Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění podle města

Ať už se rozhodujete sjednat pojištění majetku nebo povinné ručení pro automobil, jedním z kritérií, které se částečně promítne do finální ceny za pojištění, je místo, kde bydlíte, nebo kde chcete nemovitost pojistit. Vysvětlíme si, proč tomu tak je.

Pojištění podle města

Pojištění nemovitosti dle obce

Do ceny pojištění vaší nemovitosti se promítá velikost obce, ve které se stavba nachází. Čím větší město, tím dražší pojištění, to znamená, že v obci do 10 tisíc obyvatel pojistíte nemovitost i domácnost asi o tisícovku levněji, než v Praze. Důvodem je to, že například riziko vloupání je mnohem vyšší ve městě, než v malé obci

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Dalším výrazným vlivem na cenu pojištění je oblast, ve které jsou obec a nemovitost situovány a to především kvůli riziku povodní. Pokud máte dům v zátopové oblasti, je sjednání pojištění velmi složité, někdy i nemožné. Proto vždy myslete na umístění pozemku, protože při záplavách vám pojišťovna nemusí vyplatit vůbec nic.

Pojištění domácnosti dle obce

 

Pojištění majetku dle obce

 • Pojištění domácnosti v Plzni
 • Pojištění domácnosti v Ostravě
 • Pojištění domácnosti v Praze
 • Pojištění domácnosti v Brně
 • Pojištění nemovitosti Praha
 • Pojištění nemovitosti Pardubice

Povinné ručení dle obce

Asi nejvíce se místo bydliště do ceny promítá v případě povinného ručení motorového vozidla. I zde platí, že čím větší město, tím narůstají rizika, která provoz vozu ohrožují, ať už je to zvýšená nehodovost (pojišťovny vychází ze statistik), nebo také vandalismus a krádeže.

Rozdíl mezi Prahou a městem, jako je Kuřim, může tvořit až 2 000 korun. Praha, společně s Brnem a Plzní patří vůbec mezi nejdražší regiony pro pojištění. Lépe jsou na tom například Jihlava, Hradec Králové, Liberec, Ústí nad Labem nebo Ostrava. A takto pokračujeme dál k okresním městům do 30 tisíc obyvatel a menším obcím.

Povinné ručení dle obce

 • Povinné ručení Praha
 • Povinné ručení Brno
 • Povinné ručení Ostrava
 • Povinné ručení Hradec Králové
 • Povinné ručení České Budějovice
 • Povinné ručení Zlín

Regionálně zaplatíte za povinné ručení nejméně v Jihočeském kraji, na Vysočině a ve Zlínském kraji.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Co dále rozhoduje

U povinného ručení je také důležité, jak zkušeným jste řidičem. Čím více máte najetou a navíc bez nehody, tím výhodnější povinné ručení budete platit, jelikož se do něj může promítnou i bonus za jízdu bez nehod. Naopak velmi mladý řidič nebo řidič, který již řešil pojistnou událost, si připlatí a to výrazně. Zřejmě nejméně výhodnou kombinací je majitel vozu do 25 let, žijící v Praze (přičemž ani tolik nezáleží, zda v centru nebo v některém z příměstských satelitů).

Cenu pojištění ovlivníte správným nastavením produktu

I přes nevýhody velkých měst lze cenu pojištění vozu i nemovitosti či domácnosti dobře zredukovat na základě stanovení rizik, proti kterým chcete pojistit. Stejně tak důležité jsou limity pojistného plnění. To znamená, že ani obyvatelé jedné obce nebo města rozhodně neplatí stejně.

Abyste dokázali zjistit, jaké pojištění vám bude nejvíce vyhovovat, použijte naši kalkulačku online. Tím, že vypíšete údaje o sobě a kontakt, ozvou se vám naši školení odborníci, kteří vám velmi rádi s výběrem pojistky nezávazně poradí.