Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Inovace v pojištění vozidel

Publikováno: 16.03.2022

Pojišťovny v České republice nabízí novinky, které mohou být pro řidiče výhodné a určitě o ně projeví zájem. Na jednotlivé inovace v pojištění vozidel se společně podíváme, abyste měli dokonalý přehled.

Inovace v pojištění vozidel

Novinky u havarijního připojištění

U havarijní pojistky se často sjednává spoluúčast. To znamená, že v případě pojistné události zaplatíte z části něco ze své kapsy. Spoluúčast je obvykle vyjádřena procenty. Pokud tedy zvolíte například 5 %, tak záleží, jak vysoká je škoda. 5 % nemusí být moc, ale bohužel ani málo.

Novinka, kterou některé pojišťovny začaly nabízet, je fixní částka například 5 000 Kč (ale může to být i mnohem víc), ať už je výše škody jakákoliv. Další variantou je oprava ve smluvním servisu dané pojišťovny, díky níž se spoluúčast může automaticky snižovat i na 1 000 Kč. Každá pojišťovna nabízí odlišné podmínky. Fixní částka u spoluúčasti se stává ale stále více oblíbenou možností.

Nízký nájezd není žádný problém

V Česku není tak velkým zvykem zohledňovat cenu pojištění podle nájezdu kilometrů pojištěného vozu. Nově to ovšem některé pojišťovací společnosti umožňují. Takže díky nízkému nájezdu můžete získat slevu 35 až 40 % při sjednání pojištění vozidla, například povinného ručení.

S námi budete vědět víc

Pokud zrovna přemýšlíte nad změnou pojištění vozidla, nebo klidně i jeho zrušením, na stránkách Top-Pojištění vám rádi poradíme. Pojištění vozidel se věnujeme dlouhodobě a známe nejnovější trendy. Mnoho informací získáte z článků, nebo také můžete kontaktovat naši zákaznickou linku 222 100 200, kde vám přímo poradí školení odborníci.

Využít lze také nástroje jako srovnávač pojištění a kalkulačka, které vám přijdou vhod při porovnání nabídek produktů pojišťoven a jejich ceny. Pojištění navíc můžete sjednat rovnou online, smlouva vám přijde e-mailem a pojistka začne platit v momentě jejího zaplacení. Odpadá tak nutnost chodit na pobočku.