Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Japonska

Japonsko neboli Zemi vycházejícího Slunce rozhodně stojí za to navštívit. Získá si vás svými barvami, chutěmi a celou řadou zajímavých a nádherných míst, která stojí za navštívení. Užijete si tu jak krásnou přírodu, tak velkoměsta plná života a ruchu. Uvidíte, že atmosféru, kterou vám nabídne Japonsko, nikde jinde na světě nenajdete.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění do Japonska?

Před cestou do Japonska byste si měli nejen zabalit vše potřebné, ale také si sjednat správné cestovní pojištění, které vás na dovolené ochrání v případě různých rizik a nebudete se s ním muset bát nečekaných výdajů. Ty bývají nejčastěji spojené s náklady na léčbu v případě zranění či nemoci, které nás mohou snadno potkat i na cestách. Vzhledem k tomu, že zdravotní péče je v Japonsku poměrně nákladná, vyplatí se nastavit vyšší limity léčebných výloh.

Cestovní pojištění do Japonska

Kromě toho je tu také několik užitečných připojištění, která se vám mohou hodit. Například:

V případě, že se v Japonsku budete věnovat i náročnější turistice nebo jiným rizikovějším aktivitám, nezapomeňte tuhle náplň dovolené ve vašem cestovním pojištění také zohlednit.

Srovnání cestovního pojištění do Japonska

S aktuálním přehledem nabídek cestovního pojištění do Japonska vám pomůže online kalkulačka cestovního pojištění. Díky ní nebudete muset složitě obíhat pobočky pojišťoven - stačí se doma připojit k internetu a vše zvládnete během pár minut doslova z pohodlí vlastního gauče. 

Online kalkulačka vám po zadání pár základních údajů o vás a vaší cestě ukáže přehledně porovnané nabídky, a to včetně ceny pojistného. U pojistky, která se vám bude líbit nejvíce, si pak můžete nastavit míru zajištění (čím vyšší zajištění, tím vyšší pojistné limity) a také si přidávat připojištění.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Kolik stojí cestovní pojištění do Japonska?

Cena cestovního pojištění do Japonska je individuální. Určuje ji totiž délka dovolené, počet pojištěných osob, výše pojistných limitů a zvolená připojištění.

Přesnou sumu, přímo vám na míru, uvidíte v online kalkulačce hned potom, co do ní zadáte potřebné údaje.

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 10 000 000 100 000 000
Pojištění úrazu 300 000 300 000 500 000
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 5 000 000 10 000 000
Pojištění zavazadel NE 50 000 100 000
Rizikové sporty ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
CENA 1 026 Kč 1 488 Kč 2 145 Kč

Kalkulace je počítaná pro 8denní turistickou cestu dvou osob ve věku 29 a 27 let (netvoří jednu rodinu), které v rámci své dovolené plánují také provozování vysokohorské turistiky - z toho důvodu je zvoleno i připojištění rizikových sportů. Výpočet pojistného byl proveden 21. 4. 2023 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku. 

Jak si sjednat cestovní pojištění do Japonska?

Rychle a snadno přes výše zmíněnou kalkulačku cestovního pojištění. Jakmile si v ní vyberete ten nejvhodnější pojistný produkt přímo pro vás, stačí pojistku uzavřít.

Všechny důležité dokumenty vám budou doručeny do e-mailu. A kdy začíná platit samotná pojistka? Hned jak uhradíte pojistné. Pokud tedy pojištění sjednáváte těsně před odletem, zvolte nejlépe online platbu, a můžete vyrazit na letiště.

Pamatujte také na to, že nejlepší cestovní pojištění do Japonska není automaticky to nejlevnější, ale takové, které se o vás ve chvílích potřeby bezpečně postará.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Co si připravit před cestou do Japonska?

Pro vycestování do Japonska není třeba mít vízum. Stačit vám tedy bude pouze cestovní pas, který má o 2 měsíce delší platnost, než je délka pobytu. Celková délka vašeho pobytu v Japonsku pak nesmí přesáhnout 90 dní.  

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranka 119, policie 110, hasiči 119
 • Jazyky - japonština. Velké množství Japonců nemluví anglicky (především mimo velká města), komunikace tedy může být trochu problém. Je proto vhodné sjednat si cestovní pojištění s kvalitními asistenčními službami, které vám zajistí v případě nouze tlumočníka (např. ve chvílích, kdy budete potřebovat lékařské ošetření).
 • Očkování - není povinné, doporučuje se ovšem očkování proti žloutence typu B, dětské obrně, tetanu a japonské encefalitidě
 • Řízení - jezdí se vlevo, přednost má vždy chodec. Celkově se v Japonsku moc nedoporučuje půjčovat si vozidlo, a to kvůli husté a nepřehledné dopravě.
 • Chování a zvyklosti - než vyrazíte, seznamte se blíže s místními zvyklostmi a tím, co je případně považováno za nezdvořilé. Celkově je důležité chovat se uctivě, mluvit mírně a negestikulovat.
 • Kdy vyrazit - ideální dobou pro návštěvu Japonska je podzim, zima a jaro. Léta bývají poměrně horká s vlhkým a dusným počasím. Pokud vyrazíte v období od konce března do poloviny dubna, můžete se těšit na krásně rozkvetlé sakury. Před odjezdem si také zjistěte, kdy je v Japonsku tzv. Golden week. Jedná se o týdenní japonský svátek s pohyblivým datem, kdy jsou ceny ubytování poměrně vysoké a všude vás čekají davy lidí.
 • Cestování po Japonsku - díky shinkansenům se dostanete bez problému do všech větších měst. Pro pohodlné cestování si pořiďte JR Rail Pass, který vám umožní neomezené cestování na japonských železničních linkách JR.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy do Japonska

V Japonsku dost možná nebudete vědět, co dřív. Pokud do této země cestujete na kratší dovolenou, raději si předem sestavte itinerář, který vám umožní si čas pečlivěji rozplánovat. Kromě známých turistických míst se vydejte i na typicky ,,japonská místa", která vám rádi doporučí místní obyvatelé, přičemž někteří z nich nabízí i průvodcovské služby, které se vyplatí využít.

Tipy, co vidět v Japonsku

 • Fudži - sopka vysoká 3 776 m. n. n, která je jedním z nejposvátnějších symbolů Japonska. Výstup na ni zvládnete za jeden až dva dny, a to i v případě, že nejste zdatní sportovci.
 • Takayama - zde se můžete vydat na treking v pohoří Hida Mountains (čekat vás budou krásné výhledy na jezera a vodopády), nebo navštívit venkovní muzeum Hida Folk Village, kde uvidíte, jak vypadal tradiční japonský život na vesnici 
 • Nikkó - oáza klidu, kde na vás čeká velké množství buddhistických a šintoistických chrámů. Navštívit u tohoto města můžete i jedny z nejkrásnějších japonských vodopádů.
 • Nara - město, ve kterém se nachází svatyně luceren, 16 metrů vysoká socha buddhy, a vidět zde můžete i jelínky šika
 • Kobe - město, kde ochutnáte jedny z nejlepších steaků na světě
 • Okinawa - krásné pláže, útesy a průzračná voda. Prostě místo jako stvořené k relaxu.
 • Kjóto - tady stojí za vidění zábavní čtvrť Gion, hrad Nidžó, zenový chrám Nanzendži nebo svatyně Udžigami, která je spolu s buddhistickým chrámem Bjódóin na seznamu UNESCO. Kjóto je celkově krásnou ukázkou starého a tradičního Japonska.
 • Osaka - zde je možné vidět známý stejnojmenný hrad, navštívit Universal Studios Japan, velké akvárium, zábavní park a spoustu dalšího. Kromě toho se pyšní titulem gurmánské velmoci s bohatým nočním životem.
 • Tokio - hlavní město Japonska nesmí na našem seznamu chybět. Jedná se doslova o pulzující metropoli, ve které, včetně přilehlých prefektur, žije 35 milionů obyvatel. Co navštívit? Nejvyšší věže světa Skytree, Disneyland nebo císařský palác.
 • Kamakura - ideální pro jednodenní výlet z Tokia. Jedná se o chrámové přímořské město, které vás přenese do éry samurajů.
 • Nagano - tohle místo má asi každý Čech spojené s naším olympijským zlatem z roku 1998. Kromě toho se zde nachází park Jigokudani, ve kterém můžete vidět rodinky japonských makaků červenolících.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY