Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Změny a inovace v pojistných produktech

Publikováno: 16.01.2022

Za poslední roky, ale i nejbližší měsíce roku 2022 dochází u českých pojišťoven k novinkám a změnám v pojistných produktech. Ať už jde o větší důraz na online sjednávání smluv nebo výhodné bonusy podle toho, jak svůj vůz využíváte. Se vším vás přehledně seznámíme v našem novém článku.

Změny a inovace v pojistných produktech

Slevy na pojistném podle kilometrů

Pojišťovací společnosti v České republice stále častěji nabízejí slevy na pojistné smlouvě podle počtu ujetých kilometrů. Zpravidla se to týká řidičů, kteří nevyužívají svůj vůz na každodenní cestování do práce nebo na velkou vzdálenost. Stačí si tedy spočítat, kolik kilometrů ročně ujedete a zkuste slevu uplatnit. U některých pojišťoven tak lze ušetřit až 40 % za rok.

Změna u spoluúčasti

Jestliže máte sjednáno havarijní pojištění, bude vás jistě zajímat, jaké jsou nově možnosti u spoluúčasti na škodě. Jde o částku, kterou zaplatíte z vlastních finančních prostředků, ovšem dosud se sjednávala pouze v procentech. A tak se mohlo stát, že i pouhých 5 nebo 10 % spoluúčasti v konečných škodách nemuselo být zrovna málo peněz.

Pojišťovny tak přišly s inovací, kdy si můžete spoluúčast sjednat na fixní částku. Pokud si tedy zvolíte 10 000 Kč, nikdy nezaplatíte víc, i kdyby se škoda vyšplhala na milion.

SPOČÍTAT POVINNÉ RUČENÍ

TIP

Některé společnosti nabízí dokonce fixaci ceny havarijního pojištění na tři roky.

Zvyšování limitů

Podobně jako u pojištění majetku, tak i v případě pojištění aut přichází i zvyšování limitů pojistného plnění a to až na 300 milionů korun. Ač jde o vliv inflace, tento krok může být velmi vítaný.

Pokud si nejste jisti, jaké novinky vaše pojišťovna letos nabízí, nebo na jaké se v blízké době chystá, není nic jednoduššího, než je kontaktovat nebo také využít naše vlastní školené odborníky v oblasti pojištění. Vše lze udělat bez cesty na pobočku, tedy pomocí mobilu, počítače nebo tabletu. Online si dokonce vyberete ze srovnání produktů a klidně sjednáte novou smlouvu na povinné ručení. Právě elektronizace pojišťovnictví je jedním z největších trendů, který se na trhu v posledních letech objevil a nyní možnost získat smlouvu online nabízí každá pojišťovna v ČR.

SPOČÍTAT HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ