Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Parkuj v klidu – parkuj v Praze

Publikováno: 03.11.2022

V Praze už nějakou dobu existuje systém modrých zón a zahrnují už téměř většinu oblastí hlavního města. Bez poplatku tak v Praze není možné zaparkovat ani v širším centru. Modré parkovací zóny mohou být zejména pro návštěvníky matoucí. Naštěstí se v nich můžete jednoduše vyznat díky webu Parkuj v klidu a jednotlivým aplikacím. 

Povinné ručení Praha

Parkovací zóny Praha

Parkovací zóny jsou v Praze rozděleny do několika kategorií. Primárně jsou určeny pro rezidenty a vlastníky nemovitostí. Ne všechny zóny jsou ale modré, jak je notoricky většinou známe.

Dělení zón:

  • Modrá zóna pro rezidenty
  • Fialová zóna pro smíšené parkování
  • Oranžová zóna pro návštěvníky
  • Alternativní zóny komerčního stání, park and ride a carsharingu

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Parkuj v klidu aplikace

Aby se řidiči v jednotlivých zónách lépe vyznali a dokázali bez zbytečných stresů zaparkovat tam, kde potřebují, byl vyvinut nejen web Parkuj v klidu, ale k dispozici jsou i aplikace, přes které je možné parkovací místo vyhledat a zaplatit, aniž byste museli hledat automat.

Mobilní aplikace – Citymove

Jednou ze základní aplikací je Citymove, kde lze nejen platit za krátkodobé parkování, ale také za jízdenky městskou hromadnou dopravou. Pomocí aplikace můžete stejně tak sdílet elektrické skútry, osobní vozidla nebo vyhledávat nabíjecí stanice. V případě, že na parkovacím místě stojíte déle, než jste původně plánovali, jednoduše dobu parkování prodloužíte.

Součástí je kontrola spojů hromadné dopravy na základě GPS lokalizace. Vypočítat si lze i různé varianty tras domů nebo pro cestu do práce.

Mobilní apliakce – Moje Praha

Tato aplikace toho umí mnohem víc, než jen platit parkování a vyhledávat P+R (park and ride) parkoviště. Díky ní se také dozvíte aktuální informace z veřejného prostoru (například z dopravních kamer, vyhledávání v mapě a využití navigace). Součástí jsou i důležitá telefonní čísla, seznam sídel městské policie, aktuální počasí a mnohem více. Aplikace je tedy vhodná jak pro návštěvníky Prahy, tak pro její obyvatele.

Mobilní apliakce – MPLA

Jednoduchá aplikace pro rychlé placení parkovacího stání bez zbytečného hledání hotovosti a parkovacích automatů. Umožňuje různé platební metody, včetně Click to pay pomocí MasterCard.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Velké město potřebuje kvalitní pojištění

Bydlíte v Praze a využíváte osobní vůz každý den? Pak si sjednejte takové pojištění auta, které vás dobře ochrání v případě pojistné události. Ve velkých městech je totiž riziko nehody mnohem vyšší, než kdekoliv jinde a pro Prahu to platí dvojnásob. Také proto je pojištění v Praze nejdražší v celé České republice.

Díky Top-Pojištění ale i tak najdete velmi výhodné nabídky, abyste neplatili zbytečně moc. Využijte naše rady, nebo přímo kalkulačku pojištění osobních aut, motocyklů, ale klidně i TAXI služeb nebo autobusů.

Co se vám v Praze může hodit:

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ