Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Argentiny

Argentina je nádherná země, která má co nabídnout v každém ročním období. Jenom nezapomeňte na to, že když je u nás zima, v Argentině je léto, a naopak. Jaké přírodní a kulturní divy zde vidět? Jaká místa stojí za vidění? Co je třeba si připravit? Cestovního pojištění do Argentiny je základ. Čtěte dále a dozvíte se více.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění do Argentiny?

Lékařské ošetření bývá v Argentině poskytované v soukromých i veřejných zdravotnických zařízeních. Veřejná jsou samozřejmě levnější, ale tomu také odpovídá jejich kvalita služeb a péče, stejně jako hygienická úroveň. Standard u soukromých zařízení je tedy o dost vyšší, ale zase si zde hodně připlatíte.

Platby se přijímají primárně v hotovosti, občas se setkáte i s možností úhrady kartou. Proto je dobré se na cestu vybavit tím nejlepším cestovním pojištěním do Argentiny, které se o vás postará v případech, kdy ho budete potřebovat.

V cestovním pojištění se kromě limitů léčebných výloh zaměřte také na volbu užitečných připojištění, jako je pojištění zavazadel (pro případ jejich ztráty, odcizení nebo poškození), pojištění odpovědnosti (pro chvíle, kdy neúmyslně způsobíte škodu někomu jinému na zdraví či majetku), pojištění storna zájezdu (pro případy, kdy ze závažných důvodů nemůžete vycestovat). Sjednejte si u nás cestovní pojištění online.

Určitě také nezapomeňte na kvalitní asistenční služby, které jsou vám k dispozici non-stop a v českém jazyce.

Cestovní pojištění do Argentiny

Srovnání cestovního pojištění do Argentiny

Pro srovnání cestovního pojištění do Argentiny stačí použít online kalkulačku. Zadáte do ní pár základních údajů o vás a vaší cestě (typ cesty, počet dnů, počet osob, připojištění) a během chvíle před sebou uvidíte přehledně porovnané nabídky, a to včetně ceny

Chystáte se v Argentině i sportovat? Pak se raději podívejte, do jaké kategorie plánovaná aktivita spadá, případně do pojistky přidejte i zajištění pro rizikové, či dokonce extrémní sporty

Kolik stojí cestovní pojištění do Argentiny?

Přesnou cenu cestovního pojištění do Argentiny přímo vám na míru uvidíte v online kalkulačce. Ovlivňují ji totiž individuální parametry, které do ní vepíšete, tedy:

 • cílová destinace, 
 • délka trvání pobytu,
 • počet zajištěných osob, jejich věk a zda tvoří jednu rodinu,
 • míra zajištění,
 • volba připojištění.

Pak už si jen stačí vybrat z nabídky to nejlepší cestovní pojištění do Argentiny a můžete vyrazit.

Jak si sjednat cestovní pojištění do Argentiny?

Snadno, rychle a online přes zmíněnou online kalkulačku. Vyberete si v ní nabídku, která se vám líbí nejvíce, a během pár kliknutí myší ji uzavřete. Všechny potřebné dokumenty vám pak přijdou za pár minut do e-mailu (včetně smlouvy). A kdy začne platit pojistka? Hned, jak ji zaplatíte, například online platbou kartou. 

Pamatujte, že při výběru cestovního pojištění není nejdůležitější jeho cena, ale odpovídající zajištění, které vám má poskytnout. To nejlevnější cestovní pojištění do Argentiny tedy nemusí být také to nejvýhodnější. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Volání z Argentiny

Vzhledem k tomu, že se Argentina nachází v Jižní Americe, je třeba si ještě před odjezdem aktivovat u svého mobilního operátora roaming, tedy službu volání ze zahraničí. V nabídce bývají balíčky v různých variantách. Každý mobilní operátor má totiž své roamingové zóny, které se od sebe liší cenami a tarify. Roaming si pak jednoduše aktivujete s pomocí operátora, online rozhraní nebo ve vaší aplikaci. Pokud si nejste jistí, zda je váš poskytovatel mobilních služeb opravdu ten nejlepší, podívejte se na srovnání mobilních tarifů na Ušetřeno.cz.

Výběr z bankomatu v zahraničí

Zdejší měnou jsou argentinské pesos, které v českých směnárnách nenajdete. Proto si s sebou do Argentiny vezměte americké dolary či eura, které směníte přímo na místě. Využívejte ovšem pouze služeb oficiálních směnáren a vyhněte se těm pouličním. V oběhu se totiž vyskytují falešné bankovky, a to především ty s vyšší hodnotou. Přečtěte si, na co si dát při výběru z bankomatu v zahraničí pozor.

Peníze si můžete bez problému vybrat z místních bankomatů, ale počítejte s tím, že některé nemusí mít dostatek bankovek a jiné vám zase vydají pouze dolary. Jednotlivé výběry jsou omezené maximem 4 000 pesos, pokud budete vybírat z bankomatu v bance, pak 8 000 pesos. Transakce za výběr z bankomatu vás pak budou stát asi od 6 do 10 dolarů.

Určitě se předem podívejte, jaké podmínky jsou nastavené pro výběry z bankomatů v zahraničí právě u vaší banky. U některých běžných účtů se totiž setkáte i s možností výběrů zdarma po celém světě. Na jejich aktuální srovnání se můžete podívat na Ušetřeno.cz.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Co si připravit před cestou do Argentiny?

K vycestování do Argentiny potřebují jak dospělí, tak děti platný cestovní pas. Pokud do této země cestujete na dovolenou, která bude kratší než 90 dní, obejdete se bez víza. Pouze po vás může být požadováno, abyste předložili zpáteční letenky a prokázali, že máte dost finančních prostředků pro pobyt (cca 50 dolarů na den). Po příletu také vyplníte migrační lístek, na kterém se vyznačí datum vstupu do země. Jeho kopii budete potřebovat zase při odjezdu.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla: Záchranka 107, policie 101, hasiči 100
 • Jazyky: V Argentině se mluví argentinskou španělštinou, která se od té klasické v oblasti výslovnosti trochu liší. Kromě toho se zde v turistických oblastech domluvíte anglicky, někde případně i italsky a německy.
 • Očkování: Není povinné. Doporučuje se to proti spalničkám, tetanu, záškrtu, dětské obrně, žluté zimnici, břišnímu tyfu, vzteklině, žloutence typu A a B.
 • Internet: Najdete zde celou řadu internetových kaváren. Připojení je možné také v hotelích (zdarma i za poplatek).
 • Zásuvky: Používají se tu klasické evropské.
 • Doprava: Maximální povolená rychlost je na dálnici 130 km/h, mimo obec 110 km/h, v obci 60 km/h. Při řízení platí tolerance 0,5 promile alkoholu v krvi.
 • Kriminalita: Na tu si dejte pozor hlavně ve velkých městech, především v Buenos Aires. Časté jsou především kapesní krádeže.
 • Počasí: Na severu země bývá horké vlhké léto a suchá zima. Směrem na jih je počasí chladnější a sušší. Nejvyšší teploty zde dosahují až 50 °C, ty nejnižší zase hluboce pod nulu. V lednu bývá v Buenos Aires kolem 25 °C, v červenci naopak kolem 10 °C.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy do Argentiny

V Argentině můžete objevovat majestátní Andy i celou řadu dalších přírodních krás, ochutnat vyhlášená vína, gastronomii, obdivovat jedinečnou kulturu i památky. Co přesně by vám nemělo uniknout? Tady jsou naše tipy.

Co vidět v Argentině?

 • Buenos Aires: Hlavní město Argentiny známé svou bohatou historií a kulturou. San Telmo, Palermo, Plaza de Mayo, hřbitov La Recoleta (je zde pohřbena Eva Perón) a všudypřítomné tango.
 • Ushuaia: Město na jihu země, které je známé coby nejjižnější město na světě. Obklopují ho hory a ledovce, můžete zde pozorovat bohatou faunu a floru (například v parku Tierra del Fuego). Jedná se také o výchozí bod pro cestu na Antarktidu.
 • Mendoza: Vinařské město, kde si můžete vychutnat plody zdejší práce. Užijete si tu i túry a vyjížďky na koni.
 • Rosario: Rodiště revolucionáře Che Guevary a Lionela Messiho. Jde zde také celá řada barů, restaurací a kaváren.
 • Bahia Blanca: Přímořské město s nádhernými plážemi a architekturou. Za vidění stojí náměstí Plaza Rivadavia a katedrála Nuestra Seňora de la Merced.
 • Iguazu: Jedny z největších a nejkrásnějších vodopádů na světě.
 • Los Glaciares: Národní park, kde můžete obdivovat ledovec Perito Moreno.
 • Rio Gallegos: Město na jihozápadě Patagonie, kde můžete navštívit jeskyně s prehistorickými malbami.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY