní podmínky a další doplňkové služby. 

3. S veškerým papírováním vám rádi pomůžeme. Připravíme nové smlouvy, výpovědi těch starých a další formality. 

Jak kalkulačka elektřiny funguje? 

Vyplníte kalkulačku elektřiny. Pokud máte u ruky poslední vyúčtování, můžete zadat přesnou spotřebu elektřiny. Jestliže ji úplně přesně neznáte, nevadí. Ceny vám můžeme porovnat i jen orientačně. Čím přesněji spotřebu ale vyplníte, tím přesněji vám vypočítáme úsporu.  

Kalkulačka pak vypočítá, kolik byste za stejnou spotřebu zaplatili u konkurence. Porovná ceny elektřiny u 56 dodavatelů a přehledně vám je srovná podle toho, u koho ušetříte nejvíc.  

Ve srovnání si můžete porovnat i cenu elektřiny za 1 kWh ve vysokém a nízkém tarifu, poplatky a měsíční zálohy. Po celou dobu vám bude k ruce náš specialista na energetiku. Ten vám rád odpoví na všechny případné otázky a pomůže s papírováním, pokud se rozhodnete změnit dodavatele a ušetřit na elektřině.

Cena elektřiny na burze

Elektřina - graf ceny
Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Cena elektřiny je v roce 2023 na historickém maximu 

Elektřinu většina dodavatelů nakupuje na energetické burze. V listopadu 2020 mohli 1 MWh elektřiny zakoupit za 1 100 Kč. Od té doby ale cena elektřiny roste a roste. V srpnu 2023 se dokonce přiblížila hranici 2 200 Kč za MWh. Ani ne za rok se tedy cena elektřiny na burze téměř zdvojnásobila 

Většina dodavatelů ale nakupuje elektřinu s předstihem. Proto se zdražování na burze obvykle promítne do cen pro domácnosti s určitým zpožděním. Toto krátké období je ideální pro změnu dodavatele. Porovnejte si ceny elektřiny pomocí naší kalkulačky a vyberte si tu nejvýhodnější nabídku ještě dnes. 

Díky fixaci ceny elektřiny vám dodavatel nezdraží 

Máte obavy, že změníte dodavatele a ten okamžitě zdraží? Zafixujte si ceny a hoďte obavy ze zdražování za hlavu.  

Jak to funguje? Fixace je taková oboustranná pojistka. Vy si pojistíte, že vám dodavatel po určitou dobu nezdraží. Dodavatel si pojistí, že po tu dobu zůstanete jeho klientem. Fixace se sjednává obvykle na 2 až 3 roky.