Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam vyrazit za potápěním? Tipy na nejlepší destinace

Publikováno: 10.09.2022

Pod mořskou hladinou můžeme doslova objevovat nový fascinující svět plný barev a života. Není proto divu, že je potápění čím dál tím víc oblíbenějším dovolenkovým sportem. Podívejte se na ty nejlepší potápěčské destinace, i jaké si pro tuhle kratochvíli sjednat správné cestovní pojištění.

Cestování potápění

Jak si vybrat perfektní potápěčskou turistiku pro cestování

Potápění v Egyptě

Egypt je nejen zemí starověkých památek a nádherných resortů, ale také skvělých míst pro potápění. Čeká zde na vás nádherné korálové útesy, spousta pestrobarevných ryb, viditelnost na několik desítek metrů, stejně jako příjemná teplota vody po celý rok. Díky tomu se do Egypta můžete za potápěním vydat v zimě i v létě, ať už jste začátečník nebo zkušený potápěč.

Jestli s potápěním teprve začínáte, vydejte se nejlépe do některého z center v Hurghadě nebo Sharm El Sheiku, kde se o vás postarají instruktoři, a těšit se můžete na nenáročný podvodní terén. Jestli už za sebou nějaké ty ponory máte, vyzkoušejte třeba hloubkové, noční potápění nebo potápění k vrakům lodí.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nejlepší místa na potápění v Egyptě

 • Dahab - jedná se o malou vesničku na jihu Sinajského poloostrova. Kromě potápění si zde užijete i kite-surfing, výlety do pouště i pěší turistiku. V okolí Dahabu je celá řada pohodových potápěčských destinací, stejně jako známý Blue Hole, který se doporučuje potápěčům spíše zkušenějším.
 • Sharm El Sheik - i toto místo najdete na Sinaji. V jeho okolí na vás čeká hned několik vraků lodí a nudit se tady nebudou ani šnorchlisté (například na pláži AL Fanar nebo Al Montazah). Minout byste neměli Coral Garden.
 • Hurghada - doslova stvořená pro nováčky. Je tu klidná voda s bohatým podmořským životem, a navíc se z Hurghady můžete také vypravit na jednodenní výlet do Údolí králů a Luxoru. Za potápěním se pak vydejte do Makadi Bay a Soma Bay.
 • Marsa Alam - tady najdete jedny z nejzachovalejších korálových útesů. Potápění si užijete hlavně v zátoce Abu Dabbab.

Potápění v Chorvatsku

Nejbližším místem pro potápění je u Čechů tolik oblíbené Chorvatsko. I zde můžete kromě pláží a památek objevovat pozoruhodný podmořský svět, a navíc také celou řadu zajímavých objektů, které se v Chorvatsku pod mořskou hladinou nachází (např. vraky letadel a lodí).

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nejlepší místa na potápění v Chorvatsku

 • Brač - ostrov známý svou Holubí jeskyní, která skrývá spoustu živočichů (vidět můžete např. úhoře nebo sépie). Vydat se zda můžete i na otevřené moře s pěknou a chráněnou lokalitou, kde se nachází i delfíni, rejnoci nebo žralok ,,mačko".
 • Mljet - v jižní části ostrova jsou krásné červené korály, a ve skalních stěnách se skrývají murény i nejrůznější korýši. Dále tu najdete celou řadu ryb.
 • Cres a Susak - na severozápadním pobřeží ostrova Cres můžete vidět vrak obchodní lodi Lina. Je v zachovalém stavu a přístupný je také vnitřek lodi. Doporučuje se pro velmi zkušené potápěče. Další vrak pak můžete vidět u jižního pobřeží ostrova Susak. K němu se mohou ponořit i začátečníci.
 • Biševo a Modrá jeskyně - jedná se o velký jeskynní prostor známý svou modrostříbrnou barvou a bohatým podmořským světem.

Potápění na Maledivách

I když jsou pro nás Maledivy poměrně exotickou destinací, hned po Egyptě je jednou z těch finančně nejdostupnějších. A můžete nám věřit, že si z nich odvezete vskutku jedinečné zážitky. Jde zkrátka o potápěčský ráj, který se řadí mezi 5 nejlepších míst na světě.

Čeká vás tu rozmanitý podmořský život (manty, murény, mořské želvy, barakudy atd.), teplá voda, perfektní viditelnost a možnost vidět potopené vraky lodí, přičemž některé jsou ještě z dob středověku.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nejlepší místa pro potápění na Maledivách

Dá se říct, že Maledivy je možné rozdělit do 3 základních potápěčských lokalit.

 • Sever - v této části jsou krásné korály. Nachází se zde Hanifaru Bay, která je vyhlášená pro velký výskyt žraloků velrybích a mant.
 • Jih - ,,nejmladší" potápěčská oblast na Maledivách. Nachází se zde dokonce žraločí ostrov Foam Mullah, kde můžete vidět žraloka tygřího, hedvábného a občas dokonce i velryby. Dalším lákadlem je i místní reef, na kterém můžete potkat kladivouny.
 • Střed - pokud jedete na Maledivy poprvé, vydejte se ideálně do jejich střední části. Čekají tu na vás manty, žraloci šedí a útesoví a celá řada dalších živočichů. A užijete si tady i jejich krmení nebo noční ponory.

Potápění na Zanzibaru

I Zanzibar je známý svými skvělými podmínkami pro potápění díky místním korálovým útesům a bohaté podmořské fauně (k vidění želvy, delfíni, občas i keporkaci). Celý rok tu na vás čeká perfektní viditelnost i příjemná teplota vody, takže nezbývá než vyrazit. Zanzibar pak ocení nejen začátečníci, ale také zkušené potápěči, kteří se zde mohou ponořit k podmořským stěnám.

Nejlepší místa pro potápění na Zanzibaru

 • Mnemba - nachází se zde krásný korálový útes, ale protože se jedná o jedno z neoblíbenějších míst, pak také spousta dalších potápěčů.
 • Menai - o něco klidnější, ale neméně krásné místo.
 • Pro nováčky v potápění jsou pak skvělé chráněné korálové zahrady v lokalitách Njao Gap nebo Fundu Gap. Zkušenější ocení hlubší útesy např. Swiss Reef a The Edge.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění a potápění

Abyste si svou dovolenou plnou podmořských zážitků opravdu užili, sjednejte si na svou cestu cestovní pojištění, které vás zajisti i pro tento sport. Jeho definice a zařazení do rizikové kategorie sportů se u jednotlivých pojišťoven liší, proto si pořádně přečtete pojistné podmínky. A myslete také na to, že v základní ceně bývají ponory pouze do určité hloubky. Více se tomuto tématu věnujeme v tomto článku.

Věříme, že jste si z našich tipů vybrali a užijete si jedinečné potápěčské zážitky!

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ