Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Srí Lanku

Publikováno: 17.10.2023

Rozhodli jste se vydat na krásnou a exotickou Srí Lanku? Nedivíme se. Tato země si vás získá nejen krásnými plážemi, ale také příjemnou atmosférou a celou řadou zajímavých míst. Než začnete balit kufry, podívejte se na to, jaké cestovní pojištění si na Srí Lanku sjednat, abyste si užili opravdu pohodovou dovolenou.

Cestovní pojištění na Srí Lanku

Proč cestovní pojištění na Srí Lanku?

Pokud budete na Srí Lance potřebovat lékařské ošetření, počítejte s tím, že úroveň většiny zdravotnických zařízení zde nedosahuje evropské úrovně, přičemž ta nejlepší se dají přirovnat k evropskému průměru. Počítat je třeba také s platbou ošetření v hotovosti (tyto náklady vám poté vyplatí pojišťovna v rámci řešení pojistné události).

U cestovního pojištění na Srí Lanku je důležité se zaměřit především na výši pojistných limitů a kvalitní asistenční služby, na které se v nouzi můžete obrátit a které tu pro vás budou v českém jazyce a non-stop.

Oceníte určitě také užitečná připojištění. Například:

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Srovnání cestovního pojištění na Srí Lanku

Pro přehled aktuálních nabídek cestovního pojištění na Srí Lanku použijte online kalkulačku. Do té stačí zadat základní údaje o vás a vaší cestě (cílovou destinaci, délku pobytu, typ cesty, počet pojištěných osob) a do 2 minut uvidíte přehledně porovnané nabídky, a to včetně výše pojistného. Ty si můžete také upravovat - nastavovat míru zajištění (nižší, střední, vyšší) a přidávat různá připojištění.

Kolik stojí cestovní pojištění na Srí Lanku?

Přesná cena cestovního pojištění je individuální. Ovlivňují ji totiž výše uvedené informace. Přesnou výši pojistného přímo vám na míru tedy uvidíte v online kalkulačce. 

Pamatujte, že u kvalitního cestovního pojištění není důležitá hlavně jeho cena, ale míra zajištění. To nejlepší cestovní pojištění na Srí Lanku se o vás musí v případě potřeby hlavně správně postarat.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak si sjednat cestovní pojištění na Srí Lanku?

Nejvýhodnější cestovní pojištění na Srí Lanku si sjednáte přes online kalkulačku. Jakmile si z nabídky vyberete tu, která se vám líbí nejvíce, kliknete na tlačítko Koupit a budete postupovat podle instrukcí. Všechny důležité dokumenty vám během chvíle přijdou do e-mailu, přičemž samotné pojištění začíná platit hned, jak ho uhradíte. Na výběr máte z bankovního převodu, nebo online platby kartou. Takže cestovní pojištění na Srí Lanku si můžete sjednat klidně cestou na letiště. 

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Volání ze zahraničí

Než odjedete na Srí Lanku, zjistěte si u svého operátora, jaké máte nastavené podmínky ohledně roamingu u svého mobilního tarifu. Tedy kolik za volání, SMS a čerpání dat v této zemi zaplatíte. Často se setkáte s tím, že u tarifu je nastavený automatický balíček. Každopádně si můžete také vybrat z roamingových balíčků, které si aktivujete ještě předtím, než odjedete na dovolenou. 

Zvlášť u zemí mimo EU se ceny služeb odvíjí od speciálních ceníků, proto je dobré si roamingový tarif nastavit podle země, do které cestujete. Užitečné pak bude i nastavení notifikací, které vás například SMS zprávou informují o tom, že se blížíte vyčerpání balíčku dat, nebo že jste překročili určitou finanční hranici u využívání mobilních a datových služeb.

Výběr z bankomatu v zahraničí

Na Srí Lance můžete kartou běžně platit v hotelech, restauracích i velkých obchodech (zde se ovšem můžete setkat s poplatkem). Určitě se vám na Srí Lance vyplatí nosit raději hotovost, kterou vám bez problému vezmou všude. 

Pokud budete potřebovat vybrat peníze z bankomatu z vašeho účtu, počítejte s tím, že u každého jednoho výběru vám bude naúčtovaný poplatek asi 100 až 120 srílanských rupií (LKR), tedy 8 až 12 Kč. Maximálně je pak možné vybrat hotovost ve výši 40 000 rupií (tedy asi 2 800 Kč).

V případě, že potřebujete směnit peníze (EUR, USD, GBP), udělejte to hned na letišti, nebo jděte do banky či oficiální směnárny. U směny peněz na hotelu se nesetkáte s moc výhodným kurzem. Pro směnu je třeba předložit cestovní pas. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Co si připravit před cestou?

Pro vycestování na Srí Lanku potřebujete turistické vízum ETA (Electronic Travel Authorization), které před odletem vyplníte online cestou a zaplatíte kartou 50 dolarů. Do víza se vyplňuje číslo pasu a jeho platnost, osobní údaje a předpokládané datum příjezdu a odjezdu na Srí Lanku.

Pamatujte, že vlastní cestovní doklad potřebují také děti, miminka nevyjímaje. U těch je třeba dávat pozor hlavně na to, aby si na fotografii v pasu byla podobná. A pokud na Srí Lance neplánujete zůstat déle než 3 měsíce, vízum nebudete potřebovat.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba 110, policie 118, hasiči 110
 • Jazyky - úředním jazykem je sinhálština, tamilština a angličtina
 • Očkování - proti žluté zimnici, pokud přijíždíte z oblasti, kde se vyskytuje. Další není povinné, ale doporučuje se to proti spalničkám, tetanu, záškrtu, dětské obrně, vzteklině, japonské encefalitidě, vzteklině a žloutence typu A a B.
 • Řízení - pro jízdu v obci platí maximální povolená rychlost 56 km/h, mimo obec 72 km/h a na dálnici 120 km/h. Tolerance alkoholu v krvi je 0,8 promile.
 • Na co si dát pozor:
  • Po příletu bývají obvyklé zažívací obtíže, proto je třeba dbát na kvalitu vody a potravin.
  • Na Srí Lance je zakázáno koupání bez plavek, a to i bez horního dílu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy na Srí Lanku

Říká se, že na poznání Srí Lanky potřebujete minimálně dva týdny. Proto je dobré si předem udělat plán toho, co v této exotické zemi vidět a navštívit, aby vám zbyl i nějaký ten čas na lenošení.

Co vidět na Srí Lance:

 • Kolombo - hlavní město, které je zároveň komerčním, kulturním i průmyslovým centrem země. Za vidění a návštěvu rozhodně stojí městské centrum, čtvrť Fort a místní tržnice.
 • Jaffna - město, které na vás dýchne koloniální atmosférou. Rozhodně zde musíte ochutnat místní vyhlášenou kuchyni.
 • Anuradhapura - bývalé královské hlavní město, velmi důležité kulturní a náboženské centrum ostrova
 • Sigiriya - skalní chrám, který patří mezi to nejkrásnější, co můžete na Srí Lance vidět
 • Polonnaruwa - historické město zapsané na seznam UNESCO, ve kterém můžete obdivovat nádherné sochy Buddhy
 • Kandy - další místo zapsané na seznam UNESCO. Jedná se o sídlo buddhistických chrámů, ve kterých by se měla nacházet vzácná relikvie - Buddhův zub.
 • Dambulla - jeskynní komplex se zlatými sochami Buddhy
 • Čajové plantáže - pro jejich obdivování můžete navštívit například městečko Ella, které je doslova obklopeno plantážemi. Skvělý výhled pak budete mít i z Lipton’s Seat.
 • Národní parky - exotickou faunu a floru můžete obdivovat hned v několika krásných národních parcích (např. Yala, Bundala, Uda Walawe)
 • Pláže - ty nejhezčí jsou prý u města Tangalle. Zvlášť je oceníte, pokud jste příznivci surfování. Na moři pak můžete s průvodci pozorovat také modré velryby. Stačí se vydat na pláž Mirissa.
 • Srí Pada - hora, která má opravdu silnou historii. Podle pověsti na ní měl stanout Adam po vyhnání z ráje. Na místo měl také vstoupit Šiva a Buddha. Není tedy divu, že se jedná o významné poutní místo.

Pobyt na Srí Lance můžete spojit s návštěvou Indie.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY