Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak vybrat dovolenou?

Publikováno: 13.06.2018

Dovolená snů by se neměla odvíjet jen od maximálního rozpočtu a stejně bude lepší si nechat něco jako kapesné. Vyberte si dovolenou hlavně podle sebe, co vám bude milé a kam se budete skutečně těšit.

Vysněná dovolená

Délka pobytu

Pokud máte v plánu mít dovolenou třeba týden, není dobré volit destinace na druhém konci světa. Doporučíme vám pak místa po Evropě. Na řadu míst dojedete sami autem, pokud rádi řídíte a pokud ne, použijte vyhledávače Google nebo Seznam a zadávejte, co vás láká – budete to něco jako „last minute dovolená“ apod.

Pokud máte možnost mít dovolenou dlouhou nebo třeba neomezenou podle vašich potřeb, nemusí vám vadit cesta den dva tam a pak zpět, dálky vám to vynahradí na místě exotickými zážitky.

Last minute zájezdy

Koupě dovolené na poslední moment (last minute zájezd) je hit aktuální doby. Někdo dokonce vyhledává cestovní kanceláře a místa, kde mají tzv. super last minute zájezdy, což je i trochu adrenalin, prostě máte zabaleno a až na letišti podle nabídky právě v daný moment si vyberete, kam pojedete, má to něco do sebe, ale nemusí to být pro každého. Last minute můžete mít i vaše cestovní pojištění, které si můžete sjednat online do 2 minut.

Druh dovolené

Vašemu výběru by měl velet taky program, který očekáváte, pro někoho to je celý den na pláži s knížkou a pitím z hotelového baru. Pro dalšího bude hrát prim náplň a aktivity jako výlety, turistika nebo celodenní zájezdy v místě pobytu za místními pamětihodnostmi a zajímavostmi. Zároveň to bude klíčem pro váš výběr.

Cestování s dětmi a se psem

Řada cestovních kanceláři vám ráda poradí místa a hotely pro pobyty s dětmi, často jsou rovnou tak označeny jako vhodné pro pobyt s dětmi nebo rovnou i se psem. Některé hotely mohou být označeny jako rodinné, tj. zaměřené na rodiny s dětmi, tam pak zase nesměřují samotné páry, které čekají primárně klid :-).

Podobně je to s mazlíčky, jsou hotely, kde rádi ubytují i vašeho psa, a pak s vámi může jít v pohodě i na snídani, hotely s tím dnes již počítají. Berou v úvahu také to, že je dobré mít zábavní program, jak pro celé rodiny, tak pro děti, pokud by jste ty menší potřebovali pohlídat.

Po Čechách nebo na Slovensko?

Pro řadu lidí je to ideál, žádná jazyková bariéra a blízkost, případně možnost každý den spát doma nebo bez obav klasicky pod stanem – to je pro řadu z nás sen. Určitě se vyplatí i tuto možnost zvážit nebo rovnou využít, můžete například ušetřit a zážitků můžete mít také spousty, naše země je krásná a plná památek, přírody a krásných míst! Kdy jste třeba naposledy byli na vodě? Tedy pokud to sjízdnost řek dovolí :-).

Levné ubytování

Zkuste servery jako třeba www.tripadvisor.cz a zde si ověřte vybraný hotel a prohlédněte si skutečné fotky celého hotelu nebo výrobků jeho kuchyně, hned budete vědět, co vás čeká. Později zde sami můžete nechat svojí zpětnou vazbu včetně fotek, ostatním tak pomůžete i vy zpětně.

Autopůjčovna v zahraničí

Jste na místě, ale třetí den na pláži vás to již nebaví? Různé tzv. fakultativní výlety jsou in, ale jsou často až moc drahé, spíše předražené. Zkuste si na den dva půjčit auto. Navigaci máte v mobilu. Data v EU neřešíte, máte je jako doma nebo si je předem dokupte – oceníte to.

S autem získáte volnost a možnost si udělat výlety, kam chcete i v cizí zemi. Doporučujeme známé a seriózní autopůjčovny, pojištění auta nechte na půjčovně samotné a domluvte si jej na místě při půjčení vozu nikoliv předem, uvidíte, že uděláte lépe nebo aspoň ušetříte.

Drozd MZV

Jde o projekt Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí. Poskytnuté informace slouží Ministerstvu zahraničních věcí k poskytování rychlé pomoci občanům v nouzi a mají tak možnost účinně organizovat pomoc v případě přírodních katastrof i sociálních nepokojů. Doporučujeme to a využijte zdarma na -> https://drozd.mzv.cz/.

Nejlepší cestovní pojištění

Přejeme vám krásnou dovolenou s Top-Pojištění.cz, jsme přední online srovnávač cestovního pojištění (a pojištění motorových vozidel a domácností). S námi se pojistíte během chvilky online na www.top-pojisteni.cz, vše uhradíte snadno kartou a to celé klidně před nástupem do letadla, vše vám pošleme na zadaný e-mail.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Tip na závěr

Poraďte se se známými nebo kolegy, každý už někde většinou byl a a každý vám dokáže něco doporučit, nejen místa, ale i cestovní kanceláře. Někdo vám může dát třeba doporučení na skvělé ubytování v soukromí v Chorvatsku nebo v Itálii a budete mít vyhráno. Přejeme vám krásné léto i dovolenou!

Autor: tým marketingu Top-Pojištění.cz

 

Mohlo by Vás zajímat:

Dovolená není práce, jak si dovolenou skutečně užít?