Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Vlakem do Bulharska

Publikováno: 02.06.2023

Přemýšlíte, kam a jak vyrazit na letní dovolenou? Zkuste to vlakem k moři do Bulharska! Cesta to bude sice delší, ale o to dobrodružnější. A na jejím konci si užijete nádherné pláže, skvělou gastronomii a spoustu skvělých míst, která Bulharsko nabízí.

Vlakem do Bulharska

Kudy vede cesta vlakem do Bulharska?

Do Bulharska se podle svého cíle můžete dostat po některé z těchto tras. Záleží tedy na tom, jestli si chcete užívat slunné bulharské pobřeží, nebo objevovat kouzlo Sofie.

  • PRAHA (Brno) - Vídeň - Budapešť - Brasov - Bukurešť - Veliko - BURGAS
  • PRAHA (Brno) - Vídeň - Budapešť - Brasov - Bukurešť - Ruse - Šumen - VARNA
  • PRAHA (Brno) - Bratislava - Budapešť - Temešvár - Bukurešť - Ruse - Pleven - SOFIE
  • PRAHA (Brno) - Vídeň - Budapešť - Arad - Brasov - Bukurešť - SOFIE

Počítejte s tím, že na každé z tras vás bude čekat několik přestupů. Proto si raději předem zjistěte, kolik na ně budete mít času a kam přesně je třeba se přemístit.

Vzhledem k tomu, že v rámci cesty budete přestupovat hned v několika krásných městech (Bratislava, Vídeň, Bukurešť), možná stojí za to v nich zůstat i přes noc a cestu vlakem si rozložit a ještě víc užít.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kolik stojí cesta vlakem do Bulharska?

Aktuálně z České republiky nejede do Bulharska žádný přímý vlak, jak tomu bylo v minulosti. Proto je třeba cenu vlakem do Bulharska nakombinovat spojením hned několika různých dopravců a lístky koupit pro každý úsek zvlášť. Přesnou výši ceny pak ovlivňuje také typ vlaku, třída, hodina i den spoje.

Dá se říct, že přibližně se cesta vlakem do Bulharska se zpáteční jízdenkou pohybuje okolo 5 000 korun, je třeba počítat také s příplatkem za lůžko/lehátko (v nočním vlaku), který se pohybuje od 600 do 800 korun.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nejlevnější cesta do Bulharska

Pro získání nejlevnějších lístků pro cestu vlakem do Bulharska se podívejte na nabídku jednotlivých dopravců, se kterými budete cestovat. Podle zvolené trasy se bude jednat o České dráhy, Železničnou spoločnosť Slovensko, CFR Calatori, Bulgarian State Railways.

Cestovní pojištění do Bulharska

Nezapomeňte si při vycestování za hranice sjednat odpovídající cestovní pojištění, které se o vás v případě potřeby postará. Díky naší online kalkulačce cestovního pojištění si můžete srovnat nabídky pojišťoven a sjednat si takové pojištění, které bude nejlépe odpovídat vašim potřebám. Vše jednoduše, online a během pár minut.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

Jak dlouho trvá cesta vlakem do Bulharska?

Cesta vlakem do Bulharska trvá více než den, proto je nutné počítat také s cestováním přes noc. Doba trvání cesty se také odvíjí od zvolené trasy, spojů a případných výluk. 

Orientační doba trvání cesty vlakem do Bulharska:

Trasa Doba trvání
Praha-Burgas cca 1 den a 23 hodin, většina spojů trvá kolem 35 hodin
Praha-Varna cca 1 den a 20 hodin, většina spojů trvá kolem 35 hodin
Praha-Sofie cca 1 den a 20 hodin, většina spojů trvá kolem 35 hodin

Zdroj: Google Maps a Idos.cz; ke dni 31. 5. 2023.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ