Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Brno

Žijete v Brně a přemýšlíte nad sjednáním povinného ručení? Jistě chcete vědět, co cenu povinného ručení ve velkých městech ovlivňuje a kolik vůbec takové pojištění stojí. Čtěte dále a dozvíte se všechny potřebné informace.

Povinné ručení Brno

Co má vliv na cenu pojištění

Nejdříve potřebujete znát důvod vyšší ceny povinného ručení ve městech. Tím hlavním je zvýšený pohyb vozidel, ale i cyklistů, chodců nebo hromadné dopravy a tudíž i zvýšené riziko nehody. Proto jsou to právě města, kde si řidiči na povinném ručení připlatí nejvíce a Brno samozřejmě není žádnou výjimkou, ač je 7. nejbezpečnějším městem v ČR. Společně s Prahou a Ostravou je zde ale pojištění vozidel nejdražší, obzvláště, pokud k místu bydliště přidáme i věk pojistitele. Do ceny se tak promítají i zkušenosti a počet dnů bez nehod, za kterou pojišťovny nabízejí příjemné bonusy.

Další faktory pro určení ceny pojištění jsou:

  • motorizace,
  • značka, 
  • stáří vozidla,
  • připočtení bonusu za jízdu bez nehod.
Vozidla Roční pojistné
Škoda Octavia 1.4 TSI 2 602 Kč
Škoda Octavia 1.9 TDi 3 530 Kč
Škoda Citigo MPI 2 187 Kč

Pzn.: pojištění vozidel kalkulováno pro pojistníka 49 let, který bydlí v Brně a má naježděno 150 měsíců bez nehody. Ceny jsou celkový průměr jednotlivých nabídek pojišťoven.

Na povinném ručení můžete ušetřit

I ve velkém městě lze sjednat povinné ručení, které nebude příliš drahé, ale zároveň zůstane výhodné. Mimo zmíněné bonusy za beznehodovost je to dobře zvolený rozsah rizik i limitů pojistného plnění.

Nejlevnější pojištění vám například nemusí v případě pojistné události stačit na pokrytí jejích následků. Zbytečně předimenzovaný produkt pro vás pak může být opravdu nevýhodný. Je proto nutné najít ideální balanc.

Jaká jsou rizika pojistných událostí

Jako v každém městě je důležité vzít v úvahu riziko vandalismu a krádeže. Vedle samotné dopravní nehody jde totiž o velmi častou pojistnou událost, obzvláště, pokud nemáte vlastní garáž a musíte parkovat na ulici. Stejně tak může hrozit i pád větve, která poškodí sklo nebo kapotu. Pro takové případy popřemýšlejte i nad připojištěním.

Jak sjednat povinné ručení v Brně

Vzhledem k tomu, že je Brno druhé největší město České republiky, nebude žádný problém vyhledat pobočku pojišťovny, u které chcete pojištění sjednat. Pokud si ale nevíte rady a chcete porovnat více nabídek, pak využijte TOP-Pojištění, kde vám se vším pomůžeme online.

Díky nám na pobočku ani chodit nemusíte, protože vše vyřídíte online pomocí vašeho domácího internetu, počítače, tabletu nebo klidně i mobilu. Smlouva vám pak přijde na e-mail a pojištění je platné v momentě, kdy jej zaplatíte.