Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění na dovolenou 2023

K čemu cestovní pojištění na dovolenou?

Pokud na dovolené v zahraničí přijdete k úrazu nebo onemocníte, může se vám to pekelně prodražit. Cestovní pojištění kryje možné léčebné náklady, takže pokud by se vám stalo něco špatného, pojišťovna to za vás zaplatí. Vždy samozřejmě záleží do jaké země cestujete a co zde hodláte dělat.

Cestovní pojištění Maďarsko

Cestovní pojištění do zahraničí

Jestliže cestujete mimo EU, je velmi užitečné se pojistit, protože v případě špatné události byste byly nuceni platit zdravotní náklady v plném rozsahu. Ale i v rámci cestování po Evropě se cestovní pojištění vyplatí. Jako členové EU sice máte Evropský průkaz zdravotního pojištění, který vám pokryje náklady na akutní léčbu, ale veškeré další poplatky budete muset zaplatit stejně tak jako místní obyvatelé.

Riziko je mimo jiné závislé na tom, co chcete dělat. Pojišťovny jinak nahlíží na člověka, který jede na dovolenou si pouze odpočinout a jinak na člověka, který hodlá aktivně odpočívat sportem. Každopádně tak či onak bez cestovního pojištění riskujete v případě špatných okolností náklady i v řádech milionů korun. Cestovní pojištění naproti tomu stojí zpravidla pár korun na každý započatý den.

Cestovní pojištění do ČR

Mnozí Češi dovolenou tráví v České republice. Ale i při cestování po naší krajině stojí za to si cestovní pojištění pořídit. Cestovní pojištění po ČR kryje tyto rizika:

  1. Úrazové pojištění – v případě trvalých následků po úrazu, v případě smrti, odškodné v rámci hospitalizace
  2. Pojištění zavazadel – v případě
  3. Pojištění odpovědnosti – v případě, že někoho omylem zraníte nebo něco rozbijete
  4. Asistenční služby – v případě, že budete potřebovat pomoc v nouzi (právní ochrana, turistické informace…)
  5. Pojištění sportů – v případě, že se zraníte při lyžování, cyklistice, plavání…
  6. Pojištění rizikových sportů – v případě, že si ublížíte u sportů jako jachting, skoky do vody, skiatlon…

Pojištění dovolené

Pojistit si můžete i dovolenou jako takovou. Někdy se může stát, že onemocníte nebo přijde jiný závažný důvod, kdy nebudete moci odcestovat. V takovém případě budete nuceni zaplatit storno poplatky. Čím později storno provedete, tím vyšší storno poplatky většinou zaplatíte. Obzvlášť v dnešní době, kdy nemoc covid-19 je nevyzpytatelná, se pojištění storna zájezdu vyplatí. Samotné onemocnění covidem pak pojišťovny zahrnují do pojištění storna cesty.

 

Pojištění auta na dovolenou

Leckteří z nás cestují do zahraničí autem, proto se vyplatí i pojištění vozidla na dovolenou. Lze si sjednat krátkodobé havarijní pojištění na dovolenou. Toto pojištění vozidla bude krýt náklady spojené se škodou na vlastním vozidle v případě dopravní autonehody, živelných pohrom či odcizení, a to pouze na kratší omezenou dobu.

Kromě opravy auta za vás pojišťovna v případě nutnosti proplatí náklady spojené s vyproštěním, odtahem i uskladněním vozu. Jestliže nepůjde váš vůz opravit v zahraničí, zaplatí pojišťovna i převoz auta zpátky do ČR. V některých případech může pojišťovna proplácet i ubytování v blízkosti autoopravny, jízdné zpátky domů do ČR nebo zajištění náhradního vozidla v zahraničí.

Pojištění domácnosti při dovolené

Při cestách do zahraničí je cestovní pojištění číslem jedna. Nezapomínejte však na to, že úplně celý majetek s vámi cestovat nebude. Vybavení vašeho bytu bude dvě týdny ležet ladem. Tedy při troše štěstí. Svou domácnost můžete zabezpečit nejen dvěma západy, ale také pojištěním domácnosti.

Pojištění domácnosti je často velmi podceňovaným, ale mnohdy pomůže ušetřit nemalé finanční náklady. Pojištění domácnosti kryje škody způsobené živelnými pohromami. Pomůže, i když vás vykradou nebo kdy prasknou trubky. Na rozdíl od pojištění nemovitosti, se pojištění domácnosti vztahuje na vnitřní vybavení domácnosti, nikoliv nemovitost jako takovou.

Cena pojištění domácnosti záleží především na rozsahu krytí a pojistné částce. Jaké pojištění se vyplatí, napoví kalkulačka pojištění domácnosti. Pojistit je tedy možné zařízení bytu (např. nábytek, koberce, kuchyňské vybavení), věci osobní potřeby (např. oblečení, sportovní vybavení, výpočetní techniku, šperky, cennosti, knihy) a stavební součásti bytu (např. vestavěný nábytek, kuchyňská linka, plovoucí podlaha nebo parkety, stěny a stropy).

K jednoduchému porovnání cen pojištění domácnosti jednotlivých pojišťoven vede přímá cesta, cesty kalkulačky pojištění domácnosti online. V prvním kroku zadáte pouze základní parametry o pojišťované domácnosti, díky kterým se cena pojištění domácnosti spočítá. Pak už je jen na vás, jakými limity pojistného krytí a jakým výběrem pojištěných rizik, svou domácnosti ochráníte.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ