Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Prosincové cestování za teplem: 3 destinace, kde se ohřát

Publikováno: 18.12.2020

Počasí v České republice teď za nic nestojí. Je chladno, často prší, ráno vyrážíme do mlhy. Den se stále zkracuje, v pět hodin odpoledne není venku vidět na krok. Přestává vás to bavit? Vyrazte v prosinci na dovolenou za teplem! Odpočiňte si od hektických předvánočních příprav nebo si prodlužte vánoční prázdniny. Máme pro vás 3 tipy, kam se proletět. Při cestování nezapomínejte na cestovní pojištění, které si můžete sjednat online.

Cestování Srí Lanka

Dominikánská republika

I v době koronavirové můžete do této krásné země můžete vycestovat bez omezení. Jen je potřeba počítat s kontrolním měřením teploty na letištích a namátkovými rychlotesty na COVID-19.

A co na vás čeká v Dominikánské republice? Bílé písčité pláže, průzračné moře jako stvořené pro šnorchlování a potápění a spoustu dalších sportovních aktivit. Zcela jistě vás osloví i exotická kuchyně, vysoká úroveň místních resortů a moderních letovisek i vstřícný personál.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Určitě doporučujeme poznat hlavní město Dominikánské republiky Santo Domingo, které je součástí světového kulturního vlastnictví UNESCO, národní park Los Haitises, ostrůvky Catalina a Saona nebo některou z mořských rezervací.

Po návratu zpět do České republiky pak musíte podstoupit test na COVID-19 nebo nastoupit do povinné karantény.

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou skvělou volbou jak v létě, tak v zimě. Příjemné klima tady na vás čeká po celý rok. Chybu určitě neuděláte, když se vydáte na Lanzarote, Gran Canarii nebo na Tenerife. Najdete zde velké množství ubytovacích zařízení, které nabízí skvělou kuchyni včetně té z pevninského Španělska. Pochutnat si tak můžete na gazpachu i paelle.

Pro vstup na Kanárské ostrovy budete potřebovat negativní test na koronavirus, který nebude starší než 72 hodin. Po návratu zpět České republiky nemusíte předkládat test, ani nastoupit do karantény.

Hit poslední doby: Maledivy

Pokud toužíte po skutečně exotickém odpočinku, vydejte se na Maledivy. Ty jsou známé svým bohatým podmořským životem, který každého naprosto uchvátí. Těšit se můžete na pozorování ryb, rejnoků, chobotnic, želv i murén. Najdete zde širokou nabídku vodních sportů – katamarány, windsurfing, vodní skútry, potápění i rybářské výlety. A v příjemných hotelových komplexech na vás čekají i relaxační a odpočinkové zóny, stejně jako skvěle vybavená wellness centra.

Pro vstup na Kanárské ostrovy budete potřebovat negativní test na koronavirus, který nebude starší než 72 hodin. Po návratu zpět České republiky musíte podstoupit test na koronavirus nebo nastoupit do povinné karantény.

Autor: Bára