Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Top pojištění domácnosti

Rozhodli jste se pojistit váš domov a nevíte, které pojištění je pro vás to pravé, které pojištění je to top pojištění domácnosti? Není třeba si lámat hlavu s odpovědí. Top pojištění domácnosti je přeci pojištění, které sjednáte u společnosti Top-Pojištění.cz. Rádi vám s výběrem i sjednáním pojištění domácnosti pomůžeme. Musí být přece sjednáno tak, aby ochránilo váš domov před všemi hrozbami.

Pojištění domácnosti sleva 45 %

Co je pojištění domácnosti?

V první řadě je třeba rozlišit, co vše lze zahrnout do pojištění domácnosti, a co naopak už spadá do pojištění nemovitosti. V rámci pojištění domácnosti můžeme pojistit vybavení domácnosti, tedy movité věci a také příslušenství bytu či domu, které je pevně spojeno s domácností. V rámci pojištění nemovitosti se jedná už o pojištění samotného bytu či domu jako stavby, tedy věci nemovité. Tyto dva druhy pojištění si lze snadno splést, často bývají zaměňovány. Aby byl váš domov maximálně ochráněn, je vhodné mít sjednané jak pojištění domácnosti, tak pojištění nemovitosti.

Proti kterým rizikům lze domácnost pojistit?

Obecně se dají rizika pojištění domácnosti rozdělit do dvou skupin, a to na riziko odcizení a riziko živelní zkázy. Riziko odcizení sjednané v pojistné smlouvě vás ochrání v případě krádeže a loupeže věcí v pojištěné domácnosti vloupáním, a také v případě poničení vybavení vandalismem. Riziko živlu si pak sjednáváte pro případ, že dojde k poškození věcí v důsledku působení živlů, jako je požár, zemětřesení, pád stromu či letadla, povodně a záplava, vichřice, krupobití nebo úder blesku. Existuje také široká škála připojištění, která si můžete k základnímu pojištění domácnosti sjednat. Mezi nejčastější sjednávané patří připojištění odpovědnosti za škody způsobené na majetku či zdraví třetích osob v běžném životě, připojištění zkratu a přepětí, nadstandardní asistenční služby nebo pojištění škod způsobených domácím mazlíčkem. Aby vaše pojištění pokrylo všechny hrozby, které by mohly domácí pohodu ohrozit, je třeba si sjednat top pojištění domácnosti a všechna tato rizika do smlouvy zahrnout.

Na kolik mě pojištění domácnosti vyjde?

Každá pojišťovna má stanovenou svou metodiku pro výpočet pojistného. U většiny pojistitelů je ale několik společných faktorů, které výši pojistného ovlivňují, a které jsou základem pro jeho výpočet. Zásadní položkou je pojistná částka. Pojistnou částku si při sjednávání top pojištění domácnosti stanovujete sami. Proto je třeba vše pořádně promyslet a zahrnout do pojistné částky opravdu veškeré vybavení domácnosti. A nejedná se jen o nábytek, elektroniku a cennosti, důležité je také započítat do celkové hodnoty i oblečení, sportovní vybavení, kosmetiku, knihy či nádobí. Dalším faktorem je velikost domácnosti. Existují pojišťovny, které na základě výměry obytné plochy stanovují minimální pojistnou částku. Snaží se tak ochránit klienty před rizikem podpojištění. Důležitá je také lokalita, kde se domácnost nachází. Obecně platí, že díky větším rizikům pojistné události, je pojistné dražší v případě umístění domácnosti ve větším městě než na venkově. S polohou domácnosti také souvisí povodňová zóna. Pokud si toto riziko povodně ve své smlouvě sjednáváte, bude pojišťovnou prověřeno, zda se vaše domácnost nenachází v oblasti, která je na toto riziko nepojistitelná. A velký vliv na pojistné má pak samozřejmě zvolený produkt pojištění a jeho obsah. Rozhodně se nevyplatí volit cestu co nejnižšího pojistného na úkor obsahu pojištění. Top pojištění domácnosti chrání váš domov, a tak není na místě, brát faktor nejnižší ceny jako rozhodující.

Jak sjednat pojištění domácnosti

V dnešní uspěchané době jistě nemá nikdo z nás čas na to, aby obíhal pobočky jednotlivých pojišťoven a hledal vhodné a top pojištění domácnosti. Proto není nic jednoduššího, než si zdarma vytvořit kalkulaci pojištění domácnosti a následně pojištění sjednat online. Stačí znát základní parametry vaší domácnosti a můžete se do toho pustit. Na webu Top-Pojištění.cz zvolte kalkulaci pojištění domácnosti, zadejte základní údaje a hned můžete vybírat z produktů několika pojišťoven. Vpravo vedle grafu kalkulace si můžete do základního pojištění přidat volitelná připojištění nebo upravit dílčí limity na elektroniku či přepětí. V objednávce dále pokračujete tlačítkem Koupit. Po odeslání objednávky obdržíte email s přehledem o kalkulovaném pojištění. Následně je zpracována smlouva, která vám je odeslána k podpisu.

Nevíte si rady?

Pokud si nejste v průběhu sjednávání top pojištění domácnosti čímkoliv jisti, neváhejte využít služby našeho zákaznického centra. Rádi vám s čímkoliv pomůžeme, doporučíme vhodné pojištění a pomůžeme vám jej sjednat telefonicky. K dispozici jsme vám každý den.