Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení na čtyřkolku

Čtyřkolka, která je uzpůsobena pro provoz na pozemních komunikacích, musí mít ze zákona sjednáno povinné ručení. To vás vyjde mnohem levněji než u osobního automobilu, navíc, podobně jako v případě motocyklu, lze využít pojištění jen na část sezony.

 

Co je povinné ručení?

Povinné ručení na homologované čtyřkolky je zákonnou povinností všech majitelů těchto vozidel v České republice. Jeho hlavním cílem je zajistit finanční ochranu pro případ, že by majitel čtyřkolky nebo její řidič způsobili škodu na majetku třetí osobě, nebo jí způsobili úraz. Tato forma pojištění tak chrání nejen majitele čtyřkolky, ale také ostatní účastníky silničního provozu.

S jejich rostoucí oblibou se však zvyšuje i potřeba připojištění na různá rizika, která s sebou jejich provoz na silnicích přináší. Jde zejména o tato rizika:

Vandalismus a krádež u čtyřkolek na silnicích vzniká zejména díky tomu, že mohou být po určitou dobu mimo dohled jejich majitele. Což obvykle neplatí u čtyřkolek, které se používají pro jízdu v obtížném terénu a slouží pro terénní rekreaci nebo jako pracovní vozidlo.

povinné ručení na čtyřkolku

Jak vybrat povinné ručení na čtyřkolku?

Povinné ručení na čtyřkolku vybírejte podle toho, jak tento stroj využíváte. Pokud je to jen na část roku, nejčastěji v létě, rozhodně můžete uvažovat nad krátkodobým nebo sezonním pojištěním. Krátkodobé pojištění je jednorázové, sezonní se pak automaticky každý rok obnovuje, ale platí jen po určité měsíce, například minimálně 3 měsíce v roce.

Při využití čtyřkolky celoročně je vhodné klasické povinné ručení, které obsahuje dostatečné krytí v případě pojistné události, včetně asistenčních služeb. V rámci limitu pojistného plnění je vhodné volit ne úplně vysoký, ale také ne ten nejnižší. Pro čtyřkolku je ideální limit 100/100 milionů korun.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Kolik stojí povinné ručení na čtyřkolku?

Při zohlednění pojistných rizik, limitů pojistného plnění a rozsahu asistence je potřeba vyplnit také údaje o samotném stroji a jeho majiteli. To všechno má určitý dopad na výslednou cenu povinného ručení. Čím vyšší výkon stroje a jeho hodnota (například podle značky a modelu), tím vyšší bude i cena pojištění.

Jak cenu ovlivňují údaje o vlastníkovi vozu:

  • Dražší pojištění obvykle platí lidé ve městech kvůli vyššímu riziku nehody.
  • Čím zkušenější vlastník a řidič, tím výhodnější pojištění (díky bonusům za jízdu bez nehod).

Průměrná roční cena za povinné ručení pro čtyřkolku se pohybuje v rozmezí 500 až 1 000 Kč, podle toho, co daný pojistný balíček obsahuje. Někde je v základu pojištění úrazu řidiče, jinde zase nižší limity pojistného plnění. Dobře si tedy prostudujte jednotlivé nabídky, srovnejte si ty nejlepší, nebo nám zavolejte, naši specialisté na pojištění vám sjednají výhodné pojištění přesně na míru.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ