Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam za sněhem v ČR?

Publikováno: 28.01.2023

To, jak bude vypadat zima v Česku, je v našich podmínkách těžké určit. Zimy jsou mírné a sněhu často není dostatek. České skiareály ale mají možnost umělého zasněžování. Je tu také velké množství horských oblastí nad 1 000 m. n. m., která zaručují minimálně několikrát do roka velkou nadílku sněhu. Pojďme se podívat, kam můžete v Česku za zimními radovánkami. A nezapomeňte se před odjezdem připojistit.

Kam za sněhem

Kam za sněhem – běžky

Vůbec nejlepší areál pro běžkování se nachází v Jizerských horách. A to i díky známé Jizerské magistrále, kde se odehrává proslulý závod Jizerská padesátka. Místní tratě jsou také strojově upraveny a mívají délku okolo 250 km. Pokud chcete mít tedy jistotu kvalitních tratí pro běžky, jeďte do Bedřichova, Jizerek nebo Josefova Dolu.

Rozsáhlé tratě najdete i v Krušných horách, kde je možné si je dopřát v rozsahu až 300 km. Nejčastěji se tu jezdí na tratích Komáří hůrka – Cínovec. I tady najdete magistrálu, a sice Krušnohorskou, která měří 17 km.

V případě Jeseníků je volba poměrně jasná. Výchozím bodem vám bude Červenohorské sedlo a cílem Praděd v délce 8,5 km. Díky vysoké nadmořské výšce a ideálním povětrnostním podmínkám jsou Jeseníky často pod sněhem. Areál je také možné využít pro klasické lyžování nebo sáňkování. Sjezdovky jsou tu velmi kvalitní, stejně jako lanovky. Výjimkou nebývá ani noční lyžování pod umělým osvětlením.

Beskydy bychom také neměli vynechat. Nachází se tu terénně nenáročných 16 km mezi Pustevnami a Martiňákem.

Kam za sněhem s dětmi

Pokud chcete vyrazit na hory s dětmi a naučit je lyžovat, jsou právě české hory ideální destinací. Velká část českých skiareálů, včetně těch největších, nabízí školy lyžování a sjezdařské tratě pro děti, začátečníky, středně pokročilé i náročné lyžaře. Na své si tedy přijdou opravdu všichni.

Beskydy

Moravské hory obsahují širokou nabídku lyžování pro rodiny s dětmi. V areálu Razula ve Velkých Karlovicích můžete dětem dopřát dětské vleky, zábavní prvky přímo na sjezdovkách a výuku v lyžařské škole. Unikátní je i dětský pojízdný koberec nebo nabídka snowtubingu na sjezdovce Horal.

Krkonoše – Černá Hora

LIVE park Černá Hora nabízí lyžování dětí do 6 let zdarma a najdete tu veškeré potřebné vybavení i pro ty nejmenší, včetně dětského koutku. Do areálu vás přiveze jedna z nejluxusnějších lanovek v Česku – Černohorský Express, který zahrnuje kabinovou lanovku s možností převozu lyží a kočárků zcela zdarma.

Jeseníky – Ostružná

Severní svah s moderním umělým zasněžením a 130 metrů dlouhou sjezdovkou pro děti s vlekem a kolotočem. To je skiareál JONAS Ostružná, kde se vaším dětem budou věnovat i v lyžařské škole.

Krkonoše

V nejvyšších českých horách byste našli hned několik areálů, které jsou pro děti ideální. Začneme Harrachovem, kde se nachází dětská sjezdovka, často se speciálním programem a školou lyžování.

Proslulý je jeden z největších skiareálů v ČR – Špindlerův Mlýn se SKI a FUN Parkem Svatý Petr. Je tu dětský snowpark se spoustou zábavných prvků a pojízdným kobercem, ale také lyžařská školička. Dospělí si mohou v klidu zalyžovat na sjezdovkách různé obtížnosti, zatímco se dětem věnují profesionální instruktoři.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak na správné zabalení věcí na cestu?

Cestování s dětmi není nic jednoduchého. Musíte totiž myslet za několik lidí dohromady, na jejich potřeby, ale i dostatek čistého oblečení a nezapomenout přitom na lyžařské vybavení. Velkou část si sice můžete půjčit přímo ve skiareálech, ale to stojí peníze.

Také je dobré přibalit na cestu dostatek tekutin a jídla a to i pro případ, kdybyste se ocitli v nepříjemné vánici nebo v několikahodinové koloně na dálnici. Pokud se děti budou nudit, určitě u sebe budete mít i něco k jejich zabavení.

Pojištění na hory

Jak to vypadá, ani vy, ani vaše děti se na českých horách nudit nebudete. Mimo lyžování si totiž můžete užít širokou nabídku hotelů a wellness center, nebo se vydat na výlet do přírody. V Harrachově třeba k proslulým Mumlavských vodopádům.

Nezapomínejte ale, že při zimních radovánkách dochází často k úrazům nebo poškození cizí věci. Za tímto účelem doporučujeme sjednat pojištění odpovědnosti, které členy vaší rodiny ochrání před nechtěně způsobenou škodou. I v našich přírodních podmínkách navíc hrozí riziko laviny nebo zhoršeného počasí, kvůli kterému se jednoduše ztratíte. Pak se do pomoci musí zapojit například horští záchranáři.

Nepodceňujte ani riziko krádeže zavazadel nebo storno cesty v případě předem zaplaceného zájezdu. Proto popřemýšlejte nad vhodným připojištěním na hory, které vám pomůže s řešení těchto rizik.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ