222 100 200 Zavoláme vám zpět

UNIQA cestovní pojištění do ČR

Pojištění lze sjednat:

 • pro cesty do 31 dnů;
 • pro cesty po České republice;
 • pro turistické cesty;
 • pro rekreační, zimní, organizované a rizikové sporty;
 • pro pojištění stornovacích poplatků.

Pojištění nelze sjednat:

 • pro pracovní cesty.

Sleva za rodinu:

Rodina = rodiče do 65 let (manžel/manželka, druh/družka, min. 1 osoba) a děti do dovršení věku 18 let, které mají společné bydliště na adrese uvedené v pojistné smlouvě (max. 4 děti). Maximálně může být pojištěno 6 osob.

Základní varianty pojištění:

 • T+ – úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, rekreační sporty;
 • TS+ – úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, rekreační sporty.

Limity pojistného plnění:

Rozsah pojištění T+ T10+
 Úrazové pojištění
smrt následkem úrazu 150.000 Kč 300.000 Kč
trvalé následky úrazu 300.000 Kč 500.000 Kč
nemocniční odškodné /den 150 Kč / den 150 Kč / den
 Pojištění zavazadel (max. 5.000 Kč / ks) 15.000 Kč,

max. 5.000 Kč / ks

15.000 Kč,

max. 5.000 Kč / ks

 Pojištění odpovědnosti 5.000.000 Kč 10.000.000 Kč
 Rekreační sporty ano ano
 Zimní sporty ne ne
 Nebezpečné sporty ne ne

 Připojištění:

Pojištění stornovacích poplatků

 • lze připojistit ke všem třem produktům;
 • maximálně 150.000 Kč na smlouvu, zároveň maximálně 40.000 Kč na jednu osobu;
 • spoluúčast 20 %.

V případě pojištění storna jsou produkty označeny názvem doplněným o písmeno "S", například TS nebo T+S. Zájezd lze pojistit nejpozději den po úhradě posledního doplatku.

Podrobnější definici pojištění storna naleznete v pojistných podmínkách.

 

Definice sportů:

Rekreační sporty (vždy automaticky pojištěny)

aerobic, airsoft, aquaerobic, atletika, badminton, baseball, basketbal, biatlon, bowling, bublík, bumerang, bungee running, bungee trampolin, curling, cyklistika, dračí lodě (dragboat), duatlon, fitness a bodybuilding, florbal, footbag, fotbal, frisbee, goalball, golf, házená, hokejbal, horské kolo (ne sjezd), cheerleaders, jachting, jízda na koni (velbloudu, slonu), jóga a cvičení pro zdraví, kanoistika na divoké vodě 1. a 2. stupeň obtížnosti, kickbox – aerobic, kiteboarding, kitesurfing, koloběh, kolová, kriket, kulečník, kulturistika, kuželky, lakros, lanové překážky do 1,5 m s proškoleným personálem, lukostřelba, metaná, moderní gymnastika, nohejbal, orientační běh, petanque, plavání, plážový volejbal, pozemní hokej, radiový orientační běh, rafting 1. a 2. stupeň obtížnosti, rybolov ze člunu, sálová kopaná, showdown, silniční běh, skiatlon, softbal, spinning, sportovní rybaření, sportovní střelba (střelba na terč s použitím střelné zbraně), squash, stolní fotbal, stolní hokej, stolní společenské hry, stolní tenis, streetball, surfing, synchronizované plavání, šachy, šerm sportovní (klasický), šipky, šnorchlování, tanec společenský, tenis, tchoukball, treking, veslování, Via Ferrata A, vodní lyžování, vodní pólo, volejbal, vyhlídkový let malým letadlem, výlet do pouště, výlet lodí po moři, vysokohorská turistika bez horolezeckého náčiní a vysokohorská turistika do 3.000 m n.m., windsurfing, žonglování (diabolo, fireshow, juggling, yoyo) a další sportovní aktivity srovnatelné rizikovosti.

Jsou zahrnuty v základním pojištění. Do rekreačních sportů náleží všechny sportovní činnosti nezařazené do nebezpečných, zimních nebo nepojistitelných sportů. Dále do rekreačních sportů náleží krátkodobé plážové adrenalinové aktivity, které si pojištěný zakoupil přímo na pláži od místního poskytovatele služeb tj. např. jízda na banánu, jízda na vodním skútru, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem apod.).

Zimní sporty (pojistitelné s přirážkou)

běh na lyžích po vyznačených trasách, boby na vyznačených trasách, bruslení, jízda na skibobech, jízda na sněžném skútru, jízda na sportovních saních, krasobruslení, lední hokej, lyžování po vyznačených trasách, rychlobruslení, sjezdové lyžování a snowboarding na vyznačených trasách, sněžnice, snowbike a další sportovní aktivity srovnatelné rizikovosti.

Nebezpečné sporty (pojistitelné s přirážkou)

akrobacie a skoky na lyžích, akrobatický tanec, americký fotbal, bojové a kontaktní sporty, freeride, freestyle, in-line bruslení, kanoistika na divoké vodě od 3. stupně obtížnosti, kayakrafting, létání balónem, lezení v ledu po umělé stěně (icebreaker), lov ryb harpunou, lov sportovní, lov zvěře se zbraněmi, motoristické a letecké sporty všech druhů, motorové sporty na sněhu, ledě nebo vodě, mountainboarding, paragliding, parasailing, parašutismus, plachtění a létání všech druhů, přístrojové potápění, rafting od 3. stupně obtížnosti a jiné sjíždění divokých řek od 3. stupně obtížnosti, sea kayaking, skateboarding, slaňování (abseiling), speleologie, tandemový seskok, veřejně organizované sportovní soutěže, Via Ferrata B-D, vysokohorská turistika od 3.000 m n. m. do 5.000 m n. m., zápasy nebo závody v jakémkoli druhu sportu, závěsné létání, dále profesionálně provozovaný jakýkoliv druh sportu a jiné obdobně nebezpečné sporty.

Nepojistitelné sporty (vyloučeny z pojištění)

alpinismus, base jumping, bouldering, canyoning, dragster, freediving, horolezectví, jeskynní potápění, lyžování a snowboarding mimo vyznačené sjezdovky a trasy, potápění pod ledem, potápění se žraloky, skoky a lety na lyžích, skoky na laně, vysokohorská turistika nad 5.000 m n. m. a další sportovní aktivity srovnatelné rizikovosti.

Pojistné podmínky: