Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Seriál dovolená v pohodě – 5. část: Po vlastní ose nebo s cestovkou?

Publikováno: 20.07.2018

Tohle je otázka ze všech nejdůležitější. V podstatě, i když to nevypadá, je důležitá vaše osobní preference: buď kam chcete konkrétně letět nebo na jaké místo najdete výhodnou letenku. V tomto článku primárně počítáme s dovolenou realizovanou letecky. I když níže uvedené tipy můžete částečně využít i na cesty autem, vlakem nebo autobusem, případně kombinací i různých dopravních prostředků.

Po vlastní ose nebo s cestovkou

S cestovní kanceláří

Buď chcete totální klid a chcete mít vše od cestovní kanceláře tzv. komplet nebo na klíč, pak je vaší volbou právě organizace vaší dovolené cestovní kanceláří jejich úkol. Pak stačí využít třeba www.google.cz nebo www.seznam.cz a není co řešit, hledejte výrazy jako "last minute", "super last minute" nebo "dovolená na poslední chvíli", pak už nabídek najdete tzv. nepřeberně. Takové nabídky budou právě často ty od cestovních kanceláří a dalších firem a vyhledávačů, které výhodné zájezdy prodávají pro cestovní kanceláře také.


TIP k cestování s cestovní kanceláří alias "s cestovkou": zkuste německé vyhledávače last minute zájezdů, odlet pro pražské z Drážďan a pro brněnské z Vídně apod. již dnes není ničím výjimečným. Dost možná narazíte nejen na lepší ceny, ale jak se v praxi přesvědčíte, budete to mít i s možná lepší nabídkou celkově, hotelem to třeba jen začne, zkuste a uvidíte.

Nebo máte rádi věci pod kontrolou a rádi si vyberete vše od letenky, přes pojištění, hotel, výlet, trávení každého dne. Ať tak nebo tak, finální volba je samozřejmě na Vás.

Tipy na cesty z celého světa 2018

(TIP: kde nevládne angličtinu, použije v nastavení videa YouTube funkce titulky + automatický překlad do češtiny)

Na vlastní pěst

Máme tři hlavní TIPy pro vás a hned "taháme esa z klobouku":

  • Buď letenky, které určí váš směr nebo směry cesty, koupíte v akci hodně dopředu.
  • Nebo naopak zakoupíte letenku na poslední chvíli jako tzv. výprodej. Nebo narazíte na speciální cenu letecké společnosti nebo chybu aerolinek, občas se povede tzv. za babku koupit letenku, která má lepší cenu než má mít a většinou vám taky dobrá cena zůstane, aerolinky svoje chybí uznávají.
  • K dalekým cestám může pomoci kombinace několika přestupů s použitím letenek za nízké ceny, dejte si ale pozor, aby jste navazující letecké spoje stihli nebo naopak, aby jste někde, kde nechcete mít větší pauzu, nečekali zbytečně celé dny.

Jak na hotely - opět rovnou máme hned ty nejlepší rady

  • Nejlepší je, když máte známé v cizině, třeba ve Španělsku nebo Itálii, to je prostě stará známá tzv. "značka ideál". U nich pak přespíte často i s kompletním servisem a zázemím. Vrcholem úspěchu je, když vám i půjčí auto na výlety zatímco oni zrovna nemají volno a stejně jsou celý den např. v kanceláři.
  • Nebo si vyhledejte ubytování přes vyhledávače typu www.booking.com, ještě lepší může být si přes známé vyhledávače ubytování najít svůj ideální hotel. Pak si najdete jeho oficiální www stránky, do hotelu napíšete nebo zavoláte prostě napřímo. Věřte, že takto dostanete ještě lepší cenu, dost možná lepší pokoj případně další benefity. Každý hotel je raději, když zaplatíte služby rovnou jim :-).
  • Druhá varianta je v rámci sdílené ekonomiky, třeba Airbnb a jsou i další. Zbývá už je hledat, hledat a vybrat si.

Další rady a tipy

  • Další jsou weby a blogy cestovatelů, kde najdete různé tipy a rady, kde kdo byl. Je jich plný web a jedním z nich jsou i třeba video-blogy, jeden z nich plný tipů na místa vašich možných cest je i v tomto článku výše.
  • Pozor, někam nemůžeme jen tak, proto doporučujeme ověřit danou zemi přes stránky Ministerstva zahraničí ČR, budete potřebovat např. turistická víza podle zvolené země.
  • Dále se hodí ověření v našem článku "Cestovní pojištění rizikové oblasti", kde aktualizujeme nejčastější rizika podle zemí právě podle MZV ČR, článek najdete ZDE.

Cestovní pojištění online

Ať už vyrazíte kamkoliv, nezapomeňte, že i v den odjezdu vás snadno a rychle pojistíme na www.top-pojisteni.cz.

Mohlo by Vás zajímat - další části našeho seriálu článků na téma "Dovolená v pohodě"

1. část: Dovolená není práce, užijte si jí

2. část: Jak si vybrat vysněnou dovolenou?

3. část: Jak se sbalit na dovolenou?

4. část: Nejlepší tipy pro řidiče na letní cesty

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: tým marketingu Top-Pojištění.cz