Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Kostariku COVID 19

Publikováno: 14.04.2021

Toužíte si odpočinou v tropickém ráji? Není nic snazšího. Kostarika zrušila podmínku prokázat se při vstupu do země negativním PCR testem a turisté už nemusí ani do povinné 14 denní karantény. Stačí mít pouze odpovídající cestovní pojištění se správným krytím, vyplnit vstupní formulář a můžete si užívat místní nádherné písečné pláže, džungli i okouzlující faunu a flóru.

Cestovní pojištění na Kostariku

Jaké cestovní pojištění na Kostariku

Abyste mohli vycestovat do tohoto tropického ráje, musíte si sjednat takové cestovní pojištění, které se o vás postará i v případě komplikací spojených s onemocněním COVID-19. Proto se při výběru svého cestovního pojištění orientujte na produkty, které kryjí náklady na léčbu koronaviru i v této zemi a mají pojištění léčebných výloh minimálně ve výši 5 miliónů korun.

Přehled pojišťoven včetně informace toho, v jakých zemích kryjí onemocnění COVID-19 naleznete v tomto článku.

Cestovní pojištění online

Podmínky pro vstup na Kostariku COVID 19

Krom standardních podmínek pro vstup na Kostariku musí turisté splnit podmínku odpovídajícího cestovního a vyplněného příjezdového formuláře. Podmínka odpovídajícího cestovního pojištění se týká osob, které nejsou očkované.

 • Mít sjednané cestovní pojištění zahrnující krytí na COVID-19 s odpovídajícími limity, kdy pojištění bude:
  • A) Sjednáno přímo u kostarické společnosti INS a zahrnující lékařského ošetření minimálně ve výši 20.000 USD a 2.000 USD na nemocniční ubytování.
  • nebo
  • B) V případě mezinárodního pojištění s minimálním krytím 50.000 USD na léčebné výlohy v souvislosti s onemocněním COVID19 a zároveň limitem 2.000 USD na ubytování v karanténě v souvislosti s COVID19, přičemž pojistná smlouva musí být v angličtině nebo španělštině.
 • Vyplnit digitální formulář PASE DE SALUD na adrese: https://salud.go.cr

Nezapomínejte také na to, že pro vstup na Kostariku sice negativní PCR test nepotřebujete, ale ve většině případu je nutný přestup (Paříž, Francie), při kterém se bez něj neobejdete.

Kde se v Kostarice nechat testovat na koronavirus

Pro cestu zpět do Evropy pak budete negativní test na koronavirus také potřebovat. Pro  účel testování doporučujeme využít akreditované laboratoře, které spravuje místní ministerstvo zdravotnictví. Pak lze také doporučit níže uvedené laboratoře, které zajišťují PCR testy na COVID-19.  Výsledek testů klienti obdrží od 24 hodin do 72 hodin a cena testů se pohybuje okolo 100 USD.

 • http://www.hospitallacatolica.com/es/servicios/laboratorio-clinico-y-banco-de-sangre-187
 • https://www.hospitalcima.com/es/servicios-medicos/servicios-de-laboratorio
 • https://www.metropolitanocr.com/
 • https://www.clinicabiblica.com/es/servicios/laboratorio-clinico
 • https://labechandi.com/
 • https://www.laboratoriosanjose.com/
 • http://laboratoriopaez.com/
 • https://labinlab.com/
 • https://beachsidecliniccr.com/
 • https://www.facebook.com/CentroMedicoQuepos/

Mimo PCR testy je ještě možné pro antigenní test využít služby společnosti Echandi.

Zajímavosti Kostarika

Zajímavosti o Kostarice

Tahle jedinečná exotická země vám toho má opravdu hodně co nabídnout. Jedná se o velmi bezpečnou a klidnou zemi, které vás okouzlí nádhernými plážemi a dech beroucí přírodou. Najdete tady téměř tisícovky zvířecích druhů, které se jinde na světě nevyskytují.

Hlavní město Kostariky San José se považuje za vstupní bránu Latinské Ameriky a určitě byste ho také měli navštívit. Oceníte především místní architekturu plnou bohatých kontrastů, tradiční koloniální stavby i moderní budovy. Tím nejznámějším a nejkrásnějším jsou v Kostarice ovšem národní parky, které tvoří téměř čtvrtinu místního území.

A další perličky?

 • Kostarické obyvatelstvo je jedním z nejvzdělanějších z Latinské Ameriky.
 • Od roku 1949 nemá Kostarika armádu a pořádek zde hlídá pouze místní policie.
 • Místní ulice nemají zavedení názvy.
 • Říká se ji nejzelenější země planety nebo také ,,Švýcarsko Střední Ameriky".

Příroda Kostarika

Tipy na výlety na Kostarice

Co vidět na Kostarice? Především nádhernou přírodu. Zcela jistě si nenechejte ujít:

Národní park Manuel Antonio

Jedná se o jeden z nejmenších, ale také nejkrásnějších místních parků. Krom bělostných pláží tady najdete chráněné mangrovové porosty a druhově bohatý deštný prales. Nemusíte se bát davů návštěvníků - denní počet osob je zde regulován. A těšit se v tomto parku můžete třeba na roztomilé opičky, malpy, lenochody a leguány.

Sopka Arenal

Tento vulkán byl až do roku 1968 považován za neaktivní. V tomto roce ovšem došlo k obrovské explozi, která zasáhla hned dvě místní vesnice. Od té doby je Arenal jednou z nejaktivnějších sopek Latinské Ameriky. Přímo ke kráteru se samozřejmě nedostanete, ale za vidění stojí místní národní park s lávovými poli a můžete se zde také vykoupat hned v několika horkých pramenech, které jsou jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí.

Příroda Kostarika

Park Cahuita

Je nejen skvělé místo, pokud máte rádi šnorchlování, ale můžete se tu také naučit surfovat. Krom toho je tu park, který má chránit jeden z největších kostarických korálových útesů, který je útočištěm spousty druhů ryb a želvám karetám.

Rezervace Monteverde

Tuhle oblast by si neměli nechat ujít především milovníci kávy. Monteverde vám představí jedinečný deštný a mlžný prales, který je jedním z nejnavštěvovanějších kostarických míst. Život v pralese můžete pozorovat i z ptačí perspektivy díky tomu, že zde najdete nejen pozemní stezky, ale i ty v korunách stromů.

Autor: Bára