Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Vánoce pod palmami

Publikováno: 22.12.2019

Podle statistik stále většina Čechů dává přednost tradičním Vánocům strávených doma s rodinou. Ovšem v posledních letech roste i obliba prožít svátky netradičně a Vánoce oslavit třeba na pláži. Pokud tedy i vás láká představa exotických Vánoc u moře, pojďte se s námi podívat na tipy, kde takovou dovolenou strávit.

Cestování Srí Lanka

Tradičně netradiční Vánoce

Brrr, venku se ochladilo, za okny je šedivo, tma a na Ladovské Vánoce to zřejmě ani letos nevypadá. Stále častěji si tedy pohráváte s myšlenkou, že byste se v průběhu vánočních svátků jeli zahřát někam do tepla. Na druhou stranu se vám nechce letět přes půl světa a vzdát se vánočních tradic a hodnot úplně. Pak by pro vás skvělou alternativou mohly být Kanárské ostrovy. Ostrovy patřící ke Španělsku, vzdálené cca 5 h letu z Prahy, jsou tradiční katolickou zemí, vánoční svátky zde tedy slaví stejně jako my v Evropě. Dovolenou zde můžete strávit na jednom ze sedmi hlavních ostrovů, v zimě se nejčastěji létá na Gran Canaria a Tenerife. A v případě, že budete chtít načerpat vánoční atmosféru, můžete navštívit třeba Jesličky z písku na pláži Las Canteras na ostrově Gran Canaria, navštívit typické vánoční trhy nebo si užít vánoční koncert v Santa Cruz de Tenerife.

Cestovní pojištění online

Náš tip

Pokud si troufáte na individuální turistiku, poohlédněte se po letenkách i z některých letišť našich sousedů - např. Vídeň, Berlín či Mnichov. Často vyjdou výrazně levněji. Bohužel termíny přes Vánoce jsou velmi oblíbené a to se v cenách letenek i ubytování promítne.

Důležité informace

Kanárské ostrovy Informace

Průměrné teploty

Vzduch 22 °C
Voda 21 °C

Vstupní formality

Občanský průkaz

Povinná a doporučovaná očkování

Žádná

Putování za vánočním kaprem

...dobře, našeho třeboňského kapra zde asi nepotkáte, ale rybičky všech možných barev, tvarů a velikostí určitě ano. Egypt, nejlépe oblast Marsa Alam, je ideálním místem pro potápění, a pokud vám nevadí chladnější voda, můžete si užít Vánoce pod mořem. V prosinci jsou v Egyptě příjemné teploty a tak vánoční dovolenou můžete využít i k poznávání úchvatných staveb starověkých civilizací. Jelikož je Egypt z většiny zemí, kde převládá náboženství Islám, klasické Vánoce tak, jak je známe my, zde neslaví. Nicméně hotelové komplexy bývají na evropské Vánoce většinou hezky připraveny a tak si zde můžete užít slavnostní štědrovečerní večeři i ozdobený stromek.

Náš tip

Egypt je stále jednou z finančně nejdostupnějších dovolených u moře, kam se dá v podstatě letět celoročně. V tomto případě můžete zájezd koupit kompletně od cestovní kanceláře, cenově to vyjde často výhodně a navíc máte postaráno o ubytování, all inclusive stravu a bezpečnost.

Důležité informace

Egypt Informace

Průměrné teploty

Vzduch 23 °C
Voda 24 °C

Vstupní formality

Pas a Vízum*

Povinná a doporučovaná očkování

Žádná**

Poznámka:
* Platný pas s dobou platnosti nejméně šest měsíců ode dne podání žádosti o vízum. Vízum - v případě zájezdu s CK je udělováno za poplatek (25 $ na 30 dní) přímo na letišti v Egyptě, v případě individuální cesty dostupné na velvyslanectví v Praze. Nově se dá vízum zajistit už i online.
** Povinná nejsou žádná očkování, nicméně pokud budete mít očkování na žloutenku typu A i B, která patří mezi základní cestovatelské očkování, nic tím nezkazíte.

Vánoce v ráji

Pokud máte v plánu strávit letošní Vánoce na pláži, co takhle zavítat rovnou do ,,perly Karibiku", Dominikánské republiky? Najdete zde vše, nejen nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysové moře, ale také nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Prosinec je navíc vzhledem k počasí na návštěvu této země ideální dobou. A i Vánoce si tu náležitě užijete. Pro Dominikánce je to jednou z nevětších událostí a svátků v roce, takže vás zde čekají bujaré oslavy, koledy ve stylu merenge, všudypřítomná výzdoba včetně vánočních stromečků a na štědrovečerní tabuli dokonce nebude chybět ani bramborový salát, který společně s naloženou vepřovou pečení tvoří tradiční vánoční jídlo.

Náš tip

Zájezdy od českých cestovních kanceláří do exotických končin vychází často poměrně draho. Pokud se tedy přímo necítíte na individuální cestu, ale nechcete za dovolenou utratit majlant, poohlédněte se po zájezdech od německých cestovek. Velmi často to zde vychází výrazně finančně výhodněji.

Důležité informace

Dominikánská republika Informace

Průměrné teploty

Vzduch 29 °C
Voda 26 °C

Vstupní formality

Pas*

Povinná a doporučovaná očkování

Žádná**

Poznámka:
* Platný pas s dobou platnosti nejméně šest měsíců od návratu. Už není ani nutné kupovat turistickou kartu, tento poplatek ve výši 10 $ bude zahrnut v ceně letenky.
** Povinná nejsou žádná očkování, nicméně doporučují se očkování na žloutenku typu A a B a břišní tyfus. Nezapomeňte na pravidelné používání repelentů, vyskytuje se zde horečka dengue přenášená komáry.

A v případě, že přemýšlíte spíše o vánoční dovolené v  Asii, kam vyrazit se můžete inspirovat v našem článku zde. Ovšem velké vánoční oslavy zde nečekejte, v těchto zemích většinou vánoce nijak zvlášť neslaví.

Být připraven se vyplatí

Ať už tedy tedy plánuejte prožít Vánoční svátky kdekoliv, jakmile se vypravíte za hranice naší republiky, myslete na sjednání kvalitního cestovního pojištění. A při cestách za hranice Evropy to platí dvojnásob. Ušetříte si tak spoustu starostí i financí v případě, že by vás při vaší dovolené potkaly nějaké nečekané komplikace v podobě nemoci či úrazu.

Spočítat cestovní pojištění

Autor: Andy