Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

ČSOB cestovní pojištění do ČR

 • Pojištění je platné od okamžiku připsání platby pojistného na bankovní účet Top-Pojištění.cz. Pokud je datum počátku pojištění shodné s datem splatnosti pojistného, rozumí se zaplacením pojistného již podání platebního příkazu z účtu pojistníka na účet Top-Pojištění.cz.

Pojištění lze sjednat:

 • pro cesty do max. 1 roku;
 • pro cesty po České republice;
 • pro turistické i pracovní cesty;
 • pro rekreační, zimní a rizikové sporty;
 • pro pojištění storna.

Pojištění nelze sjednat:

 • při účasti na organizovaných soutěžích;
 • pro extrémní sporty.

Základní varianty pojištění:

 • Tuzemsko - pojištění asistenčních služeb, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel, rekreační sporty;
 • Tuzemsko plus (vyšší limity krytí) - pojištění asistenčních služeb, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel, rekreační sporty (zimní a rizikové sporty lze případně na žádost klienta připojistit).

Limity pojistného plnění:

Rozsah pojištění Tuzemsko Tuzemsko plus
Úrazové pojištění
   smrt úrazem 200.000 Kč 300.000 Kč
   trvalé následky úrazu 400.000 Kč 600.000 Kč
   denní odškodné 50 Kč 100 Kč
   limit denního odškodného 15 dní 8 dní
Pojištění odpovědnosti za škodu
   odpovědnost za újmu na zdraví 5.000.000 Kč 15.000.000 Kč
   odpovědnost za škodu na majetku 5.000.000 Kč 15.000.000 Kč
   odpovědnost za následnou finanční újmu 5.000.000 Kč 15.000.000 Kč
   spoluúčast za zapůjčené věci 10.000 Kč 15.000 Kč
Pojištění zavazadel
   pojištění zavazadel – celkový limit 15.000 Kč 25.000 Kč
   ztráta/poškození při přepravě 1.000 Kč 2.000 Kč
   odcizení/poškození elektroniky 10.000 Kč 17.000 Kč
Pojištění právní ochrany
   limity plnění 50.000 Kč 100.000 Kč

 

 Připojištění

Storno cesty:

 • lze připojistit k oběma produktům;
 • reálné náklady do výše zaplacené částky, maximálně 100.000 Kč na smlouvu;
 • spoluúčast 10 %.

 

Definice sportů

Rekreační sporty:

aerobic, aqua aerobic, atletika, badminton, baseball, basketbal, biliard, bowling, bruslení, curling, cyklistika, dračí lodě, duatlon, fitness, florbal, fotbal, golf, gymnastika, hasičský sport, házená, hokejbal, jachting na vnitrozemských vodách, jízda na koni s výjimkou dostihů, jízda na slonovi nebo velbloudovi, jóga, kolečkové brusle, kolová, kriket, kulečník, kulturistika, kuželky, lakros, lezení na umělé stěně, lukostřelba, metaná, nohejbal, orientační běh, paintball, pétanque, pětiboj, rybolov ze břehu, sjíždění klidné vody (tj. stojatá nebo proudící voda bez peřejí) a sjíždění divoké vody do I. stupně obtížnosti včetně (dle alpské stupnice hodnocení řek) při nezvýšeném průtoku vody, skoky na trampolíně, softball, spinning, squash, stolní tenis, šachy, šerm (klasický), šipky, ,,šnorchlování", tanec, tenis, triatlon, turistika v terénech do 3 500 m n. m. včetně, vodní a plážové atrakce (jízda na tobogánu, vodním banánu, šlapadle), vodní lyžování, vodní pólo, volejbal, windsurfing.

Zimní sporty:

biatlon, jízda na saních, bobech a skibobech na upravených a veřejně přístupných tratích, krasobruslení, lední hokej, lyžování (včetně běhu na lyžích) a snowboarding na vyznačených a veřejnosti přístupných sjezdovkách a trasách včetně přístupových cest k nim, lyžování a snowboarding na ,,U" rampě, monoski po vyznačených trasách, rychlobruslení, sledge hokej, snowkiting, snowrafting, snowtubing.

Rizikové sporty:

americký fotbal, bojové sporty, box, bungee jumping (skok na gumovém laně), canyoning za účasti odborného instruktora, cyklokros, dostihový sport, horský ultramaraton, jízda na ,,U" rampě ve skateparku, jízda na vodním skútru, judo, karate, kickbox, kitesurfing, landkiting, námořní jachting, potápění s použitím samostatných dýchacích přístrojů do hloubky 40 m, včetně, rafting nebo jiné sjíždění divoké vody od II. do III. stupně obtížnosti včetně (dle alpské stupnice hodnocení řek) při nezvýšeném průtoku vody, sjíždění náročných terénů na kole včetně tzv. downhill, rugby, rybolov na moři, řeckořímský zápas, skoky do vody z prkna, surfing, via ferrata stupně obtížnosti A, B a C (dle rakouské klasifikace), F, MD a D (dle italské klasifikace), vysokohorská turistika v terénech nad 3 500 m n. m. do 5 000 m n. m. včetně, vzpírání. Za rizikové sporty jsou dále považovány jakékoliv sporty provozované při soutěžích amatérských sportovců pořádaných jakoukoliv organizací, včetně veškeré přípravy k nim.

Nepojistitelné sporty:

akrobatické lyžování, alpinismus, automobilové a motocyklové sporty všeho druhu, bezmotorové létání (např. paragliding) a motorové létání všeho druhu, canyoning bez účasti odborného instruktora, freediving, freeride, horolezectví, kaskadérství, lyžování a snowboarding mimo vyznačené sjezdovky a trasy, parašutismus, plochá dráha, potápění do hloubky více než 40 m, rafting nebo jiné sjíždění divoké vody nad III. stupeň obtížnosti (dle alpské stupnice hodnocení řek), skeleton, skialpinismus, skikros, skoky na lyžích, speleologie (jeskyňářství), via ferrata stupně obtížnosti D a E (dle rakouské klasifikace), MOD a ED (dle italské klasifikace), výpravy a expedice do míst s extrémními klimatickými nebo přírodními podmínkami, vysokohorská turistika v terénech nad 5 000 m n., m., závody motorových člunů a vodních skútrů včetně přípravy na ně. + Jakékoliv druhy sportů provozované na profesionální úrovni včetně přípravy na ně.

 

Pojistné podmínky

ČSOB Pojišťovna Asistence
+420 466 100 777
e-mail: asistence@csobpoj.cz