Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak si užít dovolenou?

Publikováno: 08.06.2022

Základem toho, že si dovolenou skutečně užijete je, že nebude na dovolené ani muset ani chtít pracovat. Jak na to vám poradíme právě teď!

Dovolená v pohodě

Aby dovolená byla v klidu, a v pohodě a vy jste měli šanci nasbírat nové síly, je ideální si předem alespoň týden až tři před odjezdem dobře naplánovat, co ještě do dovolené v práci uděláte a co počká. A je to tak, něco bude muset počkat, i takové úkoly jsou, a když nemáte zástup, stává se to.

Současně, například, když nemáte zástup, tuto situaci předem proberte s vaším šéfem. Váš nadřízený pak nebude mít žádný důvod vás kontaktovat o vaší dovolené. Vaše cestování je jen vaše.

To nejhorší udělejte ve dnech před dovolenou jako první. Rozložte si malé a větší úkoly, na ty, které vám zaberou méně i více času střídejte je – není cílem, aby člověk jel na dovolenou zcela a úplně vyčerpaný.

Vždy, když se na něco těšíme, vyplavují se vám v těle do krve hormony endorfin a serotonin a další tzv. hormony štěstí, které výrazně ovlivňují naši psychiku. Jejich podstatnou výhodou je, že se těšíte a všechny tyto hormony štěstí a často i dobré nálady vám výraznou měrou pomohou zvládnout všechny přípravy na dovolenou.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nezvládnete všechno a svět se bez vás ,,zhroutí"?

Ať si to myslíte vy, nebo váš nadřízený, je dobré to včas vyřešit. Není to ani tak složité, stačí si včas nominovat a domluvit zástupce. Někde to je nezbytné, někde to nejde a jiné pozice zase mají zastupování se s kolegy rovnou v popisu práce, to už je na vašem zaměstnání. Další výhodou zastupování je, že se vrátíte a nebude váš čekat plný stůl nebo plná e-mailová schránka.

Takže po dovolené si všechnu získanou energii prostě budete moci užívat déle a nevydáte ji hned na dodělání práce, která na vás čekala. Dokonce i váš pracovní e-mail může někdo zpracovávat.

Je to přece jen pracovní schránka určená na pracovní e-maily a úkoly, takže známým řekněte, ať vám aspoň přes vaší dovolenou nepíší na pracovní e-mail, jinak pobaví více vaše kolegy nebo zástup za vás. Samotné nastavení e-mailového klienta bývá hračka. Zástupce se zkrátka vyplatí.

Nepracujte na dovolené

Pokud jako zaměstnanec objevíte v poslední den před dovolenou něco nedokončeného, není to důvod, abyste na dovolenou neodcestovali, a hlavně není to důvod, abyste si brali práci sebou. To nedělejte, sami kvůli sobě. Zajděte za nadřízeným nebo kolegy a proberte, zda úkol počká nebo jej vyřídí někdo jiný.

Rada na závěr - ukliďte si svůj stůl před dovolenou

Nejen kvůli ochraně dat např. klientů a podobně dnes v rámci GDPR, ale i z dobrého pocitu po návratu, že nejste zpět u hromady úkolů, doporučujeme si stůl uklidit tak, jak vám bude milé se s ním shledat po dovolené, kdy budete opět plní energie.

Přejeme vám krásnou dovolenou s Top-Pojištění.cz, jsme přední online srovnávač cestovního pojištění (a pojištění motorových vozidel a domácností). S námi se pojistíte během chvilky online na www.top-pojisteni.cz, vše uhradíte snadno kartou a to celé klidně před nástupem do letadla, vše vám pošleme na zadaný e-mail.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: tým marketingu Top-Pojištění.cz