Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Seriál dovolená v pohodě - 3. část: Jak se sbalit na dovolenou?

Publikováno: 18.06.2018

Začneme nečekaně, víš jak se liší ženy a muži ? V zabalení se kamkoli :-). Ženy jsou systematičtější a věci se například předem dají na postel, zhodnotí, zda mají vše, provedou úpravy a pak balí do tašek nebo kufru. Co udělají muži ? No průběh je rychlejší, většinou se jedná o věci, které by se měly stát se všemi potřebnými.

Vysněná dovolená

Na co nezapomenout?

Pokud se jedete do horky , nebudete potřebovat nic do chladu, postačí maximálně lehká a tenká fleecová bunda navíc k letnímu lehkému oblečení. Ponožky taky moc neužíjete. Myslete, zda a jak moc a kde budete chodit . Boty berte tedy nejen na parádě, ale i na celodenní jízdě, podle toho, kam se chystáte, po cestách, v přírodě nebo po pláži nebo po lese. V poslední řadě nezapomínejte ani na kvalitní cestovní pojištění .

Volba oblečení

Oblečení volte tak, aby si nebrali zbytečně například tričko na každý den. U moře a někdy v horku budete nejspíš většinou dne hlavně na lehko nebo v plavkách. Tomu lze snadno přizpůsobit. Než se pustíte do samotného balení, uvědomte si účel cesty a jak dlouho budete na zvoleném místě pobývat. Podle toho byste měli vybrat typ zavazadla a jeho velikost. Pokud cestujete s rodinou, je lepší zvolit jeden větší zavazadlo. Těm, kteří chtějí mít jistotu, že nezapomněli do kufru vše, co mají v plánu, slouží k tomu, aby si předem vytvořili jednoduchý seznam věcí. Ideálně pár dní předem . Podobné je s botami, u moře nejspíš vystačíte s žabkami , stačí jednat k vodě a druhý „slušnější“, někde v střední Americe, ani si nenapadne nosit něco jiného.

,,Přeperte" kufr, téměř plný je ideální, přeplněný je špatně

Balení kufrů doplníme dalšími radami - vše si nejprve dejte na postel, promyslete množství a účel. Naplňte kufr, ten by měl být plný, ale rozhodně ne přeplněný. Vždy je totiž dobré počítat i s tím, že si z dovolené něco přivezete, a to je spíš pravidlem než výjimkou u většiny z nás.

Pokud letíte letadlem, bude lepší volbou pro velkou rodinu rozdělit věci do kufru podle váhových limitů - ty vám sdělí letecká společnost nebo cestovní kancelář, pokud již nejsou rovnou uvedeny na letence. A taky rozdělit každému něco do každého kufru, proč to dělat?se vám jeden kufr někde ,,zatoulá" a uvidíte jej na konci dovolené, budete rádi, vždy je dobré mít alespoň něco než, že například jeden člen rodiny nemá nic dva týdny na sebe apod. S čím Vám pomůže v případě ztráty pojištění zavazadel? Umění balení zavazadel ovládají právě ti, kdo oblečení originálně vymýšlejí – podívejte se na krátké video, pár rad se vždy hodí:

Jak zabránit pomačkání oblečení?

Jestli vezete oblečení, které se snadno pomačká, použijte jeden z následujících triků. Mačkavou sukni nepřekládejte, ale rozloženou ji dejte na ploché dno kufru. Šaty nebo blůzu jen přehněte na půl a udělejte s nimi to samé. Případně můžete oblečení složit do úhledného komínku a ten pak přehnout – zlom na látce potom nebude tolik patrný. Případně oblečení nepřekládejte, ale udělejte z něj ruličku. Tak se také spolehlivě vyhnete pomačkání. Po vybalení z kufru ho nechte ještě vyvěsit na ramínku. Doporučuje se také třeba na místě napustit vanu horkou vodou a oblečení nad ní pověsit. Pomocí páry z horké vody se vám zmačkané věci krásně narovnají a za chvíli budou zpět suché. Nebo si pusťte video, které jsme pro vás našli viz. výše.

Kosmetiku vyberte uvážlivě

Velká balení rovnou zavrhněte stejně jako ostré předměty. Pokud byste navíc zavazadlo s takovými věcmi chtěli brát na palubu letadla, hodně pravděpodobně vám budou ostré věci nebo tekutiny zabaveny, limit je 100 ml na lahvičku nebo balení. Doporučíme nakoupit v drogerii plně uzavíratelné sáčky např. původně určené na potraviny do lednice nebo do spíže a proč? Nic se vám z nich nevylije, nic nevyteče a při kontrole je díky průhlednosti zřejmé, co v sáčku nebo v sáčcích je a nebude je nikdo reálně chtít otevírat.

Rada na závěr

Pozor na parfémy a vůně na silném slunci na vaší kůži, ne výjimečně lze po takové kombinaci získat solidní alergii, která není vítaným zpestřením dovolené. Proto zvažte kolik vůně sebou vlastně potřebujete celých 100 nebo 150 ml obvyklého balení to asi nebude - na cestu, na večeři a jednou na večerní zábavu, což? Na parfémy se dají také sehnat menší pouzdra na odlití nebo na menší množství, poraďte se třeba v drogerii nebo parfumérii.

Cestovní pojištění online

Ať už vyrazíte kamkoliv, nezapomeňte, že i v den odjezdu vás snadno a rychle pojistíme na www.top-pojisteni.cz.

 

Autor: tým marketingu Top-Pojištění.cz

 

Mohlo by Vás zajímat:

Dovolená není práce, jak si dovolenou skutečně užít?

Jak si vybrat vysněnou dovolenou