Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění na dovolenou 2024

Pokud na dovolené v zahraničí přijdete k úrazu nebo onemocníte, může se vám to pekelně prodražit. Cestovní pojištění na dovolenou naštěstí kryje možné léčebné náklady, takže pokud by se vám něco stalo, pojišťovna to za vás zaplatí. Při výběru cestovního pojištění ale vždy záleží na tom, do jaké země cestujete a co tam hodláte dělat. Čtěte dále.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

K čemu cestovní pojištění na dovolenou?

Jestliže cestujete na dovolenou, je důležité se pojistit. V případě zdravotních problémů a nutnosti lékařského vyšetření nebo hospitalizace byste jinak byli nuceni platit si veškeré zdravotní náklady sami. Cestovní pojištění vás proti těmto nečekaným výdajům ochrání. A vyplatí se jak v rámci cestování po Evropě, tak mimo ni.

Česká republika je členskou zemí EU, takže její občané disponují Evropským průkazem zdravotního pojištění (který pokryje náklady na akutní léčbu). Veškeré další poplatky budete ale muset zaplatit stejně tak jako obyvatelé dané země. Cestovní pojištění vám ale zajistí, že většinu nákladů za vás uhradí právě pojišťovna. Případně si sjednejte vybraná připojištění na dovolenou, která vás ochrání ještě víc.

Limity připojištění na dovolenou

Typ připojištění Limity
Léčebné výlohy 5 000 000 Kč - neomezeno
Připojištění zavazadel 15-50 000 Kč
Úrazové připojištění 200-600 000 Kč
Autoasistence Limity se týkají rozsahu služeb, nikoliv ceny (odtah do ČR, oprava na místě, ubytování na 2 až 3 noci atd.).
Pojištění odpovědnosti 2-15 000 000 Kč

Poznámka: Uvedené limity odpovídají střední variantě pojištění. Kalkulace pro 3denní turistický pobyt pobyt ve Španělsku pro jednu osobu (23 let, nestudující).

Pojištění na dovolenou

Cestovní pojištění do zahraničí 2024

Při sjednávání cestovního pojištění na dovolenou do zahraničí 2024 berte v potaz, jak hodláte trávit svůj čas. Právě od toho se odvíjí otázka, jaké pojištění na dovolenou zvolit. Pojišťovny totiž nahlíží jinak na člověka, který vyráží pouze za odpočinkem, a jinak na člověka, který hodlá odpočívat aktivně, tedy sportem. I proto bývají v nabídce pojišťoven také různé typy připojištění k cestovnímu pojištění (například připojištění rizikových sportů či sportovního vybavení). Rozdíl v ceně a rozsahu cestovního pojištění bývá dán také tím, kam cestujete - jiné je to v rámci Evropské unie a jiné mimo EU.

Každopádně odjezdem bez cestovního pojištění riskujete náklady v řádech až milionů korun. Cestovní pojištění naproti tomu stojí zpravidla pár korun na každý započatý den. Oproti ceně vaší dovolené je to tedy skutečně minimální náklad navíc.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění do ČR

Mnozí Češi dovolenou tráví v České republice. I při cestování po naší krajině stojí za to si cestovní pojištění pořídit. Pokud budete potřebovat lékařské ošetření, ztratíte se nebo něco omylem poškodíte, cestovní pojištění obvykle tyto škody uhradí za vás. Cestovní pojištění po ČR kryje některá základní rizika. Můžete si k němu ale sjednat i různá připojištění, která vás budou chránit mnohonásobně víc:

  1. Úrazové pojištění - v případě trvalých následků po úrazu, v případě smrti, odškodné v rámci hospitalizace
  2. Pojištění zavazadel - v případě, že svá zavazadla ztratíte nebo vám je někdo ukradne
  3. Pojištění odpovědnosti - v případě, že někoho omylem zraníte nebo něco rozbijete
  4. Asistenční služby - v případě, že budete potřebovat pomoc v nouzi (právní ochrana, turistické informace atd.)
  5. Pojištění sportů - v případě, že se zraníte při lyžování, cyklistice, plavání atd.
  6. Pojištění rizikových sportů - v případě, že si ublížíte u sportů jako jachting, skoky do vody, skiatlon atd.

Pojištění dovolené

S pojištěním proti stornu dovolené si můžete zajistit i zájezd či pobyt sjednaný přes cestovní kancelář. Jedná se zkrátka o pojištění zrušení dovolené pro případy kdy onemocníte, nebo se objeví jiný závažný důvod, kvůli němuž nebudete moci odcestovat. V takovém případě budete nuceni zaplatit za zrušený zájezd storno poplatky. Čím později storno provedete, tím vyšší poplatky většinou zaplatíte.

Covid-19 a cestovní pojištění 

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

 

Pojištění auta na dovolenou

Mnozí z nás cestují do zahraničí autem, a proto se vyplatí i pojištění vozidla na dovolenou. Kromě povinného ručení, které platí v zemích uvedených na zadní straně vaší zelené karty, je možné sjednat si krátkodobé havarijní pojištění na dovolenou. Toto pojištění vozidla bude krýt náklady spojené se škodou na vašem vlastním vozidle v případě dopravní nehody, živelných pohrom či odcizení. Platnost tohoto havarijního pojištění je omezená a zpravidla se sjednává jen na dobu pobytu v zahraničí.

Kromě opravy auta za vás pojišťovna v případě nutnosti uhradí také náklady spojené s vyproštěním, odtahem či uskladněním vozu. Jestliže nepůjde váš vůz opravit v zahraničí, zaplatí pojišťovna i převoz auta zpátky do ČR. V některých případech může pojišťovna proplácet i ubytování v blízkosti autoopravny, jízdné zpátky domů do ČR nebo zajištění náhradního vozidla v zahraničí.

Co všechno je zahrnuto ve vaší pojistce, zjistíte ve své smlouvě nebo na webových stránkách vaší pojišťovny. Většinou ovšem mají pojišťovny podobný rozsah těchto asistenčních služeb v zahraničí. Případně si je můžete připlatit v rámci připojištění.

Pojištění psa na dovolenou

Někteří z nás rádi cestují i se čtyřnohými členy naší domácnosti. A od toho je tu cestovní pojištění domácích mazlíčků. Na dovolené se zkrátka nevyhýbají nemoci a úrazy ani našim psím kamarádům. A stejně jako my můžeme někomu omylem způsobit škodu, mohou ji způsobit i naši mazlíčci, proto je dobré jim na cesty sjednat odpovídající cestovní pojištění, které se vztahuje především na veterinární péči v zahraničí.

Pojištění domácnosti na dovolené

Při cestách do zahraničí je cestovní pojištění číslem jedna. Nezapomínejte však na to, že úplně celý majetek s vámi cestovat nebude. Svou domácnost můžete zabezpečit nejen dvěma západy, ale také pojištěním domácnosti.

Pojištění domácnosti je často velmi podceňované, ale mnohdy pomůže ušetřit nemalé finanční náklady. Pojištění domácnosti kryje škody způsobené živelnými pohromami. Pomůže, i když vás vykradou nebo když prasknou trubky. Na rozdíl od pojištění nemovitosti se pojištění domácnosti vztahuje na vnitřní vybavení domácnosti, nikoliv na nemovitost jako takovou.

Cena pojištění domácnosti záleží především na rozsahu krytí a pojistné částce. Jaké pojištění se vyplatí, napoví kalkulačka pojištění domácnosti. Pojistit je tedy možné:

  • zařízení bytu (např. nábytek, koberce, kuchyňské vybavení),
  • věci osobní potřeby (např. oblečení, sportovní vybavení, výpočetní techniku, šperky, cennosti, knihy),
  • stavební součásti bytu (např. vestavěný nábytek, kuchyňská linka, plovoucí podlaha nebo parkety, stěny a stropy).

K jednoduchému porovnání cen pojištění domácnosti jednotlivých pojišťoven vede přímá cesta - využijte naši online kalkulačku pojištění domácnosti. V prvním kroku zadáte pouze základní parametry o pojišťované domácnosti, díky kterým se cena pojištění domácnosti spočítá. Pak už je jen na vás, jakými limity pojistného krytí a jakým výběrem pojištěných rizik svou domácnost ochráníte.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kde se pojistit na dovolenou 2024?

Se sjednáním cestovního pojištění vám pomůže online kalkulačka, se kterou vše zvládnete během pár minut. Stačí do ní zadat základní parametry o cestě a pojištěných osobách, zvolit vhodná připojištění a vybrat z přehledného porovnání nabídek to nejlepší pojištění na dovolenou.

Pro přehlednější porovnání můžete využít tlačítko Zobrazit detaily, které se nachází vlevo dole a usnadní vám srovnání dle limitů krytí. Výběr pojišťovny potvrdíte tlačítkem Koupit a pokračujete vyplňováním údajů o pojištěných osobách. Na konci objednávky nezapomeňte zkontrolovat správnost zadaných údajů. Vyberte, zda budete hradit online platební kartou nebo později příkazem k úhradě, a potvrďte tlačítkem Objednat. Všechny důležité dokumenty a informace obdržíte po sjednání pojištění emailem.

Na otázku, jak se pojistit na dovolenou, jsme vám tedy odpověděli - je to velmi snadné. A pokud si nebudete v průběhu kalkulace vědět s čímkoliv rady, neváhejte kontaktovat naše specialisty na zákaznické podpoře. Jsme vám k dispozici každý den a rádi vám s čímkoliv poradíme.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ