Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění porovnání

Havarijní pojištění porovnání je perfektním klíčovým slovem k získání nabídek škodového pojištění vašeho vozidla. Portál Top-Pojištění.cz nabízí srovnání produktů osmi pojišťoven českého trhu, které si v rámci kalkulace havarijního pojištění můžete porovnat během několika minut a zdarma. Aktuální nabídky získáte bez nutného obíhání pojišťoven a bez zbytečného papírování. Havarijní pojištění si online zvládne sjednat i malé dítě!

Připojištění auta do zahraničí

Havarijní pojištění

Nejdříve bychom si měli objasnit, k čemu havarijní pojištění slouží, co je jeho obsahem a jak se liší od povinného ručení. Havarijní pojištění vás chrání před škodami, které vzniknou na vašem vozidla v důsledku vámi způsobené havárie, působením živlů, odcizením nebo vandalismem. Naopak povinné ručení kryje škody, které jsou při vámi zaviněné dopravní nehodě způsobeny třetím osobám jak na zdraví, tak na majetku. Povinnost sjednání pojištění odpovědnosti z provozu vozidla po pozemních komunikacích, též povinného ručení, ukládá zákon, kdežto havarijní pojištění je výhradně smluvní. Záleží tedy čistě jen na vašem uvážení, zda se rozhodnete jej sjednat.

Výhody porovnání havarijního pojištění

Proč nebrat první nabídku, například tu od prodejce vozidla, je téměř jasné. Ve většině případů kupujete zajíce v pytli, a ještě k tomu předraženého. Praxe je taková, že prodejce má k dispozici pouze jednu jedinou nabídku pojišťovny. Jestli je pro vás zrovna tou pravou a nejvýhodnější se ale těžko posuzuje. U prodejce tedy vyřešte náležitosti prodeje a u toho zůstaňte.

Stejně jako povinné ručení, tak i havarijní pojištění můžete sjednat ještě před tím, než si vozidlo vyzvednete. Stačí vám znát v podstatě základní údaje (tovární značku, model vozidla, kubaturu a zabezpečení vozu) a v neposlední řadě také VIN kód vozidla. Ten od prodejce nebo v autosalonu snadno na vyžádání získáte. Všechna data pak zadáte do kalkulačky havarijního pojištění, kde si ze zobrazeného porovnání dostupných produktů vyberete ten, který sami uznáte za vhodný. Při volbě nejlepšího havarijního pojištění se můžete řídit buď cenou nebo kvalitou jednotlivých produktů. Co se ceny týká, tak je nutné vzít v potaz, že ne vždy to nejlevnější havarijní pojištění je tím nejkvalitnějším. Pokud se přesto budete řídit cenou, pečlivě se na rozsah a rizika krytí informujte. Zaměříte-li se na kvalitu produktu, zajímavá pro vás bude jistě i možnost doplňkových připojištění. Největší zájem bývá o připojištění skel vozidla nebo například připojištění střetu se zvěří. Za doplňková připojištění zaplatíte pár desetikorun ročně navíc. Výhodou sjednání havarijního pojištění je také fakt, že pojištění vzniká uhrazením pojistného. Pokud se tedy rozhodnete, že vozidlo na rozdíl od původního plánu nekoupíte, nemusí ani havarijní pojištění vstoupit v platnost. V takovém případě bohatě stačí, když jsou objednávku písemnou formou, například zasláním e-mailu, stornujete. Zrušením objednávky nevznikají žádné stornopoplatky, ani administrativní poplatky. Obratem vám zrušení pojistné smlouvy havarijního pojištění potvrdíme.

Kdy se vyplatí havarijní pojištění sjednat

Zatímco u nových vozidel se vyplatí havarijní pojištění, které zajišťuje komplexní krytí škod, sjednat vždy, pro starší auta je nejvhodnější pojistit většinou takovou kombinaci rizik, kterou pojistník vnímá jako nejpravděpodobnější. V rámci kalkulace havarijního pojištění portálu Top-Pojištění.cz máte možnost uzavřít produkt, který nabízí pojištění rizik ve zkrácené variantě - havárie a živel. Pojišťovna nahradí škody, které na vozidle vzniknou v případě dopravní nehody nebo působením živlu, např. kroupy.

Nebudete-li si při porovnání nabídek havarijního pojištění vědět rady, jsme tu pro vás. Na klientské lince společnosti Top-Pojištění.cz jsou vám k dispozici vyškolení operátoři, kteří vám se sjednáním a výběrem vhodného havarijního pojištění vždy pomohou. Využít můžete i online chatu, který je k dispozici na webu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ