222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak připravit auto na jaro

Publikováno: 26.03.2019

Zima je bezpochyby pro vašeho plechového mazlíčka nejnáročnějším obdobím. Zimní plískanice, velké mrazy a sůl na silnicích dávají vozidlu skutečně zabrat. A tak je přicházející jaro ideálním obdobím, kdy mu věnovat tu nejlepší péči a řádně jej připravit na nadcházející motoristickou sezónu. Nevíte kde začít? Ty nejdůležitější body ,,jarního detoxu" vašeho vozidla jsme pro vás dali dohromady v tomto článku.

Připravte své auto na jaro

1. Pryč se zimním kabátem

Zima je pro exteriér vašeho vozu opravdu náročným obdobím. Dopřejte mu tedy v první řadě pořádnou očistu a to nejen na karoserii, ale i u podvozku. Zaschlá sůl, bláto a štěrk, to vše musí pryč. Doporučujeme využít i různé možnosti nabízené autokosmetiky, která zajistí nejen to, že vaše vozidlo bude vypadat jako nové, ale také jeho lak ochrání. Pozornost věnujte i čištění a úklidu interiéru. Odnášet si na oblečení i v létě pozůstatky vánočního stromečku a drobky z cukroví přeci jen není ideální.

2. Svěží jarní vzduch

V rámci pravidelného servisu si nechte zkontrolovat i klimatizaci, kde případně rovnou zajistí i výměnu chladiva. Tuto proceduru by měla klimatizace podstupovat minimálně každé dva roky. Zbavíte se tak bakterií a plísní, které se tam mohou tvořit, pokud k pravidelnému čištění nedochází. Existují i desinfekční spreje, které jsou volně v prodeji, nejedná se však o náhradu vyčištění klimatizace odborníkem.

3. Čistý výhled

Stěrače jsou v zimě bezesporu jednou z nejvíce namáhaných součástí vašeho vozidla. Proto je na jaře řádně zkontrolujte, ideálně vyměňte alespoň gumičky, ať máte jistotu, že váš výhled z vozidla nebude ani za horšího počasí nic komplikovat.

4. Kontrola brzd

I brzdy se po zimě, kdy dostávaly náležitě zabrat, hlásí k pravidelné kontrole. Pozornost je třeba věnovat stavu destiček a kotoučů. Nečistoty, které se na kotouče mohly nachytat, snižují nejen jejich účinnost, ale i životnost.

5. Letní obutí

Přezutí na letní pneumatiky je možné dle zákona od 1. dubna. A i když k tomu počasí může vybízet dříve, je to zbytečné. Přezutí se dle odborníků doporučuje až tehdy, kdy teploty dlouhodobě stoupají nad 7 stupňů Celsia, začátek dubna je tedy ideálním obdobím pro změnu obutí vašeho vozidla.

A proč že je tak důležité přezouvat pneumatiky dle období?

Více se dozvíte v tomto videu!

Topouškův tip:

V rámci jarního úklidu zkuste zalovit hlouběji i doma v šuplíku a zkontrolovat nastavení vaší smlouvy k pojištění vozidla. Neblíží se výročí vaší smlouvy? Pokud ano, zkuste si třeba v rámci online kalkulace pojištění spočítat, zda pro vás není na trhu výhodnější nabídka a případně zvážit změnu pojišťovny.

Nevíte si rady? Neváhejte se na nás obrátit, rádi vám s kalkulací pojištění vašeho vozidla poradíme a pomůžeme.

 

Autor: Top-Pojištění.cz