Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Seriál dovolená v pohodě – 6. část: Hlavně se v pořádku vraťte

Publikováno: 01.08.2018

Tak to je přesně ta věta, kterou Vám říkají příbuzní a nejbližší, abyste se vrátili v pořádku. Dnes podíváme na to, jak si dovolenou užít, ale zároveň se budeme moci vyvarovat zbytečných nebezpečí na cestách po celém světě.

Návrat zpět

Letní měsíce a měsíce hlavních letních prázdnin jsou typické nehodami na cestách. Nedostatečná pozornost při řízení a nedodržení bezpečné vzdálenosti. To jsou nejčastější příčiny dopravních nehod v červenci a srpnu. Svůj podíl na tom neslo i teplé počasí a rychlejší únava řidičů.

Klimatické podmínky výrazně ovlivňují bezpečnost provozu. Obecně jsou prázdniny jsou spojené s cestováním. Nároky na všechny řidiče v dopravním provozu jsou vyšší, krátkodobě dochází i k větší intenzitě na významných silničních tazích v turisticky významných oblastech, kudy řada lidí autem cestuje. To všechno spolu nese zvýšené riziko. K tomu přistupuje i jakási letní euforie, kdy řidiči jsou méně soustředění, a bohužel je letní období spojeno i s vyšším požíváním alkoholu.

Léto není ale jen o cestách a napětí a horku za volantem. Připomeneme si nedávné i dřívější nehody, které byste běžně nečekali, přesto je dobré na ně myslet a na cesty se vybavit nejen na kýžené aktivity, které máte v plánu, ale i pojištění, informacemi a řadou dalšího.

Nevíte, kam se zatím vydat?

V jedné minutě kolem světa z pohodlí vašeho křesla

Příklady nehod na dovolených, které nikdo nikdy nečeká

Právě proto je dobré být připraven a pojištěn dle očekávaných aktivit na místě dovolené

  • Počet dopravních nehod v ČR v létě 2015, kdo by si tipnul? Přes 16.000 a k tomu vysoké číslo obětí nehod, rovných 150.
  • Českého turistu v Egyptě zabil v srpnu 2018 žralok. Neštěstí se stalo poblíž letoviska Marsá Alam u Rudého moře, kde muž s rodinou trávil dovolenou. Případ vyšetřuje egyptská policie. Muž byl napaden téměř hned po skoku do vody. Odborníci varují, potápět se kolem poledne a poledni do cca 14 hodin je obzvlášť rizikové z důvodu pozice slunce dochází k odleskům, které na vás ve vodě obzvlášť negativně upozorní. Za posledních deset let zaútočili žraloci v Egyptě patnáctkrát. Ve vybraných oblastech jsou místa, kde se smí potápět jen s vybavením, nikoliv šnorchlovat, protože to údajně žraloky nějak přitahuje.
  • Na podobném místě jsou opakovaně hlášeny útoky mnohem menších ryb, které k oblasti korálových útesů patří, stačí se například nechtěně některých druhů dotknout a může být "odměněni" zuby nebo jinými ostrými částmi živočichů, kteří jsou zde doma. Nejlepší je vždy v místě se poradit s odborníky, potápěči nebo pobřežní hlídkou, jistě se ke správným informacím lze dostat a rizika alespoň eliminovat.
  • V Itálii havaroval v roce 2017 autobus plný českých turistů. Řidič nehodu nepřežil. Nehoda se stala v severní Itálii havaroval v noci s přibližně 30 českými turisty. Autobus v zatáčce náhle vyjel ze silnice a skončil v travnatém poli. Řidič byl na místě mrtev. V tomto případě autobusu selhaly brzdy.
  • Je tedy zřejmé, že mít záruky, že se nic nestane nelze mít nikdy, ale pojištěni byste měli být vždy.

A ještě jedná skvělá a rychlá cesta kolem světa, jen pro Vás

Rada na závěr, bez dobrého pojištění "ani na krok"

  • Přejeme vám krásnou dovolenou s Top-Pojištění.cz, jsme přední online srovnávač cestovního pojištění (a pojištění motorových vozidel a domácností).
  • S námi se pojistíte během chvilky online na www.top-pojisteni.czvše uhradíte snadno kartou a to celé klidně před nástupem do letadla, vše vám pošleme na zadaný e-mail.

Mohlo by Vás zajímat - další části našeho seriálu článků na téma "Dovolená v pohodě"

1. část: Dovolená není práce, užijte si jí

2. část: Jak si vybrat vysněnou dovolenou?

3. část: Jak se sbalit na dovolenou?

4. část: Nejlepší tipy pro řidiče na letní cesty

5. část: „Po vlastní ose“ nebo s „cestovkou“?

 

Autor: tým marketingu Top-Pojištění.cz