Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

10 nejkrásnějších míst v Rakousku

Rakousko je zemí s bohatou kulturou, historií a především jedinečnou přírodou, kterou rádi obdivujeme po celý rok. Podívejte se na náš výběr TOP 10 nejlepších míst v Rakousku, za kterými se můžete snadno vydat autem i vlakem. Kromě pečlivého naplánovaní cesty se také nezapomeňte podívat na to, jaké cestovní pojištění do zahraničí si sjednat.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nejhezčí místa v Rakousku, která musíte navštívit

Nejkrásnější rakouská města

Vídeň

Důvodů, proč navštívit Vídeň, je celá řada. Hlavní město Rakouska je domovem některých z nejvýznamnějších architektonických skvostů v Evropě. Jde například o katedrálu svatého Štěpána, Schönbrunn, který je často přirovnáván k francouzskému Versailles, nebo Hofburg, zimní sídlo Habsburků. Najdete zde také světově proslulá muzea a galerie s největšími sbírkami umění na světě (např. Belvedere, Leopold Museum a Albertina).

Kromě toho je Vídeň městem hudby, takže si zde užijete celou řadu koncertů. Ať už přímo ve Státní opeře, nebo v některé z mnoha hudebních kaváren. Samotné kavárny jsou pak neodmyslitelnou součástí vídeňského životního stylu. Ochutnat v nich můžete známou vídeňskou kávu nebo věhlasný sachr; za poznáním rakouské gastronomie se pak vydejte do místních restaurací.

Vídeň je zkrátka město s nesmírným šarmem, které nabízí něco pro každého, ať už máte zájem o historii, umění, hudbu, kulinární zážitky, nebo jednoduše o procházku krásným městem.

Nejkrásnější místa v Rakousku 

Salcburk

Salcburk je známý hlavně coby rodiště Wolfganga Amadea Mozarta a jako jedno z nejkrásnějších měst Rakouska. Jeho bohatá historie, kulturní dědictví a malebná poloha mezi alpskými vrcholy přitahují návštěvníky doslova z celého světa. Samotné historické centrum je na seznamu UNESCO, a to pro svou skvěle zachovanou barokní architekturu.

Za vidění stojí místní katedrála či Residenzplatz, kde najdete Residenzbrunnen, jednu z největších barokních fontán v Evropě. Městu také dominuje Hohensalzburg, což je jedna z největších a nejlépe zachovaných středověkých pevností v Evropě, ze které budete mít dechberoucí výhled na město a okolní Alpy.

Pokud do Salcburku zavítáte v létě, určitě si nenechejte ujít Salzburger Festspiele, jeden z největších a nejprestižnějších hudebních a dramatických festivalů na světě s celou řadou oper, koncertů a divadelních představení.

Hallstatt 

Také Hallstatt je jedním z nejmalebnějších a nejnavštěvovanějších míst Rakouska. Vyhlášený je především svou idylickou polohou u jezera pod alpskými vrcholy. Právě okolní příroda nabízí široké spektrum možností pro provozování sportovních aktivit, ať už jde o potápění, turistiku, cyklistiku, či lyžování v rakouských Alpách.

Celá oblast má pak hlubokou historii sahající až do doby bronzové, kdy se zde poprvé začala těžit sůl. Solné doly s interaktivním programem pro celou rodinu jsou jedním z místních velmi oblíbených výletních cílů.

Samotný Hallstatt je pak na seznamu UNESCO, a to pro svou mimořádnou kulturní hodnotu. Místní křivolaké uličky s tradičními dřevěnými domky jsou opravdu velmi malebné a obzvláště fotogenické.

Hallstatt, Rakousko

Innsbruck

Toto město nabízí dokonalou kombinaci urbanismu a přírody. Innsbruck najdete v údolí řeky Inn v obklopení Alp, přičemž návštěvníky z celého světa přitahuje svou unikátní atmosférou, bohatou historií a širokým spektrem aktivit jak v zimě, tak v letních měsících. 

Kromě nádherné krajiny, která poskytuje bohaté možnosti pro outdoorové aktivity, včetně turistiky, horské cyklistiky a v zimě samozřejmě lyžování, si zde užijete také bohatou historii a kulturu. Samotné středověké centrum Innsbrucku vás okouzlí úzkými uličkami a barokními fasádami. Není tedy divu, že se zde konají nádherné vánoční trhy mezinárodního věhlasu.

Innsbruck, Rakousko

Graz (Štýrský Hradec)

Graz je druhým největším městem Rakouska, ve kterém se snoubí historie, moderní kultura a živý městský ruch. Nachází se ve Štýrsku a je známý svou jedinečnou architekturou, vynikající gastronomií a bohatým kulturním dědictvím.

V historickém centru města můžete obdivovat středověké uličky a renesanční stavby a na druhé straně Grazu zase umělecké stavby, jako je Kunsthaus a Murinsel (umělý ostrov na řece Mur), které jsou skvělými příklady současné architektury. Kromě toho na vás v Grazu čeká velké množství muzeí i galerií. 

A až si budete chtít odpočinout od městského ruchu, vydejte se do některého ze spousty parků. Třeba takový Schlossberg, kopec s nádherným výhledem na město, je oblíbeným místem pro pikniky a odpolední procházky.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kam v Rakousku za přírodou a sportem

Wachau

Wachau je jedním z nejpůsobivějších regionů v Rakousku. Proslul hlavně svými vinicemi a bohatou historií. Tento úsek údolí Dunaje, rozkládající se mezi městy Melk a Krems, je dokonce zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Oblast je velmi oblíbená hlavně u cyklistů a také u milovníků dobrého vína (zejména Rieslingu a Grüner Veltliner), které můžete ochutnat v tradičních vinařstvích s velmi dlouhou historií.

Za krásnou architekturou a historickými památkami se vydejte do Melku, ve kterém se nachází místní impozantní barokní opatství. K další významné historické lokalitě patří ruiny hradu Dürnstein, kde byl ve 12. století vězněn anglický král Richard Lví srdce.

Wachau, Rakousko

Zell am See 

Zell am See najdete na břehu stejnojmenného jezera v obklopení nádherné horské krajiny. Tato destinace je oblíbená jak v zimě, tak v létě díky své široké nabídce aktivit a krásným přírodním scenériím. Ty zde dokresluje nejen křišťálově čisté jezero, ale také majestátní vrcholky hor. Například výhledy ze Schmittenhöhe byste si rozhodně neměli nechat ujít.

V zimě je tato oblast vyhledávaná hlavně u lyžařů, protože se svými 77 kilometry sjezdovek je oblast Zell am See-Kaprun doslova malým sportovním rájem. Ale ani v létě zde nepřijdete zkrátka, a to zvlášť pokud holdujete plavání, turistice, kanoistice, windsurfingu nebo golfu. Po dni plném sportu si můžete dopřát relax v některém z mnoha wellness center a spa, jež Zell am See nabízí.

Zell am See, Rakousko

Seefeld

Seefeld je skvělým místem pro zimní sporty. Nabízí přístup k rozsáhlým lyžařským oblastem, které jsou vhodné pro sportovce všech úrovní. Kromě sjezdového lyžování zde naleznete i spoustu kilometrů upravených běžkařských tras. Městečko samo o sobě je velmi půvabné s tradiční alpskou architekturou, což místu přidává na kouzlu a celkové atmosféře. 

Seefeld je také známý svými wellness resorty a lázeňskými službami. Mnoho hotelů zde nabízí rozsáhlé spa služby, včetně saun, parních lázní, masáží a terapií, které jsou ideální pro regeneraci po aktivním dni. Pobyt v Seefeldu si pak určitě užijí i rodiny s dětmi, a to díky celé řadě aktivit, lyžařským školám i letním táborům a skupinám.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Burgenland

Burgenland nabízí jedinečný mix kultury, přírody a kulinárních zážitků. Tato oblast je známá svými rozsáhlými vinicemi, malebnými jezery a bohatým historickým dědictvím. Burgenland je sice méně známý než jiné rakouské regiony, ale rozhodně stojí za návštěvu. Je totiž srdcem rakouské vinařské kultury. Obzvláště oblasti u Neusiedler See jsou známé svými vynikajícími podmínkami pro pěstování hroznů a produkci vysoce kvalitních vín. Mnoho místních vinařství nabízí prohlídky a degustace, které rozhodně stojí za to.

Burgenland je také domovem několika přírodních parků, včetně Neusiedler See-Seewinkel, který je rájem pro pozorovatele ptáků. Tato oblast nabízí také široké možnosti pro pěší turistiku, cyklistiku a objevování bohaté místní flóry a fauny.

Grossglockner

Nejvyšší hora Rakouska je obrovským lákadlem pro turisty, milovníky přírody a horolezce. Nádherné přírodní scenérie si užijete z Grossglockner Hochalpenstrasse, což je jedna z nejkrásnějších horských silnic v Evropě. Tato panoramatická cesta nabízí dechberoucí výhledy na okolní horské vrcholy, ledovce a alpskou flóru a faunu. Je to nezapomenutelný zážitek, ať už si ho dopřejete za volantem auta, na kole, nebo na motorce.

Místní národní park Hohe Tauern je pak největší chráněnou oblastí ve střední Evropě a domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Pro milovníky přírody nabízí možnost pozorovat zdejší divoký život, včetně alpských kozorožců, orla skalního a mnoha dalších.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění do Rakouska

Než se vydáte za hranice, sjednejte si to nejlepší cestovní pojištění do Rakouska. Dbejte především na odpovídající limity léčebných výloh, stejně jako na šikovná připojištění, která se vám budou na dovolené určitě hodit.

Může jít například o pojištění odpovědnosti, pojištění storna pobytu nebo pojištění zavazadel a sportovní výbavy. A jestli se chystáte autem do Rakouska, určitě přidejte také autoasistenci.

Všichni aktivní dovolenkáři by v cestovním pojištění neměli zapomenout zohlednit své plánované sportovní aktivity. A to hlavně v případě, kdy se chystáte na náročnější zážitky, jako je potápění, vysokohorská turistika nebo ferraty. Ty totiž mohou spadat do rizikových, nebo dokonce extrémních sportů, pro které je třeba speciální připojištění, stejně jako pro zimní sporty. 

Pro srovnání i sjednání můžete využít naši online kalkulačku cestovního pojištění, díky níž sebe i své blízké pojistíte během několika málo minut.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nepodceňujte pojištění vozu

Cestujete do Rakouska autem? V tom případě nezapomínejte na povinné ručení a havarijní pojištění. Oba typy autopojištění si můžete porovnat a následně sjednat přes naši online kalkulačku.

Před cestou se vám určitě budou hodit informace z našich článků:

Klikněte na tlačítko níže a najděte si to nejvýhodnější autopojištění.

porovnat havarijní pojištění