Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do JAR

Afrika, kolébka lidstva, láká cestovatele z celého světa na objevování svých přírodních krás, divokost i rozmanitost. Pokud i vás už nebaví známé dovolenkové destinace a toužíte po dobrodružství, je pro vás výlet na tento kontinent skvělou volbou. Vyrazit můžete například do Jihoafrické republiky - nejjižnější země Afriky. Najdete zde krásnou přírodu i Evropanům málo známou kulturu. Než se však rozhodnete vyrazit na letiště, nezapomeňte si přibalit také řádné cestovní pojištění. Jeho zanedbání by se vám totiž v JAR mohlo vymstít.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč mít sjednané cestovní pojištění do Jihoafrické republiky?

Ačkoli je Afrika jistě zemí romantickou (vždyť i princ William požádal Kate o ruku v Keni), skrývá také mnoho rizik, která je třeba vzít v potaz. V první řadě je to kriminalita, zejména ve větších městech. Večerní procházky v osamělých místech se mohou velmi vymstít, stejně jako cesty autem mimo hlavní komunikace. Turisté bývají nejčastějším terčem různých gangů, doporučuje se proto nenosit viditelně cenné šperky nebo drahé oblečení, které kriminálníky vyloženě lákají. Zajímá-li vás tohle téma, navštivte náš žebříček nejnebezpečnějších zemí světa.

Dalším nebezpečím jsou různé zažívací potíže a komáry přenosné nemoci, jako je například malárie. Ačkoli je lékařská péče v JAR na dobré úrovni, především v soukromých zařízeních, může se ošetření velmi prodražit. Cestovní pojištění poskytne záruku v podobě krytí nákladů při lékařských ošetřeních v případě úrazu či nemoci, včetně hospitalizace. Pojištěním osobních věcí také pomůžete ochránit svůj majetek, osobní věci, doklady nebo hotovost. Srovnání nabídek cestovního pojištění pohodlně zajišťuje naše kalkulačka, ve které naleznete různé nabídky na trhu.

Cestovní pojištění do JAR

Kolik stojí a jak sjednat cestovní pojištění do JAR?

Díky naší online kalkulačce cestovního pojištění si snadno srovnáte dostupné nabídky pojištění na trhu a vyberete si to nejvhodnější pro vás. Stačí zadat údaje o vás, vaší cestě a počtu cestujících a vybrat rizika, která chcete připojistit. Srovnání cestovního pojištění tak nikdy nebylo snazší. Cena cestovního pojištění závisí na zadaných údajích, cílové destinaci, plánovaných aktivitách a preferovaných limitech plnění. Většinou se ale jedná o částky v řádech stokorun.

Cestovní pojištění sjednáte velmi snadno. Poté, co si v naší kalkulačce vyberete to, které je pro vás to pravé, stačí už jen stisknout tlačítko Koupit. Následně vyplníte krátký formulář a svoji objednávku můžete pohodlně zaplatit platební kartou nebo převodem.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Volání ze zahraničí

Kromě cestovního pojištění je roaming další věcí, na kterou byste neměli zapomenout. U svého mobilního operátora je nutné aktivovat si tzv. roaming čili povolit služby pro volání ze zahraničí. Každý mobilní operátor má své roamingové zóny, které se liší cenami a tarify, aktivování volání do Jihoafrické republiky však zvládnete pohodlně z domova.

Ať už využijete mobilní aplikaci, nebo zavoláte na infolinku operátora, aktivace je velmi jednoduchá. Záleží jen na vás, jaký balíček si vyberete, ať už to budou jednodenní služby, nebo neomezená data ze zahraničí. Aktuální dostupné nabídky tarifů si snadno srovnáte na Ušetřeno.cz.

Výběr z bankomatu v zahraničí

Dostupnost platebních terminálů není v Jihoafrické republice na takové úrovni, na jakou jsme zvyklí u nás. Platební kartou není možné platit například benzín a na trzích se svojí kartou také nepochodíte. Dobrou zprávou ale je, že bankomaty najdete téměř všude, především ve městech. Výběr z bankomatu v zahraniční je ale většinou českých bank zpoplatněn. Podmínky běžných účtů si každá banka nastavuje své vlastní, a tudíž se různí také výše poplatků. Některé banky ale umožňují výběr hotovosti po celém světě zdarma.

Pokud přemýšlíte, zda právě vaše banka umožňuje výběry z bankomatů zdarma, zavolejte nebo se zastavte na pobočce banky. Běžné účty si potom mezi sebou můžete srovnat na Ušetřeno.cz. I v případě, že máte výběr z bankomatu zdarma, nemusíte být automaticky poplatku ušetřeni. Poplatek si totiž může účtovat přímo provozovatel bankomatu a konkrétně v JAR jsou částky za výběr poměrně vysoké.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co si připravit před cestou?

Před odjezdem na letiště si rozhodně pořádně zkontrolujte doklady a víza. Platnost pasu musí přesahovat nejméně 90 dnů po konci zamýšlené cesty a musí obsahovat alespoň dvě volné stránky. Důležitá jsou taky očkování před cestou, například očkování proti žluté zimnici, tyfu a žloutenky typ A a B se doporučují nevynechat. Také se vyplatí přibalit si antimalarika a repelenty.

Cestovní tipy do JAR

A co byste při své návštěvě v JAR rozhodně měli vidět?

  • Kapské město - jedno z nejfotogeničtějších měst na světě, nad kterým se tyčí majestátní Stolová hora
  • Pohoří Langeberg a Outeniqua - slavná vinařská oblast mezi Kapským Městem a Garden Route
  • Kgalagadi Transfrontier Park - zde zažijete tu pravou Afriku bez davu turistů
  • Dračí hory - místy až ponuré hory, vhodné na kratší i delší treky
  • Střelkový mys - nejjižnější mys Afriky, najdete zde také nejstarší africký maják

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ