Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Užijte si dovolenou v září. Má hned několik skvělých výhod

Publikováno: 04.09.2022

Chcete se před nástupem podzimu a zimy ještě zahřát? Pak nastává ten nejvhodnější čas. V září si užijete ještě dost slunce a pláže na vás budou čekat bez davů turistů, stejně jako oblíbená města. Podívejte se, kam právě teď vyrazit na příjemnou dovolenou, a jaké si pro ni sjednat cestovní pojištění.

Rozcestník cestování covid-19

Proč cestovat mimo letní sezónu

Úspora financí

Při cestování mimo sezónu se můžete těšit na příjemně nízké ceny pobytů, vstupů, výletů, dopravy i služeb, a to v průměru až o 30 % oproti létu. Pokud navíc narazíte na výhodný last minut zájezd, ušetříte bez problému i několik tisíc.

Široký výběr pobytů i ubytování

Zatímco v létě někdy musíme ,,brát to, co je", v září budete mít na výběr z mnohem širší řady krásných hotelů i skvělých zahraničních pobytů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Méně turistů

Pláže, na kterých bez problémů najdete místo, ulice bez davů lidí, restaurace, ve kterých bez problému dostanete stůl i bez rezervace. Při dovolené v září se celkově můžete těšit na klidnější a pohodovější atmosféru i v jinak velmi rušných letoviscích.

Dostatek slunce i teplé moře

Záleží samozřejmě na tom, kam přesně se chystáte vycestovat, ale v oblíbených dovolenkových destinacích na vás budou stále čekat příjemné letní teploty a krásně vyhřáté moře.

Kam cestovat mimo letní sezónu

Řecko v září

V rámci dovolené v Řecku se v tomto případě vydejte nejlépe na Krétu, Kos nebo Rhodos – zde narazíte především na větší hotelové komplexy. O něco klidnější bude Korfu, Lefkáda nebo Zakynthos.  Na všech těchto ostrovech se dočkáte krásného počasí i příjemných teplot moře, přičemž tyto podmínky přetrvávají až do konce října. Maximálně si na večer přibalte lehkou bundu a deštník, kdyby vás náhodou překvapila mírná dešťová sprška.

 • Teplota vzduchu: 29-32 °C
 • Teplota moře: 25-26 °C

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Itálie v září

U Itálie se v tomto období vydejte určitě do její jižní části, například Kalábrie nebo na Sicílii. Je tu spousta krásných míst i měst (Bari, Palermo), která stojí za to vidět, stejně jako celá řada ne tak známých, ale neméně krásných antických památek.

 • Teplota vzduchu: 25 - 28 °C
 • Teplota moře: 22 - 25 °C

Španělsko v září

Kanárské ostrovy (Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote a Fuerteventura) jsou díky místním podmínkám pro dovolenou vhodné po celý rok. Všechny ostrovy mají nádherné pláže, na Lanzarote a Fueraventuře si můžete užít i ty tmavé, vulkanického původu.

V oblasti pevninského Španělska je pak vhodnou volbou Andalusie, přesněji oblast mezi Málagou a Gibraltarem, která nabídne pohodové pláže i nádherná města jako jsou Sevilla, Granada nebo Cordóba.

 • Teplota vzduchu: 26-28 °C
 • Teplota moře: 22-24 °C

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Turecko v září

Turecko bývá v tomto období asi nejčastější a nejoblíbenější volbou. Důvody jsou jasné - vskutku letní teploty, teplé moře, oslňující pláže a celá řada možností pro poznávací výlety místní přírody, kultury a historie. Za lenošením u moře se vydejte na Egejskou nebo jižněji umístěnou Tureckou riviéru.

 • Teplota vzduchu: 33-35 °C
 • Teplota moře: 26-27 °C

Egypt v září

Jestli nezvládáte extrémně teplé počasí, ale chcete poznat Egypt, nastává v září ten správný čas. Užijete si tady nejen opalování na pláži, ale také šnorchlování, potápění, a především výlety za starověkými památkami, které budou v tomto měsíci mnohem příjemnější. Mezi nejoblíbenější místa pro dovolenou pak patří Hurghada, Marsa Alam nebo Sharm El Sheik.

 • Teplota vzduchu: 32 - 34 °C
 • Teplota moře: 26 - 28 °C

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Maroko v září

V této africké zemi si můžete dopřát o něco sportovnější a dobrodružnější dovolenou. Samozřejmě si zde ale také odpočinete na krásných plážích. Místní podmínky ocení všichni milovníci surfingu a kite-surfingu, trekování, a nudit se nebudou ani ti, kdo rádi poznávají cizí zahraniční gastronomii, kulturu a historii

 • Teplota vzduchu: 29 - 31 °C
 • Teplota moře: 23 - 26 °C

Cestovní pojištění pro pohodovou dovolenou

Vybrali jste si z našich tipů? A už pomalu ,,balíte kufry"? Nezapomeňte do nich přidat i cestovní pojištění, které se postará o to, abyste si svou dovolenou užili opravdu bez starostí. Kromě odpovídajících limitů na léčebné výlohy byste v něm neměli zapomenout také na riziko covid-19 a zahrnout do něj krytí pro všechny vaše plánované aktivity. Záleží zkrátka na tom, jestli chcete ,,jenom" lenošit, nebo si dopřát i nějaký ten sportovní zážitek.

Přejme šťastnou cestu plnou slunce!

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ