Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění do zahraničí online

Právě jste odklepli příkaz k úhradě na zaplacení vaší dovolené na tzv. last minute, teď už jen vyřídit cestovní pojištění do zahraničí online a můžete jít balit. Ještě že už jsou pryč ty časy, kdy jste i kvůli cestovnímu pojištění za pár korun museli běžet na pobočku některé z pojišťoven a pojištění sjednat tam. A pokud se vám nechtělo obíhat několik poboček pojišťoven, vzali jste na milost první produkt, který vám v pojišťovně nabídli a ani jste neřešili, jaké jsou limity a zda se jedná o vhodné pojištění.

Pojištění do zahraničí online

Jak vybrat vhodné cestovní pojištění

Dneska už je všechno jinak. Pro kalkulaci a sjednání pojištění online vám stačí pouze počítač, tablet nebo chytrý telefon s připojením na internet. Všechno vyřídíte během pár minut hezky z pohodlí vašeho domova klidně i o půlnoci. Nebo z letištní haly při čekání na odbavení, záleží jen na vás. I tak ale určitě stojí za to několik svých drahocenných minut výběru pojištění obětovat a nabízené produkty si prostudovat. Přeci jen se jedná o cestovní pojištění, které má za úkol chránit to nejcennější co máte – vaše zdraví. V první řadě je při výběru pojištění do zahraničí třeba zvolit odpovídající limity krytí. V základním pojištění je součástí vždy pojištění léčebných výloh a asistenční služby a právě tyto limity jsou nejdůležitější částí pojištění. Limity na pojištění léčebných výloh je třeba vybrat s ohledem na to, jaký je cíl vaší cesty, s kým a za jakým účelem do zahraničí cestujete. Pro cesty za turistikou a poznáním v rámci Evropy doporučujeme volit produkty s limitem min. 5 milionů Kč, pro cesty na vzdálenější kontinenty nebo za více rizikovým sportem pak vybírejte produkty s co možná nejvyššími limity.

Připojištění k pojištění do zahraničí

Při sjednávání cestovního pojištění online máte také možnost kromě základních součástí pojištění vybírat i z několika připojištění. Jedná se o pojištění storno cesty, pojištění odpovědnosti, úrazu či zavazadel nebo připojištění sportovních aktivit. Pojištění s připojištěním storno cesty se vám vyplatí v případě, že si dovolenou zařizujete hodně dopředu a máte strach, že pak například kvůli náhlé nemoci před začátkem dovolené nebudete moci odcestovat. Pojištění storno cesty vám pokryje výdaje, které jste vynaložili a které vám v případě zrušené dovolené nebudou vráceny.

Další možností je pak připojištění odpovědnosti pro škody způsobené na majetku či zdraví třetích osob. Připojištění úrazu vám poskytne případné odškodnění v případě úrazu s trvalými následky nebo následkem smrti, připojištění zavazadel zase chrání vaše osobní věci. U pojištění zavazadel vždy doporučujeme nahlédnout do pojistných podmínek vybrané pojišťovny, podmínky jsou zde velmi specifické a výluky z pojištění poměrně obsáhlé. U připojištění sportovních aktivit záleží na konkrétním druhu sportu a také na výběru pojišťovny. Každá pojišťovna má sporty rozřazené do jednotlivých kategorií rizikovosti různě a tak je třeba ověřit dle podmínek konkrétní pojišťovny, zda jste zvolili správný druh připojištění.

Jak sjednat pojištění do zahraničí online?

Sjednání pojištění do zahraničí online je opravdu hračka. Stačí si na webových stránkách společnosti Top-Pojištění.cz zvolit kalkulaci cestovního pojištění, zadat základní údaje o cestě a pojištěných osobách a hned máte před sebou přehledné porovnání většiny pojišťoven seřazené dle ceny. Pod tlačítkem Popis ve sloupci každé z pojišťoven naleznete přesný popis produktu včetně limitů a také odkaz na pojistné podmínky, které zde máte možnost si v klidu prostudovat. Pokud již máte vybráno, pokračujete tlačítkem Koupit ve sloupci vybrané pojišťovny a dále vyplněním přesnějších údajů o pojišťovaných osobách. Na konci máte k dispozici rekapitulaci, kde si můžete zadané údaje zkontrolovat. Objednávku dokončíte tlačítkem Objednat, pojištění můžete rovnou uhradit online platební kartou. Následně obdržíte do e-mailu smlouvu i asistenční kartičky s kontaktem na nonstop asistenční linku, kam se můžete obrátit v případě potíží v zahraničí. Asistenční kartičky, pokud je to jen trochu možné, noste pořád u sebe. Součástí zprávy jsou také platební údaje, podle kterých můžete zadat příkaz k úhradě, pokud jste nevyužili platbu online platební kartou. V případě, že si při sjednání pojištění nejste čímkoliv jisti anebo jen chcete výběr pojištění zkonzultovat s odborníkem, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Rádi vám zodpovíme vaše dotazy, s výběrem pojištění vám pomůžeme a případně jej s vámi sjednáme telefonicky. Kontaktovat nás můžete každý den a to včetně víkendů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ