Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Online pojištění vozidel

V dnešní době se dá na internetu pořídit téměř všechno. A výběr a sjednávání online pojištění vozidel rozhodně není výjimkou. Jaké jsou výhody výběru a sjednání pojištění vozidel na internetu a jak na to? Vše se dozvíte v našem článku.

Online pojištění vozidel

Pojištění vozidel

Když se řekne pojištění vozidel, je obvykle řeč o povinném ručení a havarijním pojištění. Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, zkráceně povinné ručení, je zákonem povinné pojištění, které musí mít sjednané každé vozidlo evidované v registru vozidel a provozované na veřejných komunikacích. Toto pojištění kryje škody způsobené pojištěním vozidlem na majetku či zdraví třetích osob. Naopak havarijní pojištění je zcela dobrovolným pojištěním, které kryje škody způsobené přímo na pojištěném vozidle a to bez ohledu na to, kdo škodu způsobil.

Kdo platí, ten jede

Zná to asi většina z nás, co má pojištění vozidla sjednané už delší dobu. Snad každý rok dorazí předpis pojistného na další období s částkou, která je zase o něco málo vyšší než v předchozím roce. Samozřejmě, podmínky na trhu, nové opatření či zákony a stále větší objem škod k tomu pojišťovny na jednu stranu tlačí. Na druhou stranu to ovšem zrovna vás zajímat nemusí. Až vám tedy takový předpis na další rok přijde, zkuste tomu věnovat chvilku času a podívat se, zda na vás někde nečeká výhodnější nabídka. Ve většině případů zjistíte, že rozhodně ano.

Online pojištění vozidel

Získat výhodné pojištění vozidel opravdu není žádná věda. Online pojištění vozidel je jedinečnou příležitostí zjistit, co vám dokáže současný trh s pojištěním vozidel nabídnout.

Jak na to?

  • Stačí si vzít k ruce chytrý telefon nebo počítač a mít připojištění k internetu.
  • Ideálně si připravte velký technický průkaz vozidla, kde naleznete všechny potřebné údaje.
  • Otevřete online kalkulaci povinného ručení či havarijního pojištění. Kalkulovat samozřejmě můžete rovnou obě tato pojištění dohromady a získat tak komplexní nabídku.
  • Zadejte do kalkulace základní údaje o vozidle a pojistníkovi, vyberte počátek pojištění.
  • Kalkulace hotova! Před sebou vidíte porovnání jednotlivých nabídek.

Vybrali jste?

Pokud jsou pro vás nabídky zajímavé, můžete vybrané pojištění vozidel online přes tlačítko Koupit rovnou sjednat, stačí zadat podrobnější údaje, které jsou do smlouvy vyžadovány. Pojištění pak vzniká úhradou pojistného, podpis není potřeba.

Pozor!

V případě, že měníte pojišťovnu, sjednáním nové smlouvy ta současná automatiky nezaniká! Vaši současnou smlouvu pojištění vozidla je nutné nejprve vypovědět. Ověřte si tedy ještě před definitivním sjednáním nové smlouvy, že máte možnost aktuální smlouvu řádně ukončit. Více informací získáte zde.

Kdo se ptá, ten se dozví

Není vám něco jasné, nevíte si rady s kalkulací nebo potřebujete poradit ohledně výpovědi? Jsme tu pro vás, neváhejte nás kontaktovat e-mailem, telefonicky nebo na online chatu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ