Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Parkování na letišti

Pražské letiště má většina z nás spojené s dovolenými nebo výlety za poznáváním dalekých krajů. Kdo není zvyklý létat příliš často, ten zážitek ze samotného letu prožívá o to intenzivněji. To se však týká i lehké nervozity, především pak co se týče odbavování, orientace na letišti nebo starosti ohledně toho, kde bezpečně zaparkovat své auto. A právě s parkováním vám nyní poradíme. V prvé řadě si však před jakoukoli dovolenou v zahraničí nezapomeňte sjednat cestovní pojištění, které si můžete sjednat online.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak funguje parkování na letišti v Praze?

Ačkoli se na letiště pohodlně dostanete autobusovou linkou č. 100 přímo ze stanice metra Zličín, zůstává vlastní vůz tím nejpohodlnějším způsobem dopravy. K jeho zaparkování vám poslouží oficiální letištní parkoviště AeroParking, které zajišťuje právě parkování přímo na letišti. Nabízí služby jako například Expresní parkování (minuty), krátkodobé parkování (hodiny), dlouhodobé parkování (dny), ale také třeba mytí aut nebo nabíjení elektromobilů. Všechny typy parkování si snadno objednáte online na webových stránkách parkoviště. Zajímají vás další užitečné informace ohledně cestování z pražského letiště? Podívejte se, jak se připravit na odlet. Rovněž byste měli vědět, co si nesmíte vzít do letadla.

celoroční cestovní pojištění

Chci na letišti pouze vyzvednout přátele

V případě, že jedete pouze vyzvednout své blízké, je pro vás ideální služba Expresní parkování přímo před terminály letiště. Jeden vjezd o délce max. 15 minut (jednou za 24 hodin) je na těchto expresních parkovištích zdarma. Jedná se tak o nejlevnější parkování přímo u letiště. Pokud tušíte, že se setkání protáhne na více než čtvrt hodinky (vaši blízcí ještě nemají svá zavazadla u sebe), lze využít krátkodobá parkoviště Economy a Comfort, kde za hodinu parkování zaplatíte 80 Kč.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Dlouhodobé a bezpečné parkování

Pokud odlétáte na dovolenou nebo pracovní cestu, můžete své auto bez starostí a pohodlně zaparkovat přímo na letišti. Přímo v areálu je totiž hned několik parkovacích domů, které nabízejí parkování jak s předchozí online rezervací, tak i bez rezervace. V případě rezervace máte výhodu garantovaného parkovacího stání a také šanci na zvýhodněnou cenu.

Všechna tato parkoviště jsou krytá a bezpečná díky kamerovému systému, nonstop asistenci a pojištění. Jsou ideální pro menší, osobní vozy a přímo před budovou naleznete vozíky na svá zavazadla. Parkovací domy se nacházejí před Terminály 1 a 2.

Kolik za stání na letišti zaplatíte?

  • Ceny parkování se liší jednak dle délky stání, ale také podle nabízených služeb, které se v parkovacích domech liší. Jak jsme již uvedli výše, za krátkodobé parkování zaplatíte 80 Kč/hod. V případě dlouhodobého parkování se ceny pohybují od 890 Kč po 3 790 Kč na 8 dnů.
  • Za levné parkování u letiště se rozhodně dá považovat sezonní parkování blízko zastávky MHD ,,U Hangárů", vzdálené cca 10 minut chůze k terminálům. Jedná se o bezpečné, kryté parkování s výtahy a toaletami. Cena stání na 8 dnů začíná právě na 890 Kč.
  • Parkovací domy přímo u terminálů pak startují na ceně 1 090 Kč za 8 dnů a nabízejí například také dobíjení elektromobilů zdarma. Pokud si neváháte za služby připlatit, můžete využít prémiové parkování s extra velkým místem, se zvýšeným dohledem ostrahy letiště a s vozíky na zavazadla hned po ruce.
  • Se službou Valet předáváte i přebíráte svůj vůz přímo před terminálem a prověření řidiči se o parkování postarají za vás. Tyto služby se ale už prodraží - zaplatíte přibližně 3 000 až 4 000 Kč za 8 dnů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Parkování na letišti zdarma?

Pokud se vám nechce investovat do parkování u letiště, lze využít i bezplatné varianty stání. Většinou se jedná o parkoviště obchodních domů, například obchodní centrum Šestka nebo obchodní dům Ikea na Zličíně. Nezpevněné parkoviště naleznete také u zastávky ,,Terminál 3" nebo u zastávky ,,Na Padesátníku". Tato parkoviště jsou malá a samozřejmě nehlídaná, s nutností zajištění přepravy na letiště a bez doplňkových služeb. Je tedy jen na vás, pro jakou variantu se rozhodnete.

Cestovní pojištění

Cestujete často a rádi? Nezapomeňte si při vycestování za hranice sjednat odpovídající cestovní pojištění, které se o vás v případě potřeby postará. Díky naší online kalkulačce cestovního pojištění si můžete srovnat nabídky pojišťoven a sjednat si takové pojištění, které bude nejlépe odpovídat vašim potřebám. Vše jednoduše, online a během pár minut.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ