Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Ideální příprava vozu na zimu

Zima v České republice bývá obvykle mírná, ale i tak je nutné automobil na toto nejobtížnější období roku řádně připravit. A není to pouze o výměně letních pneumatik za zimní. Podíváme se, co nezanedbat, aby vám auto každodenně sloužilo až do následujícího jara. Základem je rovněž pojištění vozu.

Ideální příprava vozu na zimu

Pneumatiky jsou samozřejmost

Přezutí na zimní pneumatiky jsou povinností, která ovšem není zákonem dána konkrétními termíny. Důležité je, že letní pneumatiky nesmí mít vůz v momentě, kdy se teplota několik dní po sobě již drží na bodu mrazu a na vozovce se tak vytvoří souvislá vrstva ledu nebo sněhu. Obecně platí, že nejrizikovější období na tyto jevy je začátek listopadu až konec března.

Pokud žijete v horských oblastech, jistě moc dobře víte, že se neobejdete ani bez sněhových řetězů. Povinnost jejich užití ukládá dopravní značení dle vyhlášky.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Základní péče o auto a posádku

Jedná se o velmi jednoduché a ne nijak drahé úkony, které vám pomohou s vozem přečkat zimu a zároveň zajistí bezpečnost a pohodlí v průběhu cesty.

  • Doplňte zimní směs do ostřikovačů
  • Zkontrolujte dostatek chladící kapaliny a oleje
  • Pořiďte si rozmrazovač zámků (neukládejte do vozu)
  • Mějte k dispozici škrabku na okna a smetáček
  • Namažte dveře a těsnění
  • Na dlouhé cesty vozte deky, dostatek tekutin a něco na zahnání hladu
  • Před cestou mějte dostatečně natankováno
  • Během tuhé zimy sledujte předpovědi počasí a dopravní situaci

A nezapomeňte, že bez dostatečně očištěných a odmlžených skel (včetně zpětných zrcátek) byste na vozovku neměli vyjíždět. Riskujete velmi sníženou viditelnost a případnou nehodu.

Mějte kvalitní pojištění

Povinné ručení vám může dobře sloužit v jakoukoliv roční dobu. Stačí, když si správně zvolíte rizika, limity pojistného plnění a zajistíte dostatečné asistenční služby, které vám pak pomohou přímo na cestě doma i v zahraničí.

A pokud je to málo, popřemýšlet můžete i nad havarijním připojištěním, například kvůli přírodním živlům.

Bydlíte v horských oblastech? Pak je otázkou, zda svůj vůz nechránit před rizikem lavinového nebezpečí nebo pádu stromu pod tíhou sněhu. Právě zima je poměrně bohatá nejen na sněhovou nadílku, ale také nehody, které bílý poprašek, popřípadě led a nízká viditelnost způsobují. Škody bývají o to větší, pokud se vozidlo dostane do nekontrolovatelného smyku. V případě opravdové kalamity je pak i složitější vůz vyprostit a odvézt do servisu.

To všechno jsou rizika, která cenu vašeho pojištění mohou ovlivnit. Díky nám si ale můžete zvolit produkt, který vám bude co nejlépe vyhovovat. Využít k tomu můžete náš srovnávač pojištění.