Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Krátkodobé povinné ručení


Právě jste koupili nové auto, které potřebujete převézt k vám domů, nebo máte motorku, kterou využíváte jen v letní sezóně? To jsou případy, kdy by se vám mohlo hodit krátkodobé povinné ručení. Na jak dlouho takové pojištění sjednáte a jaké jsou jeho výhody? O tom si řekneme víc.

Top-Pojištění koronavirus autobazary

Co je to krátkodobé pojištění

Pojištění vozu, ať už jde o povinné ručení nebo havarijní pojištění, lze sjednat i na mnohem kratší dobu, než je jeden rok. Krátkodobé povinné ručení tak můžete získat na dobu minimálně 14 dnů nebo i 3 měsíců. Mezi velmi častou variantou bychom pak našli povinné ručení na dobu jednoho měsíce.

Na velmi krátkou dobu pojištění využijete v momentě, kdy jste koupili vůz a potřebujete se s ním dostat z jednoho místa na druhé, případně víte, že vám nějakou dobu potrvá, než si vyřídíte ideální celoroční povinné ručení. Stejně tak výhodný je produkt pro prodávajícího majitele vozu.

Sezónní povinné ručení

Velmi výhodné je také sezónní povinné ručení. To velmi často využívají majitelé motocyklů nebo přívěsných vozů, pokud je využívají jen v určité měsíce v roce. V tomto případě lze sezónní pojištění sjednat na období celého roku, ale platit jen určené měsíce. To znamená, že zbytek měsíců sice nemáte platné povinné ručení, ale také nemusíte odevzdávat značku do depositu, takže stačí mít stroj zaparkovaný v garáži. Pokud ovšem mimo toto smluvené období vyjedete a způsobíte nehodu, pak nebude ze strany pojišťovny pojistné plnění vyplaceno.

Za krátkodobé pojištění logicky platíte mnohem menší částku, než za celoroční. Sezónní pojištění je pro tyto řidiče tedy velmi výhodné. Tento typ produktu ale bohužel nenabízejí zdaleka všechny pojišťovny.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Krátkodobé povinné ručení Kooperativa

Pojišťovna Kooperativa nabízí krátkodobé povinné ručení, ale nikoliv sezónní (jak pro osobní vozy, tak pro motocykly). Nejkratší možná doba krátkodobého pojištění je 15 dnů.

Sezónní povinné ručení ČPP

Sezónní pojištění od ČPP je možné sjednat na dobu neurčitou, ale ve smlouvě je uveden přesný termín sezóny, tedy její začátek a konec. Podle toho pak platíte výši pojistného. Termíny sezóny se pak opakují každým rokem, pokud si s pojišťovnou nedomluvíte jiné. Také u sezónního pojištění ČPP je zohledňován BONUS a MALUS za jízdu bez nehod.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ