Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejvýhodnější povinné ručení 2024

Vybrat ideální povinné ručení nemusí být jednoduché, ale díky našemu novému článku s tím trápení mít nebudete. Poradíme vám, jak si ideální pojištění vozidla sjednat, na co si dát pozor a jaké jsou jeho základní parametry.

Nejvýhodnější povinné ručení 2021

Levné neznamená výhodné

I když se vám podaří najít vůbec to nejlevnější pojištění na trhu, neznamená to, že jste na něm celkově vydělali. Záleží na nastavených parametrech, včetně limitů pojistného krytí. To, že jste zvolili dobře, ukáže pojistná událost, u které můžete nemile zjistit, že vám například limity nestačí, případně chybí potřebné asistenční služby.

Cena pojištění se navíc mění na základě vašeho bydliště, řidičských zkušeností i stáří vozu. Například nejvíce zaplatí za pojištění vozidla mladý řidič v Praze. Pojišťovny totiž využívají predikce nehodovosti a ta je ve velkých městech vždy vyšší.

Limity jsou alfou a omegou pojištění

Limity pojistného krytí jsou maximální částky, které pojišťovna vyplatí osobě, která provozem motorového vozidla způsobí škodu. Stejně jako nutnost povinného ručení, tak i nejnižší a nejvyšší možné limity pojistného krytí jsou dány zákonem.

  • Nejnižší možný limit 50 mil. Kč
  • Nejvyšší možný 250 mil. Kč

50 milionů korun ovšem na krytí pojistné události nemusí stačit, zejména pokud jde například o újmu na zdraví, majetku či podnikání, při nejhorším i kontaminaci půdy nebo vodního zdroje a její odstranění. Proto se obecně doporučuje sjednat limit například v hodnotě 100 nebo 150 milionů korun.

Povinné ručení vs. havarijní připojištění

Každý řidič musí mít povinné ručení. Naštěstí k němu lze sjednat balíček dalších připojištění, který obsahuje například různý obsah asistenčních služeb, u některých pojišťoven i pojištění proti živlům, krádeži, vandalismu nebo srážky se zvěří. Vždy záleží na konkrétních nabídkách pojišťoven. Dobře nastavené povinné ručení vám může bohatě vystačit na bezpečné cesty po tuzemsku i zahraničí.

Havarijní pojištění se hodí spíš pro novější vozy a často je v rámci něj možné připojistit pneumatiky. Havarijní pojištění lze sjednat zároveň s povinný ručením a za takto získaný ucelený balíček vám často pojišťovny nabídnout výraznou slevu.

Samotné ceny povinného ručení se každoročně trochu mění. V roce 2023 pojištění lehce zdražilo, i tak bylo možné získat nejlevnější povinné ručení v rozmezí od 900 do 1 800 korun.

Pokud potřebujete srovnání nabídek, využijte k tomu naše stránky. Přejeme šťastnou cestu!

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ