Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Bezpečnost v zimě s dárkem pro vás

Bezpečnost na silnicích je téma, které je v podstatě stále aktuální. Počet vozidel na silnicích rok od roku stoupá a i přes veškeré moderní vybavení vozidel a varovné kampaně v médiích, stoupá úměrně tomu i nehodovost. Proto je důležité dbát na silnicích na bezpečnost a s přicházející zimou, která s sebou přináší mnoho úskalí pro řidiče, to platí dvojnásob. Než tedy vyrazíte za vánočními nákupy, od kterých vás neodradí ledovka ani sněhová vánice, podívejte se na to, co můžete pro bezpečnost v zimě na silnicích udělat už nyní.

Škrabka zdarma

Za vaši projevenou důvěru vás odměníme dárkem

U nás v Top-Pojištění.cz si vás, našich klientů, velmi vážíme. A tak vám chceme cestu k bezpečným zimním cestám, ať už vedou kamkoliv, co nejvíce usnadnit. Připravili jsme si pro vás tedy drobné poděkování. Máme pro vás připravené měřiče dezénu pneumatik a škrabku na sklo.

Podmínky:

Sjednejte si u nás od 8. 10. 2019 povinné ručení nebo povinné ručení s havarijním pojištěním.

Měřič dezénu

  • samostatné povinné ručení nebo s havarijním pojištěním pro osobní nebo nákladní vozidlo do 3,5 tun.

Škrabka na sklo

  • samostatné povinné ručení nebo s havarijním pojištěním pro osobní nebo nákladní vozidlo do 3,5 tun s ročním pojistným od 5 000 Kč.

Akce platí do vyčerpání zásob.

Záleží na každém milimetru

Pojďme to probrat do hloubky. Samozřejmě máme na mysli do hloubky dezénu u pneumatik. Ještě než se rozhodnete své vozidlo přezout do zimního obutí, zkontrolujte stav zimních pneumatik. Vzorek vašich pneumatik totiž může bezpečnost v zimě, na zledovatělých nebo zasněžených vozovkách, velmi výrazně ovlivnit. Hloubka dezénu u zimních pneumatik musí být minimálně 4 mm. Pro měření hloubky dezénu u pneumatik použijte ideálně hloubkoměr a před měřením zkontrolujte, zda se ve vzorku pneumatik nenachází nečistoty, které by přesnost měření mohly znehodnotit. Vždy měřte na více než jedné pneumatice a také na více místech. Pokud se výsledek pohybuje kolem 4,5 mm, rovnou zvažte pořízení nových zimních pneumatik už na letošní sezónu. A nezapomeňte, povinnost zimních pneumatik začíná platit od 1. listopadu a to v případech, kdy se na komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námraza, anebo se dá tato situace očekávat.

Kdo škrábe, ten jede

Pokud nepatříte mezi šťastlivce, kteří mají na vozidle vyhřívané skla, nebo neparkujete v garáži, zřejmě vás s příchodem zimy čeká i neoblíbená ranní rozcvička v podobě škrábání zamrzlých skel vašeho vozidla. Přitom je jasné, že na cestách je pro bezpečnost v zimě dobrý výhled řidiče důležitý a tak se této činnosti prostě nedá vyhnout. Proto si na zimu do vozidlapovinné výbavě ideálně rovnou přibalte i smetáček na ometení sněhu a škrabku na skla. Škrábání zledovatělých skel není hračka a tak existuje pár vychytávek, které vám mohou odstranění námrazy usnadnit. Zkuste třeba před samotným škrabáním na sklo nalít obyčejnou vlažnou, ne však horkou a vařící, vodu (nedoporučuje se při velkých mrazech). Námraza pak půjde setřít hadříkem nebo škrabkou mnohem snadněji. Pořídit si můžete také rozmrazovače ve spreji, které vám očištění skel také výrazně ulehčí.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ