Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Uzavírky D1

Publikováno: 20.07.2023

Ani v létě tohoto roku se čeští a zahraniční řidiči nevyhnou opravám na českých dálnicích, které mohou cestu protáhnout klidně i o více jak hodinu. Dosud totiž pokračuje nejen oprava D1, ale také dalších dálnic. I přesto, že je v Česku délka dálniční sítě přes 1 300 km, v některých částech republiky stále chybí vybudovaná zásadní spojení se zahraničím, jako je tomu zejména při cestě na jih do Rakouska. Společně se podíváme, co vás při cestě na dovolenou čeká a s čím počítat. V každém případě si před cestou nezapomeňte sjednat cestovní pojištění online. Čtěte dále a zjistěte aktuální uzavírky D1.

uzavírky d1

D1 aktuálně

Prázdniny jsou tradičně obdobím zvýšeného provozu na dálnicích. V České republice se často tvoří nepříjemné nehody a kolony, nejčastěji na páteřní dálnici D1, ale také na jihomoravské D2. Každodenní kolony se vlivem hustoty provozu tvoří na nejvytíženější části D1 mezi Brnem a Vyškovem. Nejčastěji se tu špička tvoří ráno (od Slavkova u Brna směrem na Brno) a odpoledne (od napojení z D2 na Slavkov u Brna, případně i před Vyškovem).

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Mezi Brnem, Vyškovem a Kroměříží navíc dochází od dubna k dopravním omezením, která mají v některých místech pokračovat až několik let. Zatímco mezi Vyškovem a Kroměříží je už hotovo, velká rekonstrukce se očekává mezi odbočkami na Brno-centrum (na Vídeň) a Brno-jih (na Bratislavu). Tato velmi důležitá dálniční tepna se totiž bude rozšiřovat na 6 pruhů a k už tak výrazným komplikacím se přidají i omezení v rámci stavby.

Dlouhodobé dopravní omezení na D1 kvůli rekonstrukci trvá u Prahy, kde se kompletně opravuje vozovka, včetně vedlejších staveb. Problematická je situace i na D1 před Ostravou mezi Lipníkem nad Bečvou a Bravanticemi. Probíhá tu do 20. 8. 2023 rekonstrukce vozovky na několika úsecích, včetně sesutého svahu. V místech je omezení na 80 km/h v režimu zúžených 2+2 pruhů.

Oprava D1 v roce 2023

Úsek Oprava Období
16.-21. km (Všechromy a Mirošovice) Oprava vozovky v celé šíři 6/2022 - 11/2023
Exit 112 + silnice I/38 Omezení na exitu kvůli opravě vozovky na Jihlavu do 31. 10. 2023
296.-342. km Několik úseků oprav vozovky a svahu směrem na Přerov a Ostravu do 20. 8. 2023
194.-196. km Rozšiřování D1 u Brna na 6 pruhů 8/2023 - 2025

Dálnice D2

Dálnice D2 je mnohem lépe průjezdná než D1, a to i v době letních prázdnin. Přesto ale musíte počítat s omezením kvůli stavbě protihlukové stěny na 30. a 31. kilometru směrem na Břeclav, a to nejméně do 2. 9. 2023.

Dálnice D5

Část dálnice D5 u Prahy je v rekonstrukci obou částí vozovek. Od konce července se práce přesouvají do směru z Prahy na Plzeň.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Sledujte dopravní zpravodajství

Stát bude spolupracovat s rozhlasovými stanicemi kvůli informovanosti motoristů, aby řidiči věděli, kde se tvoří kolony a jak dlouho vás asi zdrží. Nejrizikovější víkendy lze očekávat začátkem prázdnin a pak uprostřed, tedy okolo 20., 27. července a 4. srpna. Důvodem jsou prázdniny v Bavorsku a dalších spolkových zemích.

Kompletní informace naleznete na webu nebo v mobilní aplikaci www.dopravniinfo.cz, kde najdete i aktuální zpravodajství ohledně hustoty provozu.

Co mít v autě pro případ kolony?

Všechny naše tipy jsou pouze doporučené. To ale neznamená, že by se situace na českých dálnicích nedala podcenit. V České republice jsou poměrně časté větší nehody, které mohou uzavřít nejen jeden dálniční směr, ale klidně i celou dálnici v obou směrech. Čekání se pak může protáhnout i na několik hodin bez možnosti zajet na čerpací stanici.

Nezapomínejte na kvalitní pojištění

Při uzavírkách D1 či čekání v kolonách můžete očekávat drobné nehody a tím i poničení vašeho auta. Doporučujeme mít kvalitní povinné ručení společně s havarijním pojištěním. Případně si můžete před cestou do zahraničí sjednat k cestovnímu pojištění technickou asistenci, která kryje škody způsobené na vozidle po dobu trvání cestovního pojištění.