Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejdražší auto na světě

Publikováno: 02.10.2023

Také tiše závidíte milionářům prohánějícím se v jejich nablýskaných Lamborghini nebo Ferrari? Nebo tajně sníte o tom, že si jednou pořídíte Mercedes? Ať tak, či onak, prozradíme vám, jaká jsou ta nejdražší auta na světě, kolik stojí a zda se vyplatí sjednat na ně pouze povinné ručení, nebo i havarijní pojištění.

Nejdražší auto na světě

Cena nejdražšího auta na světě

Tipnete si, kolik stojí nejdražší auto na světě? Sto milionů? Dvě stě milionů? Nebo snad miliardu? Samá voda.

Aktuální rekord drží Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupé. Tento unikát, který byl vyroben v počtu pouhých 2 kusů, se dostal v roce 2022 do (ne úplně veřejné) aukce, na níž našel svého nového majitele. Ten za něj neváhal zaplatit neuvěřitelných 135 milionů eur, což bylo při tehdejším kurzu asi 3,3 miliardy korun. A tím se tenhle unikátní vůz stal nejdražším autem na světě.

Nejdražší auto na světě si nemůžete dovolit? Podívejte se na nejspolehlivější.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Nejrychlejší sporťák na světě

Čím je tohle auto výjimečné? Nemůžeme říct, že se jedná o nejluxusnější auto na světě. V tomto ohledu by ho mnohé modely předčily. Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupé je totiž typický sportovní vůz.

Byl vyroben v roce 1955 a inspirací mu byl monopost W196, se kterým Mercedes v letech 1954 a 1955 zvítězil v závodech Formule 1. Konstruktéři z Mercedesu vzali dva závodní vozy Mercedes-Benz 300 SLR a přetvořili je tak, aby byly vhodné nejen na závodní okruhy, ale mohly i do běžného silničního provozu. Tím vznikly dva modely Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupé, které byly schopné dosáhnout rychlosti až 290 km/hod. A v té době tak šlo o nejrychlejší běžná auta na světě.

Zajímavé je, že německý konstruktér Rudolf Uhlenhaut, který stál u jejich zrodu (a po němž jsou také pojmenované), jedno z aut používal jakožto svůj služební vůz.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Žebříček nejdražších veteránů světa

Víme, jakou má nejdražší auto na světě cenu. Ale jaká jsou další nejvzácnější auta na světě? V žebříčku TOP 9 nejdražších veteránů světa najdeme vozy, které jsou starší než 50 let, ale mezi sběrateli aut je o ně obrovský zájem. Podívejme se na seznam unikátních vozů, které se v aukcích prodaly za neuvěřitelné částky.

Název auta Rok výroby Prodejní cena (Kč)
Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupé 1955 3,3 miliardy
Ferrari 250 GTO 1962 1,1 miliardy
Ferrari 250 GTO 1962 880 milionů
Ferrari 335 Sport Scaglietti 1957 824 milionů
Mercedes-Benz W196 1954 683 milionů
Ferrari 290 MM 1956 647 milionů
Ferrari 275 GTB/4*S NART Spider 1967 635 milionů
Ferrari 275 GTB/C Speciale by Scaglietti 1964 609 milionů
Aston Martin DBR1 1959 520 milionů

Zdroj dat: www.autoexpress.co.uk

Nejdražší nová auta

A co když si nepotrpíte na veterány, ale sníte o moderním, rychlém a velmi luxusním voze? I nově vyráběná auta mohou patřit mezi ta nejdražší. Zájem o ně ale nemají sběratelé, nýbrž milionáři, fotbalisté, šéfové největších firem a další osobnosti z celého světa. Podívejme se, kolik nová nejluxusnější auta na světě stojí.

Název vozu Cena
Rolls-Royce Boat Tail 28 milionů dolarů (705 milionů Kč)
Bugatti La Voiture Noire 19 milionů dolarů (477 milionů Kč)
Rolls Royce Sweptail 13 milionů dolarů (328 milionů Kč)
Mercedes Maybach Exelero 8 milionů dolarů (205 milionů Kč)
Bugatti Divo 5,8 milionů dolarů (149 milionů Kč)
Koenigsegg CCXR Trevita 4,8 milionů dolarů (125 milionů Kč)
Lamborghini Veneno Roadster 4,5 milionů dolarů (115,5 milionů Kč)
McLaren P1 LM 3,6 milionů dolarů (98 milionů Kč)
Lykan Hypersport 3,6 milionů dolarů (92 milionů Kč)

Rarity na silnicích

Při svých cestách můžete potkat nejrůznější luxusní vozy, nad nimiž vám srdce motoristy rázem zaplesá. Někdy jde o vymazlené veterány, jindy o moderní supersporty, občas o luxusní auta. A možná přemýšlíte nejen o tom, kolik asi takové auto stojí, ale i jak je vzácné a kolik podobných po silnicích jezdí.

Inu, u těch nejdražších modelů nad tím ani moc přemýšlet nemusíte. Jejich cena je tak vysoká právě proto, že byly vyrobeny pouze ve velmi omezeném počtu.

Například Rolls-Royce Boat Tail, který je aktuálně nejdražším moderním autem světa, byl vyroben pouze v počtu 3 kusů. Jejich majitelé se v nich přitom mohou hnát s větrem o závod - dosahují rychlosti až 340 km/hod.

Jeho předchůdce Rolls-Royce Sweptail, který byl vyroben v roce 2017, se ihned po uvedení na trh stal nejdražším novým autem světa a vznikl jako jediný (na zakázku pro přímého zájemce).

A aktuálně druhé nejdražší nové auto světa Bugatti La Voiture Noire také vzniklo na zakázku jakožto jediný kus.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Nejdražší elektromobil na světě

Mezi nejdražší auta současnosti patří i elektromobily. Lepší modely stojí vysoko přes milion korun, leckdy i několik milionů, a tak se jedná o auta pro vyšší třídu. Taky mezi elektromobily ale vznikají superauta, která svou cenou vysoko přesahují průměr.

Nejdražší elektromobil na světě je teprve ve výrobě. Už nyní se o něm ale hodně mluví a všichni jsou na něj zvědaví. Jedná se o vůz od italské automobilky Pininfarina nazvaný Barchetta B95. Bude se jednat o elektrický hypersport a na světlo světa by měl vyjet na 95. výročí automobilky Pininfarina - tedy v roce 2025. Podle výrobce bude Barchetta B95 symbolem elegance, odvahy, krásy a inovací. Výkon bude 1 877 koní a každý zákazník si může svůj elektrický supersport nechat uzpůsobit přesně podle svých představ.

Ve finále půjde o nejdražší elektromobil na světě, jehož cena bude okolo 4,4 milionů eur (tedy asi 106 milionů korun).

Pojištění nejdražších aut světa

Jen blázen by si koupil auto za stovky milionů a nechal ho nepojištěné. Pojištění je v tomto případě základ. Ale obyčejné povinné ručení by vám nestačilo, a to i kdybyste si zvolili nejvyšší limity krytí. V tomto případě je třeba sáhnout zároveň po havarijním pojištění, protože sebemenší škrábanec na laku takového drahého vozu může stát při opravě desítky tisíc.

Pokud si někdo kupuje staré auto do své sbírky a neplánuje s ním vyjíždět na silnice, měl by zvážit ještě další typy pojištění. Takové pojistky obvykle pojišťovny uzpůsobují na míru danému zákazníkovi a je potřeba domluvit se s nimi, co přesně chcete pojistit, na jakou hodnotu a proti jakým typům škod. A je jasné, že pojištění auta, které stojí stovky milionů korun, nebude nejlevnější. Podívejte se na výpočet povinného ručení.

Pokud i vy hledáte pojištění pro své auto a nevíte, jak vybrat to nejvýhodnější, specialisté z Top-Pojištění.cz vám s tím ochotně pomohou. Případně se podívejte na naši kalkulačku a srovnejte si ceny různých druhů pojištění.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ