Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlevnější elektromobil

Publikováno: 29.08.2023

Stále více řidičů se obrací k elektromobilům jako udržitelnější alternativě tradičních spalovacích motorů. V České republice se navíc zvyšují možnosti pořídit si elektromobil za velmi atraktivní ceny. Obliba elektromobility se ukazuje na rostoucích prodejích i výrazně větší síti nabíjecích stanic. Pojďme se proto představit 5 nejlevnějších elektromobilů na českém trhu.

Nejlevnější elektromobil

Ani s elektromobilem se nevyhnete nutnosti sjednání povinného ručení. Dobrou zprávou je, že v dnešní době si ho můžete uzavřít během chvilky z pohodlí domova. Naše kalkulačka povinného ručení vám navíc prozradí, která pojišťovna pro vás má nejlepší nabídku.

Kalkulačka povinného ručení

Vyplatí se nejlevnější elektromobil?

Do našeho přehledu jsme nezahrnuli počáteční verze elektromobilů. Důvod je jednoduchý - v současnosti je nabídka mnohem pestřejší a zajímavější než před několika lety. Stejně tak se navýšil dojezd kilometrů, výbava a prostor. Elektromobil je tedy možné využít jak pro čistě městský provoz, tak i pro klasické ježdění klidně i s celou rodinou. Stále zajímavějším tématem je pak cena elektromobilu. Pojďme se tedy podívat na nejlevnější elektroauto, které si v současnosti můžete pořídit.

Podívejte se na výhody a nevýhody elektromobilů.

Dacia Spring

Vůbec nejlevnějším elektromobilem je v současnosti Dacia Spring, vyrobená v Číně. V základní výbavě za poslední model zaplatíte 512 až 525 tisíc korun. Pro lepší výbavu budete muset našetřit o více jak 50 tisíc navíc. Dacia Spring je moderní rodinný elektrický hatchback s výkonem 48 kW (kilowatt), u starších verzí je to 33 kW. V městském provozu ujede 305 km, ale po dálnici je dojezd nižší, zhruba 180 km.

Fiat 500e

Jedná se o vyloženě městské elektroauto, které neoplývá zrovna ideálním prostorem pro rodinu, i když je poslední verze větší než jeho první předchůdce před pěti lety. Ve městě má dojezd 320 kilometrů a těšit se můžete na výkon 85 kW (118 koní). Typicky italský je i povedený design. Cena za toto malé, ale velmi šikovné auto se pohybuje od 640 000 Kč. Fiat 500e může být sázkou na jistotu pro jednotlivce a páry.

Opel Corsa-e

Elektromobil německé značky Opel je o něco větší než Fiat 500e. I tak se ale jedná o ideální stroj pro městské prostředí. Cenově jej pořídíte od 879 000 Kč (v základní výbavě od 789 000 Kč), ale skákat radostí můžete z dojezdu 350 km ve městě a výkonu 100 kW (136 koní).

Hyundai Kona Electric

Typicky rodinný vůz s výkonem 150 kW a městským dojezdem úctyhodných 484 km, to je elektromobil Kona od korejské značky Hyundai. Patří už ovšem do vyšší cenové kategorie. Vůz lze pořídit za 849 990 Kč. Plně vybavený vůz v kategorii Ultimate už ale přesahuje 1,3 milionu korun.

Výhodou Hyundai Kona Electric je vytápění vozu nikoliv elektřinou, ale tepelným čerpadlem. Díky tomu řidiči znatelně ušetří spotřebu elektřiny z baterie. Elektrické vozy Hyundai navíc v České republice patří mezi jedny z nejoblíbenějších.

Opel Combo-e Life

Opět se dostáváme ke značce Opel, která vytvořila opravdu velký rodinný vůz typu minivan. Výkon Combo-e Life je 100 kW (136 koní), ale ze všech námi zmíněných elektromobilů má nejmenší dojezd, a to 280 km. Za tento elektrický model Opelu zaplatíte od 889 000 Kč, na druhou stranu jde z hlediska prostoru o jeden z nejpraktičtějších elektromobilů na trhu, které lze koupit pod milion korun.

Povinné ručení na levný elektromobil

Stejně jako jiná motorová vozidla, také elektromobily musí mít sjednáno povinné ručení. Majitelé aut s elektromotorem mívají stále ještě levnější pojištění než uživatelé vozidel na naftu a benzín. Důvodem je fakt, že elektromotor se řadí do nejnižší kubatury a pojišťovny navíc stále majitele elektromobilů zvýhodňují díky ekologičnosti těchto vozů.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Havarijní pojištění na levný elektromobil

U nových elektromobilů je ale stejně tak důležité havarijní pojištění. To vás totiž ochrání pro případ nutné investice do opravy vozidla a jeho komponentů, například baterie, která rozhodně není levnou záležitostí. Ne všechny autoservisy navíc servis elektromobilů zvládají. Případná škodná událost bez havarijního pojištění pro vás může být velmi nevýhodná, takže se vyplatí si za havarijní připojištění připlatit.

Naše společnost Top-Pojištění.cz se na pojištění elektromobilů také zaměřuje - možnost elektrického motoru, včetně značky a modelu vozu, si můžete zaškrtnout v naší kalkulačce povinného a havarijního pojištění. Můžete si srovnat nabídky od prověřených pojišťoven a vybrané nejvýhodnější pojištění si potom také sjednat.