Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Izraele

Publikováno: 21.12.2023

Izrael je jednou z historicky nejzajímavějších a nejbohatších zemí. Bohužel se tomuto státu nevyhýbají nepokoje, které vás mohou na cestách překvapit. Už z toho důvodu je velmi důležité myslet na své bezpečí, a to také sjednáním toho nejlepšího cestovního pojištění do Izraele.

Cestovní pojištění do Izraele

Proč cestovní pojištění do Izraele?

Bez kvalitního cestovního pojištění se do Izraele určitě nevydávejte. Najdete zde celou řadu kvalitních zdravotních zařízení, ve kterých se setkáte s vysokými poplatky, a to už za pouhou konzultaci. Proto v pojistce mějte především nastavené vyšší limity léčebných výloh. Právě ty se vztahují na lékařské ošetření, hospitalizaci, léky a další položky. 

Do svého pojištění pak můžete přidat i užitečná připojištění, jako je například:

Určitě se také zaměřte na kvalitní asistenční služby, dostupné v českém jazyce 24/7. Pokud se tedy dostanete do situace, kdy budete potřebovat například sehnat lékařskou nebo právní pomoc, bude tady pro vás operátor, který vám spolehlivě poradí. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Srovnání cestovního pojištění do Izraele

Se srovnáním cestovního pojištění do Izraele vám pomůže online kalkulačka cestovního pojištění. Stačí do ní zadat základní údaje o vás a vaší cestě, a to:

 • dobu trvání pobytu,
 • destinaci,
 • počet zajištěných osob (a zda tvoří jednu rodinu),
 • typ cesty (turistická, pracovní).

Během chvíle uvidíte přehledně porovnané nabídky, a to včetně výše pojistných limitů, míry zajištění i výše pojistného. Cestovní pojištění si také můžete upravovat podle svých představ - přidávat připojištění, upravovat limity apod. 

Kolik stojí cestovní pojištění do Izraele?

Přesná cena cestovního pojištění do Izraele je individuální. Ovlivňují ji totiž výše zmíněné údaje, takže přesnou sumu přímo vám na míru uvidíte právě v online kalkulačce.

Až si budete vybírat z nabídek, myslete na to, že to nejlevnější cestovní pojištění do Izraele nemusí být nutně to nejlepší. Hlavní je, aby se o vás pojistka správně postarala ve chvílích, kdy to budete potřebovat.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak si sjednat cestovní pojištění do Izraele?

Také se sjednáním cestovního pojištění do Izraele vám pomůže online kalkulačka. Zadáte do ní potřebné údaje, z porovnaných nabídek vyberete tu, která se vám líbí nejvíce, a nejvýhodnější cestovní pojištění do Izraele uzavřete během chvíle online cestou z pohodlí domova.

Všechny důležité dokumenty vám potom během pár minut přijdou do vaší e-mailové schránky. Pojištění začne platit hned, jak ho zaplatíte (bankovním převodem, nebo online kartou).

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Volání ze zahraničí

Podmínky ohledně volání, SMS a čerpání dat jsou v rámci vašeho mobilního tarifu v zahraničí jiné než doma. Vzhledem k tomu, že Izrael leží mimo Evropu, mohou se ceny roamingu dostat na poměrně vysoké částky. Proto se před odletem u svého mobilního operátora informujte o tom, kolik za mobilní služby v této zemi zaplatíte a jak je to s čerpáním dat.

Operátoři často svým klientům v téhle oblasti nabízí automaticky aktivované balíčky a vybrat si můžete také z roamingových balíčků, které si před cestou sjednáte. Užitečné jsou také notifikace, které vás například SMS zprávou informují o tom, že se blížíte vyčerpání balíčku dat, nebo že jste překročili určitou finanční hranici u využívání mobilních a datových služeb.

Výběr z bankomatu v zahraničí

Pokud budete v Izraeli chtít vybrat peníze z bankomatu, vyhněte se těm, které najdete u zdejších směnárníků. Účtují si totiž poplatky ve výši 1,5 až 3 % z celkové částky. Co se týče poplatků u bankomatů  místních finančních institucí, záleží hlavně na tom, jaké podmínky máte ohledně výběrů v zahraničí nastavené u vašeho běžného účtu. Kartou v Izraeli zpravidla bez potíží můžete platit v hotelích, restauracích a také ve větších obchodech.

V případě směny peněz se pak setkáte s výhodnějším kurzem u dolaru, peníze však vyměňte nejlépe v Tel-Avivu, Jeruzalémě nebo Betlémě. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Co si připravit před cestou?

Pro vycestování do Izraele budete potřebovat cestovní pas, který musí být také platný alespoň 6 měsíců po návratu z Izraele. Pokud v této zemi neplánujete zůstat déle než 3 měsíce, není třeba si vyřizovat vízum. Pamatujte, že vlastní cestovní doklad potřebují také děti, miminka nevyjímaje. U těch je třeba dávat pozor hlavně na to, aby si na fotografii v pasu byla podobná. Od všech cestovních dokladů si také pro jistotu udělejte fotokopie, které noste v Izraeli u sebe. Každopádně myslete na to, že Izrael patří mezi rizikové oblasti.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba 101, policie 100, hasiči 102
 • Jazyky - úředním jazykem je hebrejština (primární jazyk) a arabština (mluví jí arabská minorita). Bez problémů se zde domluvíte také anglicky. 
 • Očkování - není povinné, ale doporučuje se to proti spalničkám, tetanu, břišnímu tyfu, vzteklině a žloutence typu A a B
 • Řízení - pro jízdu v obci platí maximální povolená rychlost 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnici 110 km/h. Platí zde nulová tolerance alkoholu za volantem.
 • Na co si dát pozor:
  • Před cestou do Izraele se podrobně seznamte s aktuální bezpečnostní situací! Řiďte se informacemi, které naleznete na webu MZVCR a sledujte také informace z médií. Vysoká obezřetnost se doporučuje v Jeruzalémě. Celkově se vyhněte pásmu Gazy, stejně jako větším shromážděním a demonstracím.
  • V místě s vysokou koncentrací osob si dávejte pozor na své osobní věci.
  • Nefoťte vojenské objekty a příslušníky ozbrojených složek.
  • Nefoťte v ortodoxních čtvrtích, židovských ani muslimských.
  • Volte decentní a diskrétní oblečení pro vstup do kostelů, synagog i mešit.
  • Nepijte vodu z kohoutku.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy do Izraele

Historické i náboženské stavby. Místa s jedinečnou a neopakovatelnou atmosférou, která jinde zkrátka nenajdete. To vše má pro vás přichystán Izrael. Co v něm nejlépe navštívit? Tohle jsou naše tipy.

Co vidět v Izraeli:

 • Tel Aviv - pulzující město s bohatým nočním životem, pestrými trhy, gastronomií a nádhernou architekturou
 • Jeruzalém - město, ve kterém najdete významná duchovní místa tří světových náboženství - judaismu, křesťanství a islámu. Minout nesmíte Staré město se Zdí nářků, mešitu Al Aksá, Chrám  Božího hrobu. Projít si musíte i čtyři čtvrtě, do kterých je tato část Jeruzaléma rozdělená (židovskou, křesťanskou, arménskou a muslimskou).
 • Sion - hora, na které najdete řádku historických budov, hrobku krále Davida a navíc se zde konala také poslední večeře
 • Nazaret - největší arabské město v Izraeli. K vidění je zde bazilika Zvěstování a celá řada staveb osmanské architektury. Mimoto se jedná o místo, kde Ježíš strávil své dětství.
 • Betlém - místo narození Ježíše a tedy i Vánoc. Navštivte zde určitě baziliku Páně a kostel sv. Kateřiny.
 • Mrtvé moře - jedna z nejslanějších vodních ploch na zemi, díky čemuž se na hladině Mrtvého moře budete doslova vznášet. V okolí pak stojí za návštěvu Masada a oáza Ein Gedi.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY