Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění vozidla do zahraničí

V létě vás čeká první dovolená u moře i s dětmi, vyrážíte po vlastní ose k chorvatskému Jadranu a tak přemýšlíte, jaké si zajistit pojištění vozidla do zahraničí. Začínáte mít pocit, že čím víc se tím zabýváte, tím více se v tom ztrácíte. A tak tedy právě pro vás jsme sepsali tento článek, který by vám mohl při výběru vhodného pojištění pomoci.

Jak cestovat na dovolenou

Cestovní pojištění

V první řadě je nutné si sjednat kvalitní cestovní pojištění pro vás a vaši rodinu. Součástí cestovního pojištění je vždy pojištění léčebných výloh a asistenční služby, dále pak můžete vybírat z mnoha dalších připojištění jako je pojištění úrazu, zavazadel, odpovědnosti či storna cesty. To, že pojištění léčebných výloh vám kryje výdaje na ošetření, hospitalizaci, léky či repatriaci zpět do ČR, je celkem jasné.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Co ale zahrnují asistenční služby? Často dochází k mylnému dojmu, že asistenční služby se vztahují právě na vaše vozidlo. Bohužel tomu tak není. Standardní asistence u cestovního pojištění zahrnuje pomoc asistenční služby nonstop a to například při hledání vhodného zdravotnického zařízení, koordinace v případě nutného převozu do jiné nemocnice nebo zpět do ČR, služby tlumočníka, právní poradenství apod. Na vaše vozidlo se ale tento druh asistence nevztahuje.

Stejně často také dochází k nejasnostem v případě připojištění odpovědnosti. Jedná se o úhradu škod způsobených na zdraví či majetku třetích osob. Bohužel ale, škody způsobené motorovým vozidlem nebo na motorovém vozidle, jsou ve výlukách z tohoto pojištění. Spoléhat tedy na klasické cestovní pojištění není vhodné, pojištění vozidla do zahraničí je třeba řešit jinak.

Povinné ručení

Nejprve je dobré si ujasnit, že škody způsobené vaším vozidlem vůči třetím osobám jsou hrazeny z povinného ručení, které musíte mít dle zákona pro své vozidlo sjednané. Povinné ručení vám standardně platí po celém geografickém území Evropy, detailní rozpis konkrétních států naleznete vyznačené na zelené kartě, případně definované v pojistných podmínkách náležících k vaší pojistné smlouvě. Co ale asistenční služby pro případ nehody či poruchy? Jak vyřešit pojištění vozidla do zahraničí pro tyto případy?

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Pojištění vozidla do zahraničí

Možností, jak vyřešit pojištění vozidla do zahraničí, je více. V rámci produktů cestovního pojištění nabízejí některé pojišťovny možnost sjednat si jako připojištění právě asistenční služby i pro vaše vozidlo. Toto připojištění, často označováno jako technická asistence, vám v případě poruchy či nehody zajistí příjezd technika a odtah vozidla do servisu, případnou opravu, ubytování a někdy i náhradní dopravu. Opravdu záleží na konkrétním produktu a jeho obsahu.

Je potřeba cestovní pojištění pro auto?

Ne vždy je ale nutné si toto připojištění sjednávat. Stačí se podívat, co všechno obsahuje vaše povinné ručení nebo havarijní pojištění a případně nastavení pojištění vašeho vozidla pro cestu do zahraničí upravit. Asistenční služby jsou už u většiny pojišťoven automatickou součástí pojištění vozidel, záleží však, v jakém rozsahu. Většinou se jedná o základní asistenční služby s omezenými limity krytí pro ČR a zahraničí.

Dále pak máte možnost si sjednat nadstandardní asistenční služby jako připojištění. Limity jsou zde podstatně vyšší a pojištění pak využijete nejen jako pojištění vozidla do zahraničí, ale také při cestách v rámci České republiky. Pojistné se pohybuje od 200 Kč do cca 700 Kč ročně. Na trhu také existují samostatné produkty krátkodobé asistence, kde si asistenční služby sjednáte pouze na omezenou dobu v termínu vaší dovolené.

Sjednání pojištění do zahraničí

Jak již bylo zmíněno výše, na dovolenou si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Cestovní pojištění online vyřídíte snadno a rychle na webu Top-Pojištění.cz. Stačí si otevřít kalkulaci cestovního pojištění, zadat základní parametry o cestě, pojištěných osobách, vybrat vhodná připojištění a okamžitě máte k dispozici přehledné porovnání až 11 pojišťoven.

Dále pak nezapomeňte zkontrolovat nastavení vaší smlouvy povinného ručení. Pokud si rozsahem asistenčních služeb nejste jisti, určitě kontaktujte svou pojišťovnu pro zjištění těchto informací. V případě, že hledáte nové povinné ručení a požadujete, aby jeho součástí byly asistenční služby v plném rozsahu, abyste nemuseli v zahraničí žádné problémy řešit, tak i s tímto vám dokážeme pomoci. Stačí nás kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo na online chatu a naši specialisté na pojištění vozidel vám vytvoří nabídku povinného ručení v odpovídajícím rozsahu tak, abyste nebyli nuceni vyřizovat speciální pojištění vozidla do zahraničí. Pokud si přejete asistenční služby do vaší smlouvy jen přidat, kontaktuje přímo vaši pojišťovnu, kde vám předají konkrétní informace o zanesení daného připojištění do smlouvy.

Jestliže se rozhodnete si povinné ručení s asistencí rovnou uzavřít, online vše vyřídíte během chviličky. V případě, že chcete nabídky s někým konzultovat, je vám k dispozici klientské centrum, kde vám se vším pomohou.