Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Praha

Proč se na našich stránkách zaměřujeme na pojištění vozidel zrovna v Praze? Protože jde o největší město České republiky, kde se kumuluje ohromné množství řidičů. A také proto je zde povinné ručení zdaleka nejdražší. Řekneme si, proč tomu tak je a jak na povinném ručení v Praze ušetřit. Vše lze přitom jednoduše online z pohodlí vašeho obýváku nebo pracovního stolu.

Povinné ručení Praha

Co ovlivňuje cenu povinného ručení

Příčin vysoké ceny za pojištění vozidla je hned několik, ale tou poměrně zásadní je oblast, ve které pojištěný bydlí. Obecně platí, že čím větší město, tím vyšší částky, jelikož zde roste riziko nehody a tedy i pojistných událostí.

 

Kdo má nejdražší povinné ručení v Praze?

V Praze vzrostla v roce 2021 průměrná cena pojištění o více jak 12 % a momentálně je oproti menším městům a obcím poměrně vysoká. Za povinné ručení v oblasti Prahy tedy zaplatíte asi 4 000 korun ročně. Plošně o něco více zaplatíte, pokud jste přišli o bonus, který jste u pojišťovny měli za jízdy bez nehod. Pak cena nabobtná klidně o několik tisíc korun navíc.

Další faktory, které se promítnou do ceny pojištění:

  • Věk řidiče (zdaleka nejvíce platí řidiči do 22 let)
  • Značka a typ vozu
  • Objem motoru
  • Stáří vozu
  • Bonusy

Jak na povinném ručení ušetřit

Ušetřit se na povinném ručení dá hned několika způsoby. Pokud jde o věk, je tu zajímavý tip, který se jistě bude hodit mladým řidičům. Pojištění totiž může být napsáno na blízkou osobu, tedy někoho jiného, než je majitel auta. Například na některého z rodičů, který je starší a tudíž dle kritérií pojištění i zkušenější, takže teoreticky hrozí menší riziko pojistné události.

Při sjednávání povinného ručení se ovšem zaměřte na to, co všechno u svého vozu chcete pojistit, tedy jaká zvolíte rizika, pojistné limity nebo rozsah asistenčních služeb. Kvalitní pojištění se ani tak neodvíjí od ceny, jako spíše od vhodného sestavení celého produktu. 

Proč jsou tak důležité limity pojistného plnění?

Při větší nehodě, která způsobí škody na majetku nebo zdraví, se můžete pohybovat ve skutečně vysokých částkách. Léčebné výlohy, smrt, poškození budov, technologií nebo kontaminace půdy a vodní plochy, to vše sebou nese risk, že se z vlastní kapsy nedoplatíte. Ty nejmenší možné limity jsou zákonem nastaveny na 50 milionů korun. Doporučujeme ovšem sjednat pojistné plnění například na 100/100 nebo 200/200 milionů korun, což by rozsah škod mohlo lépe pokrýt.