Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na MS ve fotbale

Stejně jako při ostatních cestách za hranice České republiky je i cestovní pojištění na MS ve fotbale v podstatě nutnou součástí vaší výbavy. Jaké pojištění pro takovou příležitost zvolit, co do něj zahrnout a na co si dát pozor? Všechny potřebné informace jsme pro vás dali dohromady v tomto článku.

Cestovní pojištění na MS ve fotbale

MS ve fotbale

Mistrovství světa ve fotbale, oficiálním názvem FIFA World Cup, je jednou z nejsledovanějších sportovních událostí na světě. Často dokonce překonává i Olympijské hry. Fotbalové mistrovství se koná každé 4 roky, ale kvalifikace na tento turnaj probíhá už dávno předtím. Na turnaji je pro týmy jednotlivých států k dispozici celkem 32 míst, o jejichž získání bojuje přes 200 týmů. Celý turnaj pořádá po dobu více jak 4 týdnů hostitelská země, která má díky tomu kvalifikaci svého týmu automaticky zajištěnou. Za historii pořádání mistrovství světa se jen 12 států dostalo do finálového turnaje a jen 8 z nich získalo titul mistra světa. Díky tomu je tento titul tak prestižní a sní o něm všichni fotbalisté.


Poslední mistrovství světa ve fotbale se konalo v letošním roce, tj. v roce 2018, v Rusku. Další turnaj nás čeká za 4 roky, tedy v roce 2022, kdy hostitelskou zemí bude Katar. Bude to poprvé, kdy se bude fotbalový turnaj konat v arabské zemi a zároveň také poprvé, kdy se nebude konat v létě, ale na přelomu listopadu a prosince a to z důvodu vysokých teplot, které v létě v Kataru panují. A právě to, v jaké zemi se šampionát odehrává, je i rozhodující pro výběr a sjednání cestovního pojištění na MS ve fotbale.

Cestovní pojištění na MS ve fotbale

Cílová destinace je u cestovního pojištění velmi důležitým ukazatelem při výběru vhodného pojištění. Stejně tak je to u cestovního pojištění na MS ve fotbale. Cestovní pojištění je samozřejmě doporučováno sjednat vždy, pokud vyrážíte za hranice naší republiky, tedy i pro cesty v rámci Evropské unie. I když vám zde platí standardní zdravotní pojištění, nepokryje vám například ošetření mimo státní zdravotnická zařízení, spoluúčast na ošetření nebo převoz zpět do České republiky. Proto i pro tyto případy se vyplatí mít sjednané komerční cestovní pojištění. Výběr produktu a limitů pak tomu samozřejmě můžete přizpůsobit.  V podstatě nejdůležitější položkou cestovního pojištění je pojištění léčených výloh, z kterého je hrazeno ošetření, hospitalizace, léky, transporty a případná repatriace.

Pro cesty v rámci Evropské unie by měly být dostačující limity na léčebné výlohy do 5 milionů Kč. Pokud ale vaše cesta směřuje dále za hranice Evropy, je určitě vhodné sjednat pojištění s limity, které budou minimálně 5 mil. Kč na léčebné výlohy, spíše vyšší. Je třeba si uvědomit, že zdravotní péče mimo Evropu je často hůře dostupná a také finančně mnohem nákladnější, než jsme zvyklí v České republice. Stejně tak se může velmi prodražit případný převoz zpět do ČR, pokud to bude nutné. Pro akce jako je šampionát ve fotbale byste pak mohli využít některé z připojištění, jako je například pojištění zavazadel či úrazu, které lze k základnímu cestovnímu pojištění na MS ve fotbale sjednat.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

U pojištění zavazadel však věnujte u vybraného produktu pozornost také pojistných podmínkám, mezi časté výluky z pojištění například patří zavazadla předána po dobu přepravy dopravci nebo zavazadla, která byla odcizena v době, kdy byla zanechána bez dozoru. Pokud cestujete mimo Evropu, čekají vás samozřejmě také poměrně vysoké náklady na letenky a ubytování. A abyste o své peníze nepřišli v případě, že na poslední chvíli nebudete moci odcestovat například z důvodu náhlého onemocnění, sjednejte si připojištění storno cesty k cestovnímu pojištění na MS ve fotbale. Toto pojištění je vhodné sjednat rovnou s nákupem první cestovní služby, tedy letenek nebo ubytování. Bohužel na vstupenky na daný šampionát se vám případně storno cesty pravděpodobně uplatnit nepodaří, záleží však na podmínkách konkrétní pojišťovny.

Jak sjednat cestovní pojištění na MS ve fotbale

A jak takové cestovní pojištění na MS ve fotbale sjednat? Kde máte k dispozici porovnání více produktů a můžete tak vybrat to, které bude nejvíce odpovídat vašim představám. Odpověď je na webu Top-Pojištění.cz. Stačí zde otevřít kalkulaci cestovního pojištění, zadat termín cesty, cílovou destinaci a věk pojištěných osob. Pojištění sjednáte klidně i rok dopředu před plánovaným odjezdem.  Po zadání základních parametrů postoupíte do dalšího kroku, kde se vám zobrazí přehledné porovnání až 11 pojišťoven a jejich produktů. Pomocí tlačítka Zobrazit detaily vlevo dole můžete porovnávat produkty i podle limitů krytí u jednotlivých složek pojištění. Po výběru pojišťovny pokračujete přes tlačítko Koupit dále v objednávce, kde budete vyzváni k zadání dalších údajů o jednotlivých pojištěných. Po dokončení objednávky obdržíte e-mail, jehož součástí bude smlouva i asistenční kartičky k vytištění, stejně jako podklady pro platbu pro případ, že jste neprovedli úhradu online platební kartou rovnou při potvrzení objednávky. Pojištění vzniká zaplacením, není tedy třeba podpis smlouvy a její zasílání zpět.

A pro případ, že budete mít nějaké dotazy, nebudete si se sjednáním vědět rady anebo budete jen chtít konzultovat výběr vhodného produktu cestovního pojištění na MS ve fotbale, je tu pro vás každý den zákaznické centrum naší společnosti. Zde vám rádi poradíme telefonicky, na e-mailu či prostřednictvím online chatu. Neváhejte tedy našich služeb využít.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ