Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

5 nejrychlejších aut světa: Které značky a modely vedou?

Publikováno: 15.04.2024

Rychlá auta jsou mezi řidiči oblíbená, a to i přes vyšší pořizovací cenu a nároky na kvalitní pojištění. Velká část běžných vozidel, která každý den potkáváme na silnicích, navíc umí dosáhnout opravdu velké rychlosti. Existují ale silniční vozidla, která jsou extrémně rychlá a ani z hlediska ceny si je nemůže dovolit kdejaký řidič. Podívali jsme se na zoubek pěti nejrychlejším vozům na světě.

Nejrychlejší auto

Nejrychlejší auto světa

Rekordy v rychlosti sériově prodávaných aut bývají pravidelně pokořeny a v současnosti existuje několik modelů, které překonaly rychlost 490 km/h, i když v lehce upravené verzi. Pravdou je, že takový vůz na běžné nákupy, vození dětí do školy nebo na dovolenou nevyužijete - tady se volí spíše spolehlivá než superrychlá auta, ale majitelé nejrychlejších aut na světě si mohou užívat exkluzivní design, naprosto unikátní jízdní vlastnosti a navíc je pořízení sportovního vozu jednou z výhodných investic.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Rychlá vozidla se totiž vyrábí sériově, ale často jen v omezeném množství, takže jde vlastně o takovou limitovanou edici, kterou už nikdy nikdo nenapodobí. Pravdou je, že jejich cena mnohdy převyšuje i finanční částku za luxusní nemovitost.

Když už mluvíme o ceně, máme pro vás seznam nejdražších aut na světě.

Pojďme si podrobněji představit 5 spolehlivě superrychlých tipů.

Bugatti Chiron SuperSport 300+

Bugatti je francouzská značka, která se na nejrychlejší světová vozidla specializuje dlouhodobě. A model Chiron SuperSport 300+ se dokonce proslavil jako dosud nejrychlejší sériové vozidlo, které kdy brázdilo silnice. Jeho maximální rychlost je 490,48 km/h.

V neupravené, sériové podobě (bez bezpečnostní klece, speciálních sedaček, upraveného podvozku a s omezovačem rychlosti) je to pak maximálně 440 km/h. A jakou má toto nejrychlejší auto na světě cenu? Pořídíte jej za 3,8 milionů dolarů, tedy 88,9 mil. Kč.

Bugatti Chiron

SSC Tuatara

Americká automobilová společnost Shelby SuperCars (SSC) začala sbírat rychlostní rekordy od roku 2007, ale až v roce 2022 vyvinula model extrémně rychlého vozu Tuatara, který dosáhl rychlosti 475 km/h. Cena SSC Tuatara už je o něco příznivější a pohybuje se okolo 1,6 mil. dolarů, to znamená 37,4 mil. Kč.

Koenigsegg Agera RS

Překvapivě také Švédové mají svého zástupce v pěti nejrychlejších osobních vozidlech na světě. Automobilka Koenigsegg vyrobila model Agera RS, jenž je vedle své rychlosti 447,40 km/h známý také limitem počtu vozů, kterých bylo vyrobeno jen 25 - všechny byly už několik měsíců po uvedení do prodeje vyprodány, a to i přes závratnou sumu 2,5 mil. dolarů, což je 58,5 mil. korun.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Hennessey Venom GT

Další americký výrobce Hennessey Performance Engineering přišel v roce 2011 s modelem Venom GT, který je ale založen na šasi Lotusu Elise. Jeho maximální rychlost činní 434,52 km/h a cena je na 1,2 mil. dolarů (28,1 mil. Kč).

Hennessey Venom

Bugatti Veyron Super Sport

A opět se dostáváme k francouzskému Bugatti a jeho zřejmě nejznámějšímu rychlíkovi, modelu Veyron, který pochází z roku 2010. Bylo vyrobeno jen 30 kusů, elektronicky omezená rychlost každého z nich je 415 km/h. Model bez omezovače rychlosti dokonce dosáhnul rychlosti 431,30 km/h. To vše za 2,7 mil. dolarů (63,2 mil. Kč).

Pojištění pro sportovní vozy

Možná že nepatříte mezi několik stovek šťastlivců, kteří by vlastnili jedno z 5 zmíněných super aut, ale možná jste majiteli jiných sportovních vozidel. Právě vás určitě bude zajímat, jak by mělo vypadat ideální pojištění takového vozu. Nezapomínejte, že sportovní vozidla díky svému výkonu a akceleraci nepatří zároveň mezi ty nejbezpečnější.

A dobře to ví i pojišťovny, takže si za pojištění celkově připlatíte víc než u běžného osobního auta.

Vedle pravděpodobnějšího rizika nehody je totiž nutné do pojištění započítat i cenu náhradních dílů, včetně speciálních úprav na zakázku, riziko krádeže nebo vandalismu a složité moderní technologie, které tato auta obsahují.

I tak se ale majitelům sportovních vozů dražší pojištění vyplatí, protože v případě pojistné události budou mít jistotu, že dostanou dostatečnou finanční kompenzaci pro opravu nebo koupi nového auta. Pro sportovní vozy tak doporučujeme komplexní pojištění, které obsahuje povinné ručení i havarijní připojištění a vyšší limity pojistného plnění.

Nehody ve velké rychlosti také mívají větší důsledky a mohou vážně poškodit nejen majetek, ale i zdraví. Pojištění sportovního vozu tedy nepodceňujte.

Chcete si předběžně a nezávazně vypočítat cenu pojištění sportovního vozu a nastavit si přitom parametry pojištění dle vašeho uvážení? Využijte naši kalkulačku na Top-pojištění.cz. Cenu pojištění se dozvíte během pár minut a vybrané pojištění můžete rovnou také uzavřít.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ