841 41 41 41

Uniqa cestovní pojištění do ČR

Cestovní pojištění do České republiky od UNIQA pojišťovny lze sjednat na turistickou cestu, dále je možné si připojistit zimní sporty, nebezpečné sporty a pojištění stornovacích poplatků. Pojistné limity jsou uvedeny v Kč.

Rozsah pojištění krátkodobých cest do ČR T T+ TS+
Úrazové pojištění
smrt následkem úrazu 150.000 Kč 150.000 Kč 300.000 Kč
trvalé následky úrazu 300.000 Kč 300.000 Kč 500.000 Kč
nemocniční odškodné /den 150 Kč 150 Kč 150 Kč
Pojištění zavazadel (max. 5.000 Kč / ks) 15.000 Kč
15.000 Kč 15.000 Kč
Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci 5.000.000 Kč
5.000.000 Kč
5.000.000 Kč
Rekreační sporty ano ano ano
Zimní sporty ano ano
Nebezpečné sporty ano

Sleva za rodinu:

Rodina = Rodiče do 65 let (manžel/manželka, druh/družka, min. 1 osoba) a děti do dovršení věku 18 let, které mají společné bydliště na adrese uvedené v pojistné smlouvě (max. 4 děti). Maximálně může být pojištěno 6 osob.

Storno zájezdu:

Lze připojistit ke všem produktům. Maximální limit pro pojištění storna na jednu pojistnou smlouvu je 150.000 Kč. Maximální limit pro pojištění storna na jednu osobu je 40.000 Kč. Spoluúčast činí 20%. V případě pojištění storna jsou produkty označeny názvem doplněným o písmeno "S", například TS nebo T+S. Zájezd lze pojistit nejpozději den po úhradě posledního doplatku. Podrobnější definici pojištění storna naleznete v pojistných podmínkách.

Úrazové pojištění:

Předmětem úrazového pojištění je smrt pojištěného následkem úrazu nebo trvalé následky úrazu pojištěného, přičemž k úrazu došlo během trvání pojištěné cesty. Předmětem pojištění je také hospitalizace pojištěného v ČR následkem úrazu nebo nemoci.

Pojištění odpovědnosti:

Předmětem pojištění odpovědnosti jsou škody na zdraví nebo věci třetí osoby, které vznikly během pojištěné cesty a za které pojištěný právně odpovídá podle občanskoprávních předpisů státu, na jehož území k těmto škodám došlo (součástí není finanční újma třetí osobě).

Pojištění zavazadel:

Předmětem pojištění zavazadel jsou věci osobní potřeby, které si pojištěný vzal s sebou na cestu, případně je pořídil během cesty – poškození, ztráta, odcizení.

Definice:

Sporty zahrnuté v základním pojištění:

aerobic, airsoft, aquaerobic, atletika, badminton, baseball, basketbal, biatlon, bowling, bublík, bumerang, bungee running, bungee trampolin, curling, cyklistika, dračí lodě (dragboat), duatlon, fitness, bodybuilding, florbal, footbag, fotbal, frisbee, goalball, golf, házená, hokejbal, horské kolo (ne sjezd), cheerleaders, jachting, jízda na koni (velbloudu, slonu), jóga a cvičení pro zdraví, kanoistika na divoké vodě 1. a 2. stupeň obtížnosti, kickbox – aerobic, kiteboarding, kitesurfing, koloběh, kolová, kriket, kulečník, kulturistika, kuželky, lakros, lanové překážky do 1,5 m s proškoleným personálem, lukostřelba, metaná, moderní gymnastika, nohejbal, orientační běh, petanque, plavání, plážový volejbal, pozemní hokej, radiový orientační běh, rafting 1. a 2. stupeň obtížnosti, rybolov ze člunu, sálová kopaná, showdown, silniční běh, skiatlon, softbal, spinning, sportovní rybaření, sportovní střelba (střelba na terč s použitím střelné zbraně), squash, stolní fotbal, stolní hokej, stolní společenské hry, stolní tenis, streetball, surfing, synchronizované plavání, šachy, šerm sportovní (klasický), šipky, šnorchlování, tanec společenský, tenis, tchoukball, treking, veslování, Via Ferrata A, vodní lyžování, vodní pólo, volejbal, vyhlídkový let malým letadlem, výlet do pouště, výlet lodí po moři, vysokohorská turistika bez horolezeckého náčinía vysokohorská turistika do 3.000 m n. m., windsurfing, žonglování (diabolo, fireshow, juggling, yoyo) a další sportovní aktivity srovnatelné rizikovosti.

Rekreační sporty:

jsou zahrnuty v základním pojištění. Do rekreačních sportů náleží všechny sportovní činnosti nezařazené do nebezpečných, zimních nebo nepojistitelných sportů. Dále do rekreačních sportů náleží krátkodobé plážové adrenalinové aktivity, které si pojištěný zakoupil přímo na pláži od místního poskytovatele služeb tj. např. jízda na banánu, jízda na vodním skútru, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem apod.).

Zimní sporty (připojištění):

běh na lyžích po vyznačených trasách, boby na vyznačených trasách, bruslení, jízda na skibobech, jízda na sněžném skútru, jízda na sportovních saních, krasobruslení, lední hokej, lyžování po vyznačených trasách, rychlobruslení, sjezdové lyžování a snowboarding na vyznačených trasách, sněžnice, snowbike a další sportovní aktivity srovnatelné rizikovosti.

Nebezpečné sporty (připojištění):

akrobacie a skoky na lyžích, akrobatický tanec, americký fotbal, bojové a kontaktní sporty, freeride, freestyle, in-line bruslení, kanoistika na divoké vodě od 3. stupně obtížnosti, kayakrafting, létání balónem, lezení v ledu po umělé stěně (icebreaker), lov ryb harpunou, lov sportovní, lov zvěře se zbraněmi, motoristické a letecké sporty všech druhů, motorové sporty na sněhu, ledě nebo vodě, mountainboarding, paragliding, parasailing, parašutismus, plachtění a létání všech druhů, přístrojové potápění, rafting od 3. stupně obtížnosti a jiné sjíždění divokých řek od 3. stupně obtížnosti, sea kayaking, skateboarding, slaňování (abseiling), speleologie, tandemový seskok, veřejně organizované sportovní soutěže, Via Ferrata B-D, vysokohorská turistika od 3.000 m n. m. do 5.000 m n. m., zápasy nebo závody v jakémkoli druhu sportu, závěsné létání, dále profesionálně provozovaný jakýkoliv druh sportu a jiné obdobně nebezpečné sporty.

Nepojistitelné sporty:

alpinismus, base jumping, bouldering, canyoning, dragster, freediving, horolezectví, jeskynní potápění, lyžování a snowboarding mimo vyznačené sjezdovky a trasy, potápění pod ledem, potápění se žraloky, skoky a lety na lyžích, skoky na laně, vysokohorská turistika nad 5.000 m n. m. a další sportovní aktivity srovnatelné rizikovosti.

Pojistné podmínky: