222 100 200 Zavoláme vám zpět

Prosincové cestování za teplem: 3 destinace, kde se ohřát

Publikováno: 22.11.2019

Počasí v České republice teď za nic nestojí. Je chladno, často prší, ráno vyrážíme do mlhy. Den se stále zkracuje, v pět hodin odpoledne není venku vidět na krok. Přestává vás to bavit? Vyrazte v prosinci na dovolenou za teplem! Odpočiňte si od hektických předvánočních příprav nebo si prodlužte vánoční prázdniny. Máme pro vás 3 tipy, kam se proletět.

 Cestování Srí Lanka

Thajsko: Moderní velkoměsta, mešity i krásná příroda

Thajsko je častým cílem turistů i digitálních nomádů. Nabízí dokonalou kombinaci moderního světa velkoměst a nádechu minulosti v podobě mešit a budhistických chrámů. Naproti tomu stojí nádherná příroda, čajové plantáže a čisté bílé pláže. Obyvatelé Thajska jsou velmi přátelští a přívětiví. A zdejší kuchyně? Ta opravdu stojí za to!

Prosinec je pro dovolenou v Thajsku jako stvořený. Teploty se drží kolem třiceti stupňů a je velmi slunečno. Opalovačky a koupání v moři vám budou všichni závidět.

Země čajů aneb Srí Lanka

Srí Lanka je vyhlášena především mezi milovníky čajů. Na své si zde ale přijdou i ostatní. Nachází se zde několik národních parků, kde je možné spatřit rozmanité druhy ptáků, slony, a dokonce i krokodýly. Srí Lanka vás nadchne také velkolepými vodopády a historickými městy. Relax na čistých pláží u křišťálového moře si zamilujete. Aktivnější cestovatelé mohou vyzkoušet surf.

Hit poslední doby: Bali

Bali je ostrov v Indonésii a posledních několik let je mezi cestovateli stále populárnější. Zdejší nádherná příroda okouzlí především rýžovými poli. Najdete zde spoustu hinduistických chrámů. A koupání? To si rozhodně užijete! Bali je pro své vysoké teploty vhodné pro ty největší teplomily.

Topouškův tip:

Před cestou do Asie si vyřiďte cestovní pojištění a informujte se u svého praktického lékaře o doporučeném očkování, abyste si z dovolené nepřivezli suvenýr v podobě některé nepříjemné nemoci.

Spočítat cestovní pojištění

Autor: Kája