Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cena pojištění auta 2024

Do ceny pojištění vozidla se promítá několik parametrů, které si v našem novém článku postupně vysvětlíme. Ne vždy navíc platí, že to nejlevnější pojištění je i nejvýhodnější, proto vám ukážeme, jak si cenu výhodného pojištění jednoduše spočítat.

Cena pojištění auta 2021

Cena stanovená pojišťovnou

Každá pojišťovací společnost má vlastní cenovou nabídku produktů, která je ovšem vypočítána na základě podrobných analýz. Ty zahrnují hustotu automobilové dopravy a riziko nehodovosti. Pojištění navíc zdražuje i kvůli inflaci, která se projevuje zvyšováním ceny náhradních dílů s pokročilejší technologií, tím pádem i vyšší cenou za servis a také vyššími zdravotními výlohami. Pokud by pojištění nezdražilo, hrozil by nadměrný rozdíl mezi hodnotou pojistky a zmíněnou inflací v nákladech za opravu vozidla či léčení.

Využijte kalkulačku povinného ručení

Nejjednodušším způsobem, jak vypočítat cenu povinného ručení nebo havarijního připojištění, je využití kalkulačky přímo na stránkách Top-Pojištění.cz. Díky ní máte možnost porovnat nabídky pojišťoven, působících v České republice. Vše přitom lze online z pohodlí svého domova, stačí jen přístup k internetu.

Základní parametry

Dle vyplněných informací v kalkulačce se vytváří určitá podoba pojištění, jelikož rozhodující jsou parametry, které poukazují na kvalitu vozidla, věk pojistníka, ale i lokalitu, ve které bydlí. Průměrně nejvyšší cenu pojištění zaplatí mladý řidič zcela nového vozu s bydlištěm v Praze. Cena je odvislá mimo jiné od zkušeností řidiče a průměru nehodovosti v dané oblasti.

Stáří a typ vozu

Obecně platí, že čím novější vůz vlastníte, tím více si za pojištění připlatíte. U nových aut je totiž vhodné mít nejen povinné ručení, ale i havarijní připojištění, které se naopak u starších vozů může jevit lehce nevýhodně. Havarijní pojistka totiž kryje náklady jen v ceně vašeho vozidla a pokud nutná oprava tuto cenu převyšuje, budete si ji muset doplatit sami.

Nastavte svůj balíček pojištění

Do výsledné ceny například havarijního pojištění jsou promítnuta pojistná rizika, která si sami zvolíte. Ať už je to ochrana před živlem, pojištění předního skla, pneumatik, vandalismus nebo srážka se zvěří, záleží jen na vás, jaké položky si vyberete dle každodenního využití vozidla. Čím více jich budete mít, tím dražší pojištění zaplatíte, ovšem to ještě neznamená, že byste prodělali. V momentě, kdy nastane škodná událost naopak budete mít jistotu, že vám ji pojišťovna proplatí v dostatečné hodnotě.

Více se o pojištění vozidle dozvíte například zde.