Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Objevte 10 nejkrásnějších pláží Itálie

Publikováno: 11.04.2024

Chcete vědět, kde najdete nejhezčí pláže Itálie? Tak to jste na správné adrese. V našem článku vám poradíme, kam se za nimi vydat i co vás na nich čeká. A kromě toho se podíváme také na to, jaké nejlepší cestovní pojištění do Itálie byste si měli před cestou sjednat.

Nejkrásnější pláže Itálie

Marina Grande, Capri

Marina Grande je hlavním přístavem ostrova Capri a zároveň branou do tohoto malého ráje na Zemi. Místní živá pláž je výjimečná svými pestrobarevnými rybářskými loděmi a malými kavárnami a obchody lemujícími pobřeží. I přes svůj rušný charakter nabízí krásná zákoutí pro relaxaci a koupání v křišťálově čistých vodách Tyrhénského moře.

Marina Grande je také výchozím bodem pro mnoho výletů na lodi kolem Capri, a to včetně slavných Modrých jeskyní (Grotta Azzurra). 

Capo Vaticano, Kalábrie

Capo Vaticano patří mezi nejkrásnější pláže Kalábrie a nachází se nedaleko od známějšího městečka Tropea. Tato oblast je známá svými dechberoucími výhledy na Tyrhénské moře a za jasného počasí také na sopku Stromboli a další Eolské ostrovy.

Užijete si zde bílý písek, křišťálově čistou vodou a skalnaté útesy. Oblast je ideálním místem pro milovníky šnorchlování a potápění, kteří ocení zdejší bohatý podmořský život a působivé skalní formace. Kromě toho okolní krajina nabízí řadu pěších a cyklistických tras s úchvatnými výhledy na moře a okolní krajinu.

Capo Vaticano, Kalábrie

Isola dei Conigli, Lampedusa

Isola dei Conigli (Ostrov králíků), se nachází u pobřeží Lampedusy a často se zaměňuje s blízkou Spiaggiou dei Conigli. Tato odlehlá pláž je dosažitelná pouze po vodě a je jedním z nejlepších míst pro šnorchlování a potápění v celé Itálii. Obdivovat zde můžete podmořský život, stejně jako kontrast bílého písečného dna s jasně modrou vodou. Ostrov a jeho pláže jsou také chráněné kvůli své přírodní kráse a biologické rozmanitosti. Ostrov je například známý tím, že je jedním z mála míst na světě, kde mořské želvy pravidelně kladou svá vajíčka. 

porovnAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Torre Guaceto, Apulie

V přírodní rezervaci Torre Guaceto najdete jednu z nejkrásnějších pláží Bari, ze kterého je vzdálená krátkou jízdu autem. Tato chráněná oblast je domovem rozmanité flory a fauny a je ceněná hlavně pro svou divokou krásu, dlouhé úseky zlatého písku a křišťálově čistou vodu. Díky svému statusu chráněné oblasti zde najdete méně turistů a více klidu, což je ideální pro všechny, kdo hledají relaxaci v nedotčené přírodě.

Spiaggia di San Vito Lo Capo, Sicílie

Spiaggia di San Vito Lo Capo se nachází na severozápadním cípu Sicílie a je známá svými dlouhými bílými písečnými plážemi a křišťálově čistým mořem. Je snadno dostupná autem nebo místními dopravními prostředky z Trapani i Palerma.

Tato pláž je oblíbená hlavně mezi rodinami s dětmi, a to díky svému mělkému břehu a široké nabídce vodních sportů a aktivit. Najdete na ní také vybavení čítající lehátka a slunečníky. Občerstvení si zase dopřejete ve zdejších plážových barech.

Každý rok se zde pak koná mezinárodní festival kiteboardingu, který přitahuje sportovce a fanoušky tohoto sportu z celého světa. 

Spiaggia Rosa, Budelli, La Maddalena

Spiaggia Rosa (Růžová pláž) se nachází na ostrově Budelli, který je součástí souostroví La Maddalena severně od Sardinie. Tato izolovaná a chráněná pláž je známá svým jemným pískem s růžovým nádechem, což je jev způsobený rozdrcenými korálovými fragmenty.

Přístup na pláž je velmi omezený, a to z toho důvodu, aby se zachovala její přirozená krása a unikátnost. Návštěvníci mohou tuto pláž obdivovat z dálky z lodě nebo z vyhrazených vyhlídkových míst.

Spiaggia Rosa byla v minulosti oblíbeným filmovým místem. Dnes je symbolem udržitelného turismu a přírodní krásy, kterou je nutné chránit pro budoucí generace.

porovnAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cala Mariolu, Sardinie

Cala Mariolu najdete na východním pobřeží Sardinie a je často označována za jednu z nejkrásnějších pláží celého Středomoří. Přístupná je pouze po moři z měst Cala Gonone, Santa Maria Navarrese nebo Arbatax. Tato pláž je známá svými bílými oblázky a průzračně čistou vodou, která mění barvu od azurové po tmavě modrou. Pro svůj bohatý podmořský život a jeskyně v okolí je oblíbená mezi potápěči a šnorchlisty. Pláž celkově nabízí úchvatné scenérie a je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v náruči přírody.

Cala Mariolu, Sardinie

Fiordo di Furore, Amalfitánské pobřeží

Fiordo di Furore, skrytá perla Amalfitánského pobřeží, se nachází mezi Amalfi a Positano. Toto jedinečné místo s úzkou pláží a malou rybářskou osadou je ukryto mezi vysokými skalami a je přístupné po schodech z hlavní silnice nebo od moře.

Pláž v Furore je známá svou dramatickou krásou, s vodou čistou jako křišťál, což je ideální pro potápěče a milovníky šnorchlování. I přes své skryté umístění je v letních měsících oblíbeným cílem pro ty, kdo hledají klidnější útočiště na jinak rušném pobřeží Amalfi.

Každý rok se zde koná světový šampionát ve skocích do vody, což přiláká do Furore nadšence z celého světa. Jedná se o jedno z mála míst, kde je možné sledovat tento odvážný sport v tak malebném a přírodním prostředí.

Tonnara di Scopello, Sicílie

Tonnara di Scopello se nachází na severozápadním pobřeží ostrova, nedaleko přírodní rezervace Zingaro a patří mezi nejkrásnější pláže Sicílie. Tato historická rybářská vesnice nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek v podobě možnosti zažít autentickou sicilskou kulturu.

Pláže kolem Scopella jsou malebné, s čistou vodou a bohatým podmořským životem, který láká milovníky šnorchlování a potápění. Přístup k plážím vede často po kamenitých cestách nebo je možný přímo z moře, což jim dodává na kouzlu a nedotčenosti.

Městečko sloužilo coby kulisa pro několik filmů a televizních seriálů, díky čemuž toto místo přitahuje filmové fanoušky z celého světa. 

porovnAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Spiaggia del Principe, Costa Smeralda, Sardinie

Tuhle krásku najdete na severovýchodě Sardinie, přičemž své jméno má po slavném návštěvníkovi, princi Karimu Aga Khanovi, který v 60. letech 20. století pláž objevil a zasloužil se o její věhlas. 

Spiaggia del Principe je obklopena skalnatými výběžky a středomořskou vegetací, nabízí jemný bílý písek a nádherně čistou, mělkou vodu, což je ideální pro rodiny s dětmi a všechny, kdo si chtějí užít slunce a moře v luxusním prostředí Costa Smeralda.

Nejkrásnější pláže Itálie - mapa

Abyste věděli, kudy se autem do Itálie za nejkrásnějšími plážemi vydat, připravili jsme si pro vás přehlednou mapu. 

Mapa pláží Itálie

Zdroj: Google Maps, 10. 4. 2024 

V případě, že ohledně cílové destinace ještě váháte, podívejte se také, kde na vás čekají nejkrásnější pláže Chorvatska.

Cestovní pojištění do Itálie

Na co nezapomenout před cestou do Itálie? Na sjednání toho správného cestovního pojištění. V něm se zaměřte hlavně na odpovídající limity léčebných výloh, stejně jako na šikovná připojištění, která se vám budou na dovolené určitě hodit - ať už jde o pojištění odpovědnosti, pojištění storna pobytu, nebo pojištění zavazadel. 

Kromě toho nezapomeňte zohlednit také vaše plánované sportovní aktivity. A to hlavně jestli se chystáte potápět nebo provozovat nějakou náročnější aktivitu, která může spadat do rizikových, nebo dokonce extrémních sportů. 

porovnAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ