Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Indie

Indie je jednou z nejzajímavějších a nejosobitějších zemí, které na světě najdeme. Čeká v ní na vás jedinečná architektura, nádherná příroda, zajímavá gastronomie i vlhké a horké podnebí. Jestli se chystáte objevovat kouzlo Indie, zcela jistě byste neměli zapomenout na odpovídající cestovní pojištění, bez kterého se při cestě do Indie neobejdete. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč cestovní pojištění do Indie?

Sjednání cestovního pojištění do Indie doporučuje i Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Především byste měli být plně krytí v případě ošetření, léčby, hospitalizace a repatriace zpět do České republiky. Otázka zdraví není ale jedinou oblastí, na kterou byste ve vašem cestovním pojištění do Indie měli myslet. 

Cestovní pojištění do Indie

Důležitou oblastí je také pojištění odpovědnosti pro případ způsobení škody třetí osobě (na zdraví či majetku), ztráta nebo odcizení zavazadel, připojištění úrazu nebo storna cesty.

Pokud se v Indii chystáte trávit čas i horskou turistikou, nezapomeňte ve své pojistce zohlednit i pojištění na hory, ve kterém bude zahrnut i případný zásah horské služby, případně i připojištění rizikových či extrémních sportů. A to v případě, kdy se chystáte na ferraty nebo jinou náročnější sportovní aktivitu. 

Velmi užitečné jsou také asistenční služby, kterou jsou tu pro vás 24/7 v českém jazyce. V případě, že se dostanete do situace, kdy budete potřebovat například sehnat lékařskou nebo právní pomoc, tu pro vás bude operátor, který vám spolehlivě poradí. 

Cestování do Indie

Srovnání cestovního pojištění do Indie

S porovnáním aktuálních nabídek vám pomůže online kalkulačka cestovního pojištění. Zadáte do ní základní údaje o cestě a pojištěných osobách, a během chvíle uvidíte přehledně porovnané nabídky hned od několika pojišťoven, které si můžete upravovat podle svých představ (výši pojistných limitů, přidávat připojištění apod.).

Kolik stojí pojištění do Indie?

Částka, na kterou vás vyjde cestovní pojištění do Indie se bude odvíjet od toho, jak dlouhou dovolenou plánujete, kolik bude v pojistce zahrnuto osob, jaká připojištění si zvolíte a jakou výši pojistných limitů si v pojistce nastavíte. 

Přesná cena cestovního pojištění je tedy individuální. Pamatujte ovšem na to, že ta správná pojistka vám musí v první řadě nabízet odpovídající zajištění. Neohlížejte se tedy primárně na cenu a nesjednávejte automaticky tu nejlevnější pojistku.  

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak si sjednat cestovní pojištění do Indie?

Cestovní pojištění do Indie si můžete sjednat online, a to klidně z pohodlí vlastního domova. Stačit vám bude pouze chytrý telefon, počítač nebo tablet a trochu vašeho času. 

V online kalkulačce cestovního pojištění si jednoduše zvolíte ten nejvhodnější produkt. Všechny důležité dokumenty vám poté přijdou do e-mailu. Samotné cestovní pojištění pak vstoupí v platnost uhrazením pojistného (např. online kartou nebo bankovním převodem).

Co si připravit před cestou

Před cestou do Indie je třeba si vyřídit vízum. O krátkodobé vízum lze zažádat pro cestu turistickou, obchodní nebo zdravotní. Žádost vyplníte v angličtině prostřednictvím webové stránky indianvisaonline.gov.in.

Rozhodnutí obdržíte do 72 hodin prostřednictvím e-mailu. Poplatek za vyřízení víza je 80 USD. Na stránkách MZV najdete také podmínky pro jeho získání. Samozřejmostí je mít platný cestovní pas, a po příletu se připravte na vyplnění imigračního formuláře, do kterého je třeba vyplnit adresu vašeho ubytování a zodpovědět i pár otázek týkající se vašeho pobytu v Indii.

Součástí potřebné přípravy pro cestu do Indie je absolvování několika očkování. Zcela jistě se do této země nevydávejte bez očkování proti spalničkám, tyfu, tetanu, žloutence typu A i B. Jestli se chystáte i do odlehlejších částí země, je doporučeno mít i očkování proti vzteklině a mít po ruce také antimalarika. 

Užitečné informace:

  • Důležitá telefonní čísla - záchranka 100, policie 101, hasiči 102.
  • Rychlostní limity - dálnice 120 km/hod, silnice 80 km/hod, obec 50 km/hod.
  • Jazyky - angličtina a hindština.

Na co si dávat pozor?

 • Vodu - před odjezdem své tělo připravte na nové podmínky užíváním probiotik. Za žádných okolností nepijte v Indii kohoutkovou vodu, zuby si čistěte tou balenou z obchodu. První týden se také vyhněte konzumaci vody v restauracích a vyhněte se také ledu. 
 • Zvířata na ulici - hlavně psi a opice, hrozí zde riziko vztekliny. Opice navíc kradou.
 • Kriminalitu - v přelidněných oblastech se setkáte s kapsáři, pozor také na nepříliš bezpečné části měst jako Noida u Dillí nebo oblast Bihár. Vyhlášení jsou také podvodníci v okolí nádraží New Delhi.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní tipy do Indie

Indie je zemí, která toho cestovatelům nabízí opravdu spoustu, a to především architekturu, přírodu, jedinečnou gastronomii i kulturu. Mezi turistické cíle, které nesmíte minout patří:

 • Dillí - dá se říct, že se jedná o vstupní bránu do Indie a její rozmanitého a barevného světa. Navštivte zde například Lotosový chrám, Qutub Minar, Rudou pevnost nebo Humajúnovu hrobku.
 • Bombaj - známá je především svým nočním životem, rozmanitou kuchyní a co by centrum Bollywoodu. V Bombaji navštivte Colabu, Gate of India nebo ostrov Elephanta.
 • Kalkata - bývalé sídlo britské koloniální správy, kde můžete dodnes vidět celou řadu památek a staveb z této doby. Za vidění stojí památník královny Viktorie, Katedrála sv. Pavla nebo chrám Dakshineswar Kali. 
 • Džajpur - známé také jako ,,Růžové město". Najdete zde nádherné paláce a chrámy (např. Hawa Mahal).
 • Tádž Mahal - velmi známý, krásný a doslova okupovaný turisty. Jedná se o majestátní architektonickou památku, mauzoleum, které postavil mogulský vládce pro svou zesnulou manželku. Na stavbě Tádž Mahalu se podíleli umělci z Persie, Turecka, Benátek i Francie. Památka je také fungující mešitou, kvůli čemuž je každý pátek turistům uzavřena. Stavba se nachází ve městě Agra, ve které stojí za to vidět i Malý Tádž nebo Pevnost Agra.
 • Svátek Hólí - slavnost doslova hýřící barvami díky oblakům barevného prachu.
 • Váránasí - jedno z nejstarších měst světa, ve kterém vás čekají jedinečné starověké památky hinduistické chrámy u řeky Gangy. Navštivte zde například pevnost Ramnagar, Manikarnika ghat nebo Assi ghat.
 • Himaláj v Ladaku - oblast, které se také říká ,,Malý Tibet". Ladak v překladu znamená země horských průsmyků - a právě těch je tu opravdu požehnaně. Od června se také v Ladaku koná celá řada buddhistických festivalů. 
 • Haridwar - významné poutní místo hinduistů, kteří sem jezdí uctít boha Šivu a smočit se v posvátné řece Ganze.
 • Mysore - město, které by měli navštívit všichni milovníci jógy. Absolvovat zde můžete i její kurzy. Kromě jógy, je zde možnost rozšířit své znalosti v oblasti ajurvédské medicíny i různých druhů umění. 

A ujít si samozřejmě nesmíte ochutnání indické kuchyně. Mezi nejznámější pokrmy, které stojí za to vyzkoušet patří máslové kuře, tikka masala, pálivé vindaloo, dále jalfrezi nebo madras. A pokud rádi poznáváte více zemí najednou, dovolenou v Indii lze spojit s návštěvou Srí Lanky.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ